Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hátrányt jelent álláskeresésné...

Hátrányt jelent álláskeresésnél, ha nincsen facebok profilja az embernek?

Figyelt kérdés

Bátyámmal beszélgettünk, a barátunk épp álláskereső. Szóba jött egy cikk kapcsán mely arról szólt, hogy már itthon is nézik a közösségi profilját a munkavállalónak, hogy leszűrjenek belőle információkat, miket oszt meg, milyen témákat kedvel, milyen politikai nézetei vannak, mennyire társasági ember (ez most sokat számít) és ha kevés barátja van, pl akkor azt szűrik le, hogy nem jó csapatjátékos, egyábként is mindenből vonnak le következetéseket, mondta a bátyám. Barátunknak aki álláskereső nincs facebook profilja és másgél éve munkanélküli. Lehet ez is közrejátszik benne?


Számomra, megalázó az, hogy csak azért csinál az ember egy kamu, semmitmondó facebookprofilt, hogy ezt nézzegessék a munkűltatók, hogy van-e sok barátja, miket oszt meg stb. Ez olyan nagy testvér féle kiszolgáltatott érzést kelt, ezért nincsen a nevemen facebookprofil. Van egy noname accom, de azzal nem vállalom fel az arcom és ezért hozzászólok olyan témákban is, amelyet nem mernék az életbe felvállalni, mert félnék, hogy megszolják.


Barátom elmesélte, volt hogy megkérdezték interjún miért nincsen facebook profilja, mire azt válaszolta senkinek semmi köze az ő magánügyeihez. Ez nettó diszkrimináció amit csinálnak a munkáltatók.


Te hogy látod ezt?


2014. szept. 28. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én sosem voltam facebookos és az eddigi állásinterjúkon sem kérdezték tőlem, hogy van-e facebookom. És egyszer sem tettek fel olyan kérdést, ami magánügy.

Pár éve egy volt iskolatársam mesélte nekem, hogy az egyik állásinterjún eléggé kínos / megalázó kérdést tettek fel neki, hogy akar-e a jövőben gyereket. Azt felelte, igen. Nem vették fel.

2014. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jelent hátrányt, viszont ha mégis van és ott kellemetlen dolgok vannak, akkor az probléma lehet. Arról mástól hallottam, hogy az interjú után megkeresték még az iwiwen és lecsekkolták... Gondolom ha kellemetlen dolgokat osztott volna meg, akkor nem is veszik fel.


Azt viszont határozottan tudom, hogy egyes egyetemi tanárok szeretik megkeresni a hallgatókat Facebookon.


Az interjúkról egyébként (Német nyelven van, de remélem beszéled és megérted; Magyarországra is igazak ezek a dolgok):

https://www.youtube.com/watch?v=skJSfbIgZZQ&list=UUc20qKyBDJ..

2014. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Azért lehet egy álprofilt készíteni, ami csupa jó színben tünteti fel az emberkét. Mi minden iránt érdeklődő, állatszerető, társasági ember, de nem iszákos, felelőtlenül bulizós... Látszódjon, hogy konstruktív vagy.

Sok munkahelyen ha jó benyomást keltettél az állásinterjún, az az egyik rosta, amiről te nem tudsz (mert nem kérdezik) hogy megnézik a profilodat. Ezáltal leginkább az ott gáz embereket szeretnék kiszűrni, de szerintem ha valaki ott is pozitív benyomást kelt, az több, mintha semmilyent. Másfelől meg a munkaadók sem hülyék, és tudják, hogy sokaknak miért nincs profiljuk.

Lényeg, hogy semmi politizálás ne legyen ott, csak kedveskedés.

2014. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor gáz, ha van pár ember akivel nem szeretnél találkozni és pár év után rákérdezne mi van veled és te nem akarsz válaszolni. Aztán az embernek van egy csomó végzettsége pl ha olyan helyre jelentkezel, ahova nem kell felsőfokú képzettség, nem írhatod ki az egyetemet facebookra, de ha olyan helyre jelentkezel, akkor meg az a gyanús miért nincsen kinnt. Ez is baj :/
2014. okt. 15. 15:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Azóta, hogyan vélekedsz erről?
2014. nov. 11. 17:05
 6/11 anonim ***** válasza:

Átlátok az embereken, mondhatni ez a szakmám, sokat elemeztem embereket-profilokat, kértek már meg magánvállalkozók, és állami cégektől is, hogy "kit is vegyünk fel alkalmazottnak?"

(Én fogalmazom meg az álláshirdetést), aztán... első a jelentkezési leveled, második az önéletrajzod, harmadik a facebook profilod, és minden ami a neten van rólad, negyedik lépésben behívunk beszélgetni (ekkor már az emberek 90%-a kiesett, és van 25% esélyed, hogy fel is veszünk).

Megsúgom, facebookon nincs olyan, hogy kamu profil :D Saját oldalt persze, lehet szerkeszteni, lehetsz egy kisangyal, vagy az év üzletkötője, de ha az ismerőseid!!! (mennyi van belőle, 300?) profiljába is bekukkantunk, és ott egy képen részegen ugrálva hánysz a volt főnököd kocsiján, na az gáz! Tudod, madarat tolláról... az ismerőseidet nem tudod szerkeszteni :)

2014. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Megsúgom, facebookon nincs olyan, hogy kamu profil :D Saját oldalt persze, lehet szerkeszteni, lehetsz egy kisangyal, vagy az év üzletkötője, de ha az ismerőseid!!! (mennyi van belőle, 300?) profiljába is bekukkantunk, és ott egy képen részegen ugrálva hánysz a volt főnököd kocsiján, na az gáz! Tudod, madarat tolláról... az ismerőseidet nem tudod szerkeszteni :)"


A kamu profil alatt azt értem, hogy ő maga van rajta, de nem szól hozzá semmilyen beleköthető témába, csak főzőcske meg ilyen semmirevaló dolgokba.


Az összes 50-100 ismerőse összes képét végignézitek és kisilabizáljátok rajtuk, az az arc, féljobb profillal rókázva az lehetett-e az akire kíváncsi vagytok, csak anno rövid haja volt ? stb??

2015. márc. 17. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudom, régi a kérdés, de szerintem elég érdekes kérdést tettél fel.

Én speciel GYŰLÖLÖM a Facebook-ot és sosem terveztem, hogy regisztráljak oda. De tavaly kaptam egy lehetőséget a dizájnjaim miatt. Amikor kérték a Fb-s profilomat, mondtam, hogy nincsen. Hogyhogy nincsen?? -kérdezik csodálkozva. Mondtam, hogy sosem szerettem, mert értelmetlennek találtam, hogy sok időt töltenek az emberek a közösségi oldalon, nem vagyok kíváncsi mások magánéletére és én is védem az enyémet. Erre mondták, hogy azért üzleti úton nyithatok. Nem kell magamról feltenni fotókat, magamról írogatni; csak a munkáimat tegyem fel. Nagyon sokat gondolkoztam rajta, végül belementem. Bevallom, kicsit féltem attól, hogy függővé tesz. Szerencsére nem így alakult, mert elég, ha hetente egyszer megyek fel megnézni, mi az ábra. És, mert ott feltüntettem egy másik weblap-címemet, hogy arra látogassanak.


Tehát csak az üzleti út miatt léptem be, nem személyes okokból. De így is gyűlölöm azt az oldalt. Remélem, nem sokáig kell majd használnom...

2015. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, hogy gyakran elkérik a FB jelszavad, amit nem illik visszautasítani, ha állást vagy előléptetést akarsz és mondanom sem kell, hogy minden ismerős megtalál és a régi dolgokat biztos előhozza, szóval az hogy nem publikus beállítást használsz nem segít.


Érdekes belegondolni, hogy mennyi mindent kihasználnak a multik. Félelmetes az is, ha hajból lehet géntérképet készíteni fillérekért és megtudnak mindent rólad, amit még el sem kaptál, akkor egy interjún már beszélned sem kell, CV-t sem kérnek csak egy hajszálat. Ez a jövő !:/ .

2017. júl. 13. 14:52
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hozzáteszem, hogy gyakran elkérik a FB jelszavad, amit nem illik visszautasítani, ha állást vagy előléptetést akarsz"


Ezt remélem te sem gondolod komolyan. Egy ilyen céget atomjaira szedne a média az első whistle blowing után.


A hajas elmélet is értelmetlen: a tudásod nem genetikailag determinált, hanem tanulás eredménye. Nem lehet rá egy hajszálból következtetni. Olyan helyen lenne a DNS elemzésnek helye, ahol sokat számít a fizikum. Katonaság, űrhajózás, stb.

2017. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!