Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye, van, akit visszavettek...

Ugye, van, akit visszavettek a gyed/gyes után dolgozni? Netán még örömmel is fogadták?

Figyelt kérdés
Sokat olvasom itt, hogy sokakat nem vesznek vissza. Nekem még egy évem van hátra a gyed-ből, de tiszta ideg vagyok, hogy vissza tudok e menni. Elvileg eddig nem volt gond ezzel a cégnél (állami), ahol dolgozom, de ki tudja.... Kérlek titeket, hogy pozitív példákat írjatok!
2012. máj. 19. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
he?? gyed után opciójuk sincs kirakni a gyerek 3 éves koráig, max rendkívüli felmondással, ahhoz viszont alapos indok kell
2012. máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem minden gond nélkül visszavettek, senki nem éreztette velem, hogy nem szívesen látnak. Azóta már eltelt 2 év, és azóta sem történt semmi. Sőt, kb. egy éve próbálkozunk a kistesóval és a főnököm is tud erről. Szó nélkül elenged vérvételre vagy bármilyen más vizsgálatra munkaidőben is. Szóval ilyen is van. :-)
2012. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek 3 éves koráig védett vagy. Azt hiszem ez az új munka törvénykönyvében sem fog változni.


Engem is visszavettek, majd amikor 2,5 éves lett a gyerek levették az órám 4 órásra (persze a fizetéssel együtt). Amint betölti a 3-at repülök, ezt a tudomásomra hozták. Sajnos nem tudom Nálatok hogyan lesz, de mifelénk nagyon sok anyukával teszik ezt....

2012. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem visszavettek simán, a főnököm nagyon korrektül állt a dologhoz. Sőt.. úgy vettek vissza, hogy már akkor terhes voltam, és tudták, hogy csak a 180 napot dolgozom le.

Én döntöttem úgy, hogy 8 órásat megpróbálom, de abban is partner volt a főni, hogy ha nem bírom, akkor természetesen van lehetőség 6 órásba átváltanom. A beosztásom is baráti volt, 15:30-ig, így tudtam menni a fiamért a bölcsibe, és ha valami közbejött, akkor egyből szabit írhattam ki. De ez kb. annak is volt köszönhető, hogy tényleg tudták, hogy én mint plusz ember vagyok ott, a munkám pluszban van, ha nem megyek, akkor sincs semmi kiesés.

Egyébként ugyanennél a multi cégnél más osztályon más főnök szívozott a kismamákkal, tehát nemcsak cég függő, hanem főnök és emberségé is.


Én úgy tudom, hogy az új munka törvénykönyve alapján júniustól már nem is lesz kötelező a visszavétel. :o( De cáfoljatok meg, nem néztem utána, ez csak kósza hallomás....

2012. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

SImán visszavettek, sőt örültek is nekem, annak ellenére, hogy tudta a főnököm, hogy gyúrunk a tesóra.

Azóta összejött a tesó, és a főnököm még mindig vár vissza szeretettel:)

2012. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem rég beszéltem a főnökömmel, várnak vissza, sőt, ha lehet, megpróbálja elintézni, hogy az ő csapatába mehessek vissza, ne tegyenek át másik osztályra.

Nálunk minden kismamát gond nélkül visszavettek, legfeljebb nem a régi munkakörébe került. pl. az igazgatóságról a marketingre ment, tehát nem is "fokozták le".

Sokan jöttek vissza úgy, hogy csak néhány hónapra, két kismama is volt így egyszerre, nem rég szültek. A barátnőmék is gyúrnak a következőre.

Főnök, cég, csapatfüggő, hogyan kezelik a kismamákat, a visszatérő dolgozókat. Mi soha nem csináltunk problémát abból, hogy ha beteg a gyerek és nem tud jönni az anyuka, simán átszerveztük a feladatokat. Persze, ehhez olyan anyuka kell, aki nem is él vissza azzal, hogy "beteg a gyerek."

2012. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Engem is visszavettek, majd amikor 2,5 éves lett a gyerek levették az órám 4 órásra (persze a fizetéssel együtt). Amint betölti a 3-at repülök, ezt a tudomásomra hozták. Sajnos nem tudom Nálatok hogyan lesz, de mifelénk nagyon sok anyukával teszik ezt...."

nem kellett volna aláírd a szerződésmódosítást

2012. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Könnyű messziről okoskodni!


Az enyémek egy hét múlva lesznek 1.5 évesek. Már egy hónapja a szabijaimat töltöm és két hét múlva megyek vissza 4 órába. Ha felveszik a bölcsibe őket, akkor januárban visszaváltok 8 órára.

Nálunk eddig nem volt egy kismamának sem gondja, sokan a 3 év után mentek vissza és nem volt baj. Én úgy okoskodtam, hogy mire három évesek lesznek, jól visszadolgozom magam, és hátha eszükbe sem jut kidobni.

Azért én is félek. De próbálj ne idegeskedni, a gyerek megérzi.

2012. máj. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Engem is simán visszavettek 2 gyerek után.

Bár helyileg máshol dolgozom, de sokkal közelebb a lakhelyemhez, sokkal jobb csapatban és még 60ezerrel több fizut és több juttatást is kapok, mint pl. céges autó magán használatra is + telefon és laptop.

A gyerekeket én hordom oviba-bölcsibe és délután is én járok értük, bár emiatt szegények 9 órát vannak közösségben :(

Betegállományba és szabira is simán elengednek, bár ennek az az ára, hogy sokszor még hétvégén is intéznem kell dolgokat, tehát ez nem az a meló, amikor 4-kor kiesik a toll a kezemből és utána másnap reggel 8-ig eszembe sem jut a munka...

Óriási szerencsém van, hogy így alakult, ezért hálás is vagyok minden nap.

Ja és én is sokat aggódtam amiatt, hogy mi lesz a gyed után és álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen jól alakulnak majd a dolgok! :)

Mindenkinek hasonló jókat kívánok!

2012. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
"Kedves utolsó! Könnyű messziről okoskodni! " nem okoskodás, ha nem írja alá és 4 órában akarják alkalmazni, akkor a maradék 4 órára most kapná az állásidőpénzt vagy közös megegyezéssel megválhattak volna egymástól, aminek keretében kérhette volna akár a gyerek 3 éves koráig esedékes összes fizetését és a végkielégítést is....sajnos az emberek ebben az országban nincsenek tisztában a jogaikkal pl. azzal, hogy nem kötelesek minden szerződést azonnal aláírni, ha az orruk alá dugják, hanem akár még az ügyvédjükhöz is elvihetik
2012. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!