Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED-en vagyok. Bele kell...

GYED-en vagyok. Bele kell írni az önéletrajzba?

Figyelt kérdés

GYED-em 2012.09.22-én jár le. Volna hova visszamennem, de utáltam azt a helyet, próbálok pályázni más állásra. Nem tudom beleírjam-e, hogy jelenleg még GYED-en vagyok? Eszem ágában sincs a gyerekemet letagadni, csak nem tudom, bele kell-e írni. Ha esetleg felvennének valahova, akkor a régi helyen csak fel kell mondanom, és kezdhetek az új helyen, vagy le kell töltenem a régi helyen a felmondási időt?

Köszönöm a segítséget előre is!


2012. máj. 22. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Felmondási időt le kell tölteni. De mivel az 30 nap, neked meg valószínűleg több szabadságod van, ez nem igazán lehet gond. Mellesleg GYED mellett nem dolgozhatsz, csak GYES mellett, ahhoz meg nem kell az eredeti munkahelyeden felmondani, hiszen ott fizetés nélküli szabadságon vagy.

Én beleírnám, hogy jelenleg GYED-en vagyok.

2012. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igaz én gyesen vagyok, de nem írtam bele az önéletrajzomba.

Próbáltam olyan állásokat megpályázni, hogy ne reggel kelljen menni, mert még nem ovis a fiam ugye, de ne is délelőtt.

Így találtam is délutános munkát. Aztán a próbanap után mikor elbeszélgettünk, akkor említettem meg, hogy a gyerkőc miatt napközben nem tudok bejönni, de nyáron majd vigyáz rá a mama, szeptembertől meg úgyis oviban lesz.

2012. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kéne beleírni,mert nem igazán lehet így állást találni.Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem fogom beleírni,sőt mélyen fogok hallgatni arról is,hogy gyerekem van.Sajnos,de ilyen a világ :(
2012. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szakmai önéletrajba nem tarozik bele az, hogy éppen GYED-en vagy szerintem. Interjún elmondhatod, attól függően, hogy milyen állásra jelentkezel. (Ha mondjuk pénztárosnak, vagy cukrásznak, én biztos nem szólnék róla, de ha olyan munkakörbe mennél ahova kell szakmai tudás és számít a kihagyott idő, illetve komolyabb cég ahol visszaellenőrzik az adatokat, ott viszont illik szóni róla.) De az önéletrajzba biztos nem írnám be - és nem is írtam mikor ilyen helyzetben voltam.

A felmondási idő letöltése megegyezés kérdése, lehet, hogy elvárják. Viszont engem nem tudtak visszavenni, így megegyeztünk, hogy nem kell felmondási idő, azonnal elengedtek.

2012. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Végül úgy döntöttem, hogy beleírom, mert ahova most beadtam, az egy elég komoly cég, nem akartam, hogy emiatt úgy tűnjek, hogy megbízhatatlan vagyok.
2012. máj. 29. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!