Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire jó, hogy az alkalmazottak...

Mire jó, hogy az alkalmazottak nem árulhatják el egymásnak, hogy mennyit keresnek?

Figyelt kérdés
És ezt be is szokták tartani?
2013. júl. 6. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy ne keltsen feszültséget. Te sem szeretnéd megtudni azt, hogy valaki többet keres nálad. Szar érzés. Meg az is rossz érzés, ha közlöd valakivel, hogy megérdemeletlenül többet keresel nála...
2013. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy többen ilyenkor "fakítanak" is, nem az igazat mondják, csak az a céljuk, a másikból kiszedjék, ő mennyit keres, milyen pótlékot kap stb. Aztán a maguk oldalára fordítják, hogy akkor az nekik is jár. A bérkérdés az bizalmi dolog, szerintem sincs senkinek köze a másik fizetéséhez.
2013. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó, azt értem. De bennem ez a helyzet is egyfajta feszültséget kelt, mert olyasmi bogár van a fülemben, hogy mindenki többet keres nálam és ezért nem nem beszélhetünk róla. Meg így nem tudom, hogy a fizetésem mennyire reális, nem tudom megítélni jó vagy rossz vagy átlagos.
2013. júl. 6. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezért mondtam fel az előző munkahelyemen.


140 + pótlékok volt a bruttóm. Jöttek a kezdők 180K bruttóval kezdtek.

Akiket én tanítottam be, még gépet sem tudták beállítani. és volt egy sík hülye aki bekapcsolni se tudta.

Szóvá tettem. azt mondták el lehet menni ha nem tetszik.

2013. júl. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

"Meg így nem tudom, hogy a fizetésem mennyire reális, nem tudom megítélni jó vagy rossz vagy átlagos"


A te fizetésed a te munkádért mindig reális. Te hajlandó voltál elfogadni, ők hajlandók voltak kifizetni. Menj el állásinterjúkra, és cégen kívülről tudd meg, hogy mennyit érsz a munkaerőpiacon. Neked nem magadat kell máshoz hasonlítanod, azt megteszi a munkahelyed. (Ha többet érsz, mint a többiek, többet fogsz kapni.) Neked a munkahelyedet kell másik potenciális munkahelyekhez hasonlítanod...

2013. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!