Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék felköltözni Budapest...

Szeretnék felköltözni Budapestre! Milyen ott élni?

Figyelt kérdés

ha befejeztem a sulit ott akarok élni,dolgozni,barátokat szerezni mert ott "minden van" Hol keressek albérletet olcsón? ( Nyugisabb,tisztább kerületre lennék kíváncsi )

Vagy esetleg szobát is lehet kivenni? az hogy működik olcsóbb? ott is kell kaució?



2014. ápr. 26. 12:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
28%
Előző válaszoló vagyok, még valami: bár én nem ott lakom, de szerintem ár-érték arányban és közlekedés szempontjából Zugló (14. kerület) egész jó hely.
2014. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
69%

Az élet sokban megalkuvás kérdése, mint mindenhol. Elsősorban az albérletnél, a külkerületek olcsóbbak lehetnek de egy élet mire beutazol valahova, én kifejezetten gyűlölök BKVzni, így inkább lakok egy kicsit rosszabb kerületben, minthogy plusz egy órával korábban keljek fel reggel. Én világ életemben itt éltem, és sok mindent szeretek benne, például nehezen tudom elképzelni milyen lehet beutazni egy másik városba egy színdarab miatt aztán 10-11kor hazabuszozni/vonatozni utána, ha kell valami gyógyszer biztos az utadba esik legalább egy patika, stb. Tehát tényleg elég kényelmes sokszor itt az élet, de vannak olyan sajátos hátrányai is, amiket már többen írtak, pl: sok a bunkó ember, a város nem olyan, mint a prospektusokban, nagyok sok helyen koszos és lepusztult. A nagyját úgy is csak akkor tapasztalod majd meg mikor itt kezdesz el élni, az olyan kis meglepetéseket, mint amikor pisibe vagy rágóba ülsz a buszon, vagy hogy akkor mondatják be a 4es 6oson a szöveget, hogy vigyázz az értékeidre amikor már ismerős zsebeseket lát felszállni a vezető...

Mint mindenhol, itt is van kaució, amúgy ne menj olyan albérletbe, amit nem jelentik be. Ha engem kérdezel nézd meg milyen a kerületi kórház is ahova tervezel költözni, mert némelyik kritikán aluli és már nincs átjárás csak úgy, max magánorvos.

2014. máj. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
100%

Naakor echte pestiként a válaszom a következő.


A peremkerületekben van olcsó albérlet (Budaörs, Békásmegyer, XVIII. kerület, XI. kerület, Csepel, stbstb), de ha nem akarsz sokat vacakolni az utazással (pénzben és időben értve), akkor jobb ha bemész a dzsungelbe, pl a VII. kerület Klauzál tér környéke, és kisebb settenkedéses kommunikáció útján megtudod kinek a 80 éves nagymamája adná ki a szobáját 10-20-30-ért kaució nélkül. Én a VII. kerben élek, és nagyon sok ilyen kisnyugdíjas sztoriról hallottam...a szoba elég lesz...aztán még bevásárolsz Neki néha, segíted a dolgaiban, és mindenki örül :) Azért arra ügyelnék, hogy nehogy a 2 hónapja az ágyában infarktust kapott férjének az ágyát béreld ki, mert az azért mégiscsak...nemtom...:)


Barátokat itt viszont nem nagyon fogsz találni. Éltem fél évig vidéken (Pápán), és a barátság itt egészen mást jelent, mint vidéken. Sajnos...


Bár ellenséged sem lesz, ami vidéken eszméletesen szórakoztató vasárnapi hobbi...hogy mindenki mindenki ellensége :) Hát itt senki semmit rosszat nem fog szólni semmiért :)

2014. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
budaörsön sajnos pont drága az albi, ezért járok a 17ből budaörsre dolgozni.
2014. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"- könnyű munkahelyet találni , ha egy helyről kirúgnak , mész a másikra"


Igen, ez volt jellemző egy korszakra, ami a rendszerváltás előtt létezett, és úgy hívták hogy szocializmus. Mert akkor mindenkinek kötelező volt dolgoznia, és akkor is dolgoztak papíron, amikor valójában semmi munka nem volt, csak egy mondvacsinált bugyutaság. Budapesten ma szintén rengeteg állás közül lehet válogatni, és még több az átverés, lerázás is. Sokan dolgoznak Budapesten is, egyre többen közmunkásként mint vidéken.

2015. jan. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!