Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az alkalmazottak mind félnek?

Az alkalmazottak mind félnek?

Figyelt kérdés

Mert ki vannak szolgáltatva:

- a szakmájuknak

- főnöküknek

- munkahelyüknek

- a rövid munkanélküli segélynek

- a vegetálásra sem elég nyugdíjnak


Aztán meghalnak.


És soha nem kapnak annyi fizetést alkalmazottként, hogy egyszer kiszállhassanak a mókuskerékből és maguk urai legyenek. Még akkor sem, ha valami multinál vezetők. Vagy programozók.


Vagy igen? Mekkora fizetéssel mennyi idő után lehet mégis kiszállni?


2014. nov. 13. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
hova akarsz kiszallni?
2014. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kiszallas: annyi tokem legyen, hogy az a megelheteshet bosegesen eleg havi passziv jovedelmet adjon eletem vegeig. Az igazan jo passziv jovedelem a gyerekeimet is ellatja.
2014. nov. 13. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Munkabérből a büdös életben nem lesz annyi tőkejövedelmed, ami eltart. Ennyi csak és kizárólag tulajdonból lehet.


Ettől függetlenül nem értek egyet a listáddal. Én alkalmazott vagyok. Nem vagyok kiszolgáltatva a főnökömnek, mert korrekt a cég és ezáltal korrekt a főnököm is, semmi olyat nem vár el vagy követel, ami ne lenne elvárható tőlem.

Nem vagyok kiszolgáltatva a szakmámnak sem.

Van annyi tartalékom, hogy a munkanélküli időszakot átvészeljem ha úgy alakul.


A nyugdíj az egyetlen ami nem lesz.

2014. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
almodik a nyomor :)
2014. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Magyar viszonyok között alkalmazottként sosem fogsz annyi pénzt összegyűjteni, hogy pusztán annak a kamataiból megélj. Meg aztán amíg gyűjtöd, elszalad az egész életed, amit így még élvezni sem nagyon tudtál, mert nem volt rá pénzed. Inkább tanulj ki/keress valamit, amit önállóan is tudsz végezni, szívesen csinálsz, így nem zavar, hogy dolgozni kell a pénzért. Nem mindenkinek fekszik a munkaviszony, és nem is az az egyetlen mód arra, hogy pénzt keress.
2014. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Magyarországon nem, vagy csak nagyon nehezen lehet ezt megcsinálni, bár a vállalkozás sem feltétlenül jelent több pénzt, sőt sokszor még kevesebbet.


Magyarországon magad ura lehetsz,külföldi alkalmazotti melóból összegyűjtött és jól befektetett pénzekkel.


Külföldön is magad ura lehetsz a külföldi alkalmazotti melóból összegyűjtött és jól befektetett pénzekkel.


Nekem ez a személyes tapasztalatom.


Az, hogy ehhez mekkora összeg kell és mekkora fizetés, relatív. Nekem a teljes nettó fizetésem (1100-1400 euro) marad meg havonta megtakarításként, a költségeimen felül. 3 év alatt összegyűjtöttem befektettem, ennek a passzív jövedelme most elég ahhoz, hogy itthon ne kelljen a diplomás minimálbérért elhelyezkednem, hanem tudjak mással is foglalkozni a szabadidőmben.


Van több olyan munkatársam délkelet ázsiai, ahol meg ugye ugyanez egy olyan területre kerülő tőke, ahol a havi fizetés 100 euro (kb. 30 ezer forint) sincs.

2014. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Mert ki vannak szolgáltatva:

- a szakmájuknak

Ezen nem tudom mit értesz

- főnöküknek

Ha szar a főnök, munkahelyet váltok

- munkahelyüknek

Ha szar a munkahely, munkahelyet váltok

- a rövid munkanélküli segélynek

Bízom abban, hogy van elég jó szakmám és elég megtakarításom ahhoz, hogy ez ne legyen gond

- a vegetálásra sem elég nyugdíjnak

Igyekszem félretenni pénzt már most, ami jól jöhet később.


Ha baromi sok pénzem lenne, akkor sem akarnék "kiszállni a mókuskerékből", és nem biztos, hogy egy saját vállalkozás nyűgére és gondjaira vágynék. Viszont rohadt sok pénzzel a hátam mögött nyugodtan kereshetném a tökéletes melót, mert a pénz nem lenne a motivációs okok között a munkához.


Egyébként ha az ember keres havi 2-3 milliót vezetőként egy nagy cégnél, akkor szerintem abból bőven félre lehet tenni havi 1-1,5 milliót, és tessék, évente összegyűjtesz 15 milliót mondjuk. Ezt csinálod 10 évig, akkor 150 millával már azért lehet azt mondani, hogy arra elég, hogy elég sokáig fenntartsa magát a család belőle (különösen ha jó befektetésekkel viszonylag magas hozamot sikerül kihozni belőle).

2014. nov. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért félnének? Akinek stabil munkahelye van, ahol a főnökkel és a többi alkalmazottal kialakul egy egészséges kapcsolat, ott nincs ok félni! Ritka, de léteznek még ilyen munkahelyek.
2014. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!