Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék felköltözni Budapest...

Szeretnék felköltözni Budapestre! Milyen ott élni?

Figyelt kérdés

ha befejeztem a sulit ott akarok élni,dolgozni,barátokat szerezni mert ott "minden van" Hol keressek albérletet olcsón? ( Nyugisabb,tisztább kerületre lennék kíváncsi )

Vagy esetleg szobát is lehet kivenni? az hogy működik olcsóbb? ott is kell kaució?



2014. ápr. 26. 12:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj hogy csak a multikban lehetne elhelyezkedni, ha lenne hely, más lehetőség nincs. Azzal meg megint nem mész semmire, egy dolog hogy ott van mondjuk Hatvanban a Bosch, Jászfényszarun a Samsung, Jászberényben az elektrolux, Budapesten meg számos nagyobb kisebb városban a Tesco, Penny, Coop, CBA, stb, csak éhbérért dolgozol, nyilván azokon belül vannak magasabb fizetésű dolgozók mint egy szimpla szalag munka ha a nagyobb cégekről beszélünk, de kevesen tudnak elhelyezkedni. Az ország becsődöl azzal hogy behódol a multiknak és nem teremt munkahelyet ahol tényleg megélhetsz. A magánvállalkozók meg szépen kiszorulnak, mert agyonadóztatják őket.


Budapest se egy hűdejó hely.

2014. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%
Majd' 50 évig megyeszékhelyen laktam, de alig vártam, hogy a gyerekeim önállóak legyenek, és végre vidékre költözhessek. Így volt ez mindig. Városból vidékre, vidékről városba kívánkozik az ott lakó.
2014. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

engem nem zavar ha túl nagy a zaj a tömeg stb... én ezt szeretem ha az életem pörög/zajlik, 16. kerületről mit gondoltok?

2014. ápr. 26. 15:43
 14/25 anonim ***** válasza:
21%
Attól, hogy nagy a zaj az életedben nem lesz nagyobb a "pörgés", nem lesz jobb az életviteled sem, ha nincsen pénzed! Ha csak a zajra vágysz és a tömegnyomorra bőgessed a fejhallgatódat egy tömött buszon!
2014. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%

Budapestnek vannak pozitív és negatív oldalai is....


- könnyű munkahelyet találni , ha egy helyről kirúgnak , mész a másikra

- nagy az árukínálat , még a vidéki városokhoz képest is

- piacon olcsón is vásárolhatsz

- rengeteg a szórakozási lehetőség , koncert , buli ,vásár, kiállítás , színház ,kultúrális rendezvény stb....

- itt a legkönnyebb becsajozni Magyarországon ,rengeteg a facér csaj

- sok a lehetőség , csak választani kell

- lehet olcsón élni ( csak nehéz , mert sok a kísértés , amit szeretsz , azt itt megtalálod )

- sok a látnivaló


- nehéz és drága szállást találni

- a város fele úgy néz ki , mintha 1910 - ben építették volna és azóta sem volt felújítás

- amíg nem ismered a várost , addig nehéz közlekedni

- egyesek abból élnek , hogy megpróbálnak lehúzni, tehát mindig figyelni kell

- könnyen fogy a pénz

- autóval rémálom közlekedni

- vannak olyan emberek , akiket kerülni kell

- kicsit rideg a város ,főleg este , éjszaka, elidegenít

- sok a hajléktalan


Szerintem amíg fiatal vagy , addig érdemes kipróbálni , kaland egy időre felköltözni ....

2014. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
30%

tiszta szutyok, a tömegközlekedés meg rémálom, hering parti a föld alatt és felett


tényleg erről eszembe jutott egy film is, na majd megnézem

2014. ápr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar, ha koszos,büdös a város és tömegnyomor van mindenhol... :)

Mondjuk ha 2en 3an mennénk közösen albérletbe akkor könnyebben kitudnék jönni ? mondjuk van kb 200.000 ft om abból kezdésként mennyire jó?

2014. ápr. 27. 16:58
 18/25 anonim válasza:
64%

Én Bihar megye keleti szélén lakom. Azaz MO legcsóróbb megyéjének a csóróbb szélén. Hajnal3kor kelek és megyek melóba 4re. Tök klafa h melózok mint 1 barom, de mégse érzem jol magam mert nem igazán van mire költeni a pénzt. Itt csak kocsma van, meg 1-2 disco ami azért necces mert a hétvégék felét is dolgoznom kell és nem biztos h pont ak vannak nyitva a discok (amik kicsit gagyik) amikor én ráérek. Olyan munkahely ami biztosítja a hétvégét meg nem nagyon van. Kis lakosság miatt pedig 1 kalap alá vesznek téged valamelyik hirhedt rokonoddal, vagy ismerősöddel. utánna megbélyegeznek, eldöntik hogy milyen ember vagy. Egyszerüen senkinek se való a csóró Vidéki élet.

Egyszer lenne 1 csoda, amivel BP környékére mehetnék ak úgy eltünnék itthonrol h nem is köszönnék senkinek nehogy ebben is hibát találjanak és leakarjanak beszélni.


Aki tudni akarja a jövőjét, az ne jóshoz menyjen, hanem költözzön Bihar megye 1ik putrijába. Mert itt a lakosság eldönti h hova helyezzen és úgy is kezelnek mindenkit. Magán élet nincs. Én utálok itt élni... 23/F

2014. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
37%
A 16. kerület nagyon jó környék. Főleg Sashalom. Azt imádom. Igazi felső-középosztálybeli kertváros. Bár ott albérletet nem nagyon fogsz találni csak teljesen kint Mátyásföldön , de mindenképpen jónak mondanám. HÉV jár viszonylag gyakran. Onnan bemész az Örsre , onnan meg már 2M-el (vagy rengeteg busz is van) odamész ahova akarsz.
2014. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
65%

A 200000 attól is függ, mik az igényeid. Az jó, ha már vannak emberek, akikkel fel tudsz költözni, de mindenképpen stabil személyek legyenek, akikkel együtt tudsz élni, mert ha egyikőtök elköltözik, nőnek a rezsiköltségek is és meg kell beszélni a főbérlővel, hogy a kauciót visszaadja-e egyenként, ha valaki megy, vagy a másik kettőnek kell-e kifizetnie, és akkor a bennmaradó titeket illet majd. Hárman azért a belvárosban korrekt áron fenn tudtok tartani egy lakást. De, csak hogy válaszoljak is a legutolsó kérdésedre, mondok egy példát a 200000-re.


3 hálószobás albi bútorozottan(ez lehet több is, kevesebb is) kb. 100-150ezer (alább az utóbbival számolok), plusz a kaució, ami általában kéthavi. Ez összesen idáig 450ezer egy összegben, ami fejenként 150ezer.

Lakóházakban közös költség változó, lehet 2000 és 20000 is. Ha veszek egy 15ezres átlagárat, az fejenként havi 5000.

Rezsi is nagyon széles skálán mozoghat, attól függ, hogy a közös költségben benne van-e a vízhasználat,fűtés hogy van megoldva, stb., mondjuk számoljunk fejenként itt is egy 20ezerrel, téli időszakban.

Tisztítószer "kezdőcsomagot" az albiba (mosószer fehérhez, színeshez, mosogatószer, zsíroldó, és sok-sok egyéb) én kb. 10000ért vettem a kínaiban, ez fejenként durván 3400 Ft.

A kaján lehet a legtöbbet spórolni, de mondjuk fejenként havi 20ezer, ha feltesszük, hogy heti 5000-ért vásárolsz.

Közlekedned kell, BKV bérlet havi 10ezer.

Ez összesen 208400 HUF, és még nem mentél el szórakozni, moziba, stb. Egyéb költségeket is számolj bele, nekünk pl. az albiban adott a főbérlő új tányérokat, evőeszközöket, stb., lehet, hogy nektek meg kell venni és persze nem árt, ha van egy biztonsági tartalékod vész esetére, nálam ez az összeg 100ezret jelentene.

A kaució és a sok kezdőköltség miatt magas a kezdeti összeg, utána, ha már van munkátok (remélhetőleg nem 80 ezerért), már jobban ki lehet jönni szerintem.

Olcsóbb albit egyébként a peremkerületekben találsz (Békásmegyer, Újpest, Pestszentlőrincen a Havanna lakótelep, stb.), viszont ez sem mindig éri meg, haverom bérelt Havannán egy pici albit kb. 50ezerért, de a közös költség kb. 20ezer volt (nem volt benne vízszolgáltatás), plusz a rezsi és ugye távfűtés télen nagyon megdobta a költségeket, ezért inkább beköltözött a belvárosba, 75-öt fizet az albiért, a közös ktg. 5000, plusz rezsi, 50 nm-es lakás cirkóval fűtve teljes gázhasználattal télen kb. 6000 és minden a szájában van, nem kell 1,5 órát utazni a munkahelyére...

2014. ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!