Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hihetetlen, hogy 1 éve keresek...

Hihetetlen, hogy 1 éve keresek munkát és semmi nincs. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Napi 10-15 önéletrajzot küldök el. Mióta munkát keresek MINDEN NAP! De jó ha, ebből havonta visszahívnak 2-3-ra... és talán még sokat is mondtam/írtam. De ha be is hívnak akkor meg nem kapom meg az állást. Nem értem mi a baj? Valaki jár hasonló cipőben? :/

2014. nov. 13. 13:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Nem CREÓW, hanem CREW! Bocs elírtam
2014. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%
Nekem semmilyen kapcsolatom nem volt a jelenlegi cégnél ahol dolgozom, interneten találtam, felhívtam őket, végigjártam a 3 körös interjút és felvettek.
2014. nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
20%
Az mese,hogy év alatt nem lehet munkát találni.Aki ebben a cipőben jár az vagy kifogásokat keres,vagy válogat,vagy nem is akar dolgozni.Költői kérdés,akkor 1 éve miből élsz munkanélküliként?
2014. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
nem értem mi kivetnivaló volt a válaszomban hogy a kérdező valamit rosszul csinál és körülményektől is függ.
2014. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
82%
Örülök, hogy ennyien vagytok akiknek van munkájuk, örüljetek neki, szerencsések vagytok. Nem kell elhinni, hogy 1 v alatt nem lehet munkát találni, ne hidd el, gondolj amit akarsz. Nem tudom a kérdező, milyen helyeket pályáz meg, csak azt tudom én milyen hány helyre adom le a jelentkezésem és még válaszra sem méltatnak. Persze lehet munkát találni, ami bejelentetlen, nem kapsz szerződést, ami azt jelenti, hogy simán átverhetik a fejedet, e mellett nem fizetnek utánad semmit, alul fizetnek, nem tudsz betegállományra, szabadságra menni, mert egyből kirúgnak. Vagy vannak még az 1, 2 hétig, hónapig tartó semmi munkák, amik szintén bejelentetlenek mind. Hát ezért nem lehet elhelyezkedni! De nem kívánom, hogy ezt megértsétek, mert akkor már ti is ebben a cipőben fogtok járni! És megtudhatjátok milyen érzés, ha azt mondják nem is akarsz dolgozni.
2014. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Én is január óta keresek.

Jó helyekre adod be a jelentkezésedet?

Én pont ma jöttem rá, hogy lehet, hogy eddig nem jó helyen keresgéltem, véletlenül akadtam rá egy olyan szektorra, ahol még keresnek hasonló vagy olyan végzettségűt, mint én.

2014. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
54%

"Nincs munka Mo."


bullshit! munka van, csak mindenki külföldi fizetést vár el érte, mikor önállóan dolgozni se képes.


Mellettünk lévő cég keresett hegesztőket, behívtak 5 ember próbamunkára, 5ből 4 a készüléket nem tudta beállítani, lángvágót nem tudta bekapcsolni, pedig mindegyikük bizonyítványában ott 4-5ös gyakorlati jegy!


Hónapok óta fut a cégük hirdetése betanított munkára, fix munkaidővel, havi 90e-ért. És a jelentkezők húzzák csak a szájukat, pedig nem is nehéz melóról van szó!


Szóval nem munkahely nincs, hanem dolgozni akaró és tudó emberek nincsenek!

2014. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
A 45 éves Gizike, aki eddig bérszámfejtő volt, hogyan menjen el most hirtelen hegesztőnek? Hiába van munka, ha a kereslet-kínálat nem egyezik.
2014. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

"Mellettünk lévő cég keresett hegesztőket, behívtak 5 ember próbamunkára, 5ből 4 a készüléket nem tudta beállítani, lángvágót nem tudta bekapcsolni, pedig mindegyikük bizonyítványában ott 4-5ös gyakorlati jegy! "


És ez tudod miért van? Mert egy rakás szar a magyar szakoktatás, tehát ez nagyon nem az egyén hibája.


Lehet okoskodni folyton, hogy a többség a hülye és van munka csak keresni kell, illetve, hogy az embereknek túl nagyok az elvárásai, de ez csak süket bullshit.

2014. nov. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Idén fejeztem be az iskolát 2 hónapra rá találtam a szakmámban egy elég jó munkát. Kicsit messze van a lakhelyemtől de be kellett vállalnom.


Osztálytársam folyton panaszkodik, hogy nincs sehol lehetőség. Mondom segítek picit. Belinkeltem 3 állásajánlatot : " Á, én ennek nem megyek el" " Á én ilyent nem dolgozok " oké találtunk 1-et be is hívták interjúra " Á nem vállaltam el mert ezért v azért " ...

Persze 1 hét múlva ugyan úgy ment az " Á sehova nem kellek "

Sajnos el kell vállalni először a szarabb melókat, hogy ne csak lődörögjünk amíg nem találunk jobbat. Közbe simán lehet keresgélni tovább mégis ha 40e-et de valamennyit tudsz félrerakosgatni.

2014. nov. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!