Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye, van, akit visszavettek...

Ugye, van, akit visszavettek a gyed/gyes után dolgozni? Netán még örömmel is fogadták?

Figyelt kérdés
Sokat olvasom itt, hogy sokakat nem vesznek vissza. Nekem még egy évem van hátra a gyed-ből, de tiszta ideg vagyok, hogy vissza tudok e menni. Elvileg eddig nem volt gond ezzel a cégnél (állami), ahol dolgozom, de ki tudja.... Kérlek titeket, hogy pozitív példákat írjatok!
2012. máj. 19. 20:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha meg nem írja alá, simán találnak okot, hogy rendkívüli felmondással rögtön utilaput kössenek a talpára.

Ilyen világot élünk. :-(

Teljesen mindegy milyen jogai vannak a munkavállalónak. Az ember mindenbe belemegy, csak foglalkoztassák.

2012. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

rendkívüli felmondásnak vannak szabályai, csak úgy indokot nem lehet találni, ha nincs rá...ha mégis van ilyen hülye munkáltató, az meg elveszti a pert a Munkaügyi Bíróságon....


amíg ilyen a magyar munkavállalók hozzáállása, amíg minden szart aláírnak és eltűrnek, addig meg is érdemlik, amit kapnak...


kolléganőmet is kirúgták pl, azt mondta, nem érdekli, mert úgyis fel akart mondani, mert terhes...hiába magyaráztam neki, hogy tiltakozzon a felmondás ellen, mert legalább lenne betegbiztosítása, ha a táppénz nem is sok, de mintha a falnak beszéltem volna...aztán meg fizethette maga után a járulékot...

2012. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, jó volt olvasni a pozitív példákat is. Az Mt.-ben átfogalmazták a védettséget. Eddig teljesen egyértelmű volt, hogy a gyermek három éves koráig van, de az újban valahogy a fizetés nélküli szabihoz kötik, azaz olyan, mintha csak az lenne védett, aki otthon marad három évig, aki hamarabb visszamegy, az nem. Végül is ebben az országban a törvény szövegét az tartja be, aki akarja, úgyis inkább hozzáállás kérdése az egész.
2012. máj. 20. 16:46
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha nem írja alá az ember akkor kikészítik idegileg, teljesen ellehetetlenítik a munkájában, túlóráztatják. Szivatnak ezerrel és minden nap földig aláznak ügyfelek előtt.

Ezt a kedves távolból okoskodó talán soha nem élte át, így nem tudja, hogy mi van.


Egyébként pedig simán ráhúzták a csoportos létszámleépítésre. Tehát tetszik nem tetszik mindenképpen elintézik, hogy aláírj. Viszont csak és kizárólag kisgyerekes anyukák kerültek-kerülnek elbocsátásra!


Szóval no comment a továbbiakban.

2012. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!