Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hihetetlen, hogy 1 éve keresek...

Hihetetlen, hogy 1 éve keresek munkát és semmi nincs. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Napi 10-15 önéletrajzot küldök el. Mióta munkát keresek MINDEN NAP! De jó ha, ebből havonta visszahívnak 2-3-ra... és talán még sokat is mondtam/írtam. De ha be is hívnak akkor meg nem kapom meg az állást. Nem értem mi a baj? Valaki jár hasonló cipőben? :/

2014. nov. 13. 13:34
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
49%
Utolsónak! Oké, szerencsés vagy és gondolom fiú. Sokkal könyebb helyzetben vagytok, mert férfi munkaerőd dögivel keresnek, de nőként nagyon kevés az esély, most már egyes takarítói helyekről is ki van a nő túrva, a recepciós helyekre is férfi vagyonőröket raktak, be akiknek nem kell nyelvismeret. Nekünk mi marad? Tudja jól mindenki, hogy nem azt a régi időt járjuk, hogy a férfi a családfő, a nők meg otthon gyereket nevelnek. Ma nincsenek szinte családok, sok nő egyedül marad, valamiből nekünk nőknek is meg kéne ám élnünk, de így hogyan? Szakácsokat, bádogosokat, heggesztőket, kamion sofőröket, férfi vagyonőröket, takarítókat és sorolhatnám kiket keresnek. Egyikhez sincs túl sok elvárás, míg a nők el mehetnek mosogatni, takarítani,szobalánykodni, 3-5 éves tapasztalattal kereskedelembe, 1-3 nyelvismerettel aszisztensnek, irodai szöszmötölőnek és kész jah meg max. ápolónak, mindezek 60-70 ezerért! Bruttóért! Meg vannak a diplomás 3 nyelvet beszélő nagyon művelt, 5 év munkatapasztalatot elváró munkahelyek még. És kifújt. Talán még ami van az mind bejelentetlen átveréses használjuk ki a szerencsétlent "munkahelyek"
2014. nov. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
46%

Ez tény a nőket nem szeretik alkalmazni mert anyagilag nem jön ki belőle a cég.

Ez undorító és logikus is.

Ugye GYES alatt nem rúghatnak ki, a fizetésed meg kell kapnod de a munkát meg nem csinálja meg senki így fel kell vennie valakit aki megcsinálja ergó 1 munkáért 2 embernek fizet.

Sajnos ez nem a vállalkozó hibája mert te se fizetnél (csúnyán szólva) a semmire havi 200e-et (vagy jóval többet).

Na meg ha vége a gyesnek a gyerek még mindig beteg lehet és ki marad otthon ? Persze, hogy az anyuka. Megint nem lesz aki elvégezze a munkát.

Undorító mert így kikényszerítik az emberből, hogy mondjon le a gondolatáról is, hogy gyereke legyen.


Meg ugye korlátozott, hogy mit tud elvállalni egy nő. A fizikai munkák nagy részét nem, így marad a papír munka. De irodista meg nem lehet mindenki. Ilyenkor jön a mosogatás és takarítás amit írtál is. Persze az általad leírt bruttó 80 az részmunkaidő mivel a minimálbér brutto 100e.


Amúgy részemről még mindig él a régi módi. Persze még nem tartok ott de az eddigi fizetésemből kiindulva addigra megengedhetem magamnak, hogy a leendő feleségem otthon maradjon. (Kivéve ha rosszra fordul a sorsom, de ez ellen próbálok folyamatosan tenni.)

2014. nov. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Utolsó te hol élsz?!


A GYES-t marhára nem a munkaadó fizeti, hanem az állam!


[link]


Az anyukákat azért "ellenzi" sok munkahely, mert a gyerek betegsége idején extra táppénz jár, a gyerekek után extra szabadság jár és vinni-hozni kell az oviból, stb...

2014. nov. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos így van, bár agyest bizony nem a munkaadó fizeti!


Másik meg, lehet, hogy te ilyen helyzetben vagy és azt mondom ez nagyon jó! Igazából minden férfinak ilyen helyzetben kéne lennie, hogy a leendő felesége majd azzal foglalkozhasson, ami egy nő valódi hivatása, mint 100-200 évvel ezelőtt is. De nézd meg mi a valóság. A férfiak olyan fizetéseket kapnak, amiből örülhetnek, ha saját magukat fenn tudják tartani. :( 70-90 ezer között, vagy vannak akik a 100-120-at is elérik, ez az átlag, de családalapításra bizony édes kevés. Mert ahhoz hogy egy egészséges, jól nevelt, tanult gyermeked legyen ahhoz bizony sok pénz és idő, foglalkozás kell. Rettenetes látni a mai gyerekeket milyen szinten vannak, milyen a lelkiviláguk és a mentalitásuk, gondolkozásuk és ez azért van, mert a szülők nem érnek rájuk foglalkozni, se tanítani, se beszélgetni, se valamire járatni, se hétvégi kimozdulást megengedni és elfajzottá válik rengetek gyerek.

Ez az egész oda fog vezetni, hogy a népesség (magyarra gondolok, nem beleszámítva a felvett állampolgárságúakat) itthon a felére fog csökkenni!

2014. nov. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Én 23/L vagyok és munkát lehet azért találni 2-3 hónapon elül. Bár iskola után én is 2 hónapig válogattam, mert szakmában szerettem volna elhelyezkedni, ami kb esélytelen mert tömegszakmát végeztem, ismerősöm nincs benne. Még a 2 hónap keresgélés után elvállaltam egy gyakornokit is. Aztán meguntam, dolgozni akartam.


Gyakorlatilag amikor lejjebb adtam, 2 héten belül már kezdtem eladóként máshol. Aztán a fizu miatt váltani akartam, így közben nézegettem a lehetőségeket,3 hónap után már ügyfélszolgálaton kezdtem, itt vagyok jelenleg is.


Abba a pár hónapban, amikor munkát keresetem, akkor is dolgoztam közben... Hostesskedtem, ez ugyaniylen tájt volt a téli-karácsonyi időszakban, amikor dögivel keresnek a szezon miatt eladókat és hostesseket, amik nem is fizetnek rosszul.


Persze az sem mindegy, hogy vidékről beszélünk vagy Budapestről.. Vidékről jöttem fel, így van összehasonlítási alapom, ott sokkal kevesebb esély lehetőség van.

Itt a fővárosban elég csak pár kört tenni a plázákban és biztos talál az ember legalább 3-4 helyet, butikot, pékséget, kávézót, ahová embert keresnek. nekem sem volt hozzá végzettségem. Én mindig dolgoztam közben is valamit, így fenn tudtam tartani magam.



Persze van aki máshogy csinálja. Lakótárs csaj pontosan egy éve ül itthon. Munka lenne, hiszen az alatt nekem is jó párszor volt már munkám, csak valakinek nem felel meg az eladói stb, kényelmesebb az itthonlét, főleg ha a barátja eltartja és fizeti a rezsijét stb..


Végső soron tehát nem mindegy, hogy Budapest vagy vidék, ahogy az sem hogy fiatalabb vagy idősebb valaki, az önéletrajz is sokat számít, az alapján válogatnak először. Na meg az igények sem, lásd fenti példa.

2014. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Utolsó, te 23 vagy! Teérted még kapkodnak. Csináld meg ugyanezt 45-50 éves nőként! Nem ez lesz az eredmény, hogy 2 hét alatt találsz állást!
2014. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Fiatal, szép lányként persze hogy el lehet könnyen helyezkedni, de majd 30 után lesz fogszívás, addigra jobb egy férjet találni!!! És gyereket szülni! Soha ne hajts karrierre, mert nagyon megbánhatod ám!!! Ezt fogadd meg!
2014. nov. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

"addigra jobb egy férjet találni!!! És gyereket szülni!"

És akkor mi lesz? Akkor már nem kell dolgozni?? Mehet apuka éjjel nappal szakadásig?

2014. nov. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!