Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » GYES lejárta után munkanélküli...

GYES lejárta után munkanélkülivé vált anyukák ti mit írtok/nem írtok bele az önéletrajzba ha egy állásra pályáztok?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm papíron néhány hónapra még visszavett GYES után, de gyakorlatilag nem tudott munkát adni. Aztán megszűnt a szerződésem, így közel fél éve hivatalosan is munkanélküli vagyok. Ezalatt az idő alatt rengeteg állást megpályáztam, de az önéletrajzomat megtekintés után valószínűleg félrerakják, mert eddig még senki sem jelzett vissza, még sehova nem hívtak be állásinterjúra. Pedig esküszöm csak olyat pályáztam meg, ahol teljes mértékben megfeleltem a kért elvárásoknak. Eddig az egyenes utat választottam, nem titkoltam az önéletrajzban, hogy gyermekeim vannak, hogy évekig nem dolgoztam (GYES), de kérdezem, jobb lenne eltitkolni? Így talán lenne esélyem egy személyes interjúra, ahol tehetnék egy jó benyomást, és ugyan így is fény derülne a családi helyzetemre, de talán személyesen ezt jobban meg lehet beszélni. Mások hogy csinálják?

Az alábbi blogbejegyzésben azt javasolják, ne hallgassuk el az önéletrajzban a valóságot, de ha így félreteszik...?

[link]

És még valami. Az életkorotokat beleírjátok? Én azt kihagytam. Az iskolákat látva nagyjából úgy is ki tudják következtetni.


2013. okt. 2. 11:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, fogalmam sincs, én annyival vagyok rosszabb helyzetben, hogy szülés előtt lejárt a szerződésem, így nem tudok takarózni az előző munkahelyemmel. Ha beírom a gyest, akkor azért nem hívnak be, ha nem írom be lesz egy 3 éves lyuk benne, akkor meg azért nem. 2 éves korától kezdtem el állást keresni, tanácstalanságomban hol beleírom, hol kiveszem. 1 év alatt még egy interjúra sem hívtak be.
2013. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!