Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, beleírtátok az...

Anyukák, beleírtátok az önéletrajzba a családi állapotot és a gyerekeket? Behívtak-e úgy, hogy fel voltak tüntetve? Ha nem írtátok be, mikor kérdeztek rá először? Veszítettetek-e csak emiatt?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
4x voltam állásinterjún. Én a családi állapotomat beleírtam /házas/, de a gyereket nem. Nem kérdeztek rá egyszer sem, 1x én mondtam el azt a munkát meg sem kaptam de szerintem nem a gyerek miatt.
2013. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Azért az önéletrajzban csak kiszúrják, hogy 2000-2003ig xz kft, és most 2006van, de nincs 3évnyi munkaviszony...

Nekem rákérdeznek, hogy biztos jól olvassák, hogy már nem dolgozom, vagy munka mellett keresek új helyet.


Nem a gyerekek miatt nem kaptam meg az állásokat, amiket megpályáztam.

2013. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs feltüntetve még a családi állapotom sem.

Az utolsó munkahelyem pedig úgy van beírva, hogy pl. 2004-2013-ig XY Kft és kész. Ez jelentheti azt is, hogy már fél éve munkanélküli vagyok, de azt is, hogy csak 1 hete.

A részletekre úgyis az interjún kell kitérni.

2013. aug. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól mert Gyed-Gyes-en vagy a munkaviszonyod nem szűnik meg. Én 2010-ben szültem és 2013-ban szűnt meg a munkahelyem, az önéletrajzban az áll 2003-2013: XY Kft nem az hogy 2003-2009: XY Kft. Attól mert szültem még a Kft-nél voltam fizetés nélküli szabin.
2013. aug. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom eltitkolni :) csak így direktbe egy modern önéletrajzban, ahol nincs hely és nem szokás beleírni még azt se, hogy férjezett vagyok, hova írhatnám be, hogy gyes, gyerekek? Hogyan "szokás"?
2013. aug. 3. 07:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Barátnőmnél akkor fagyott meg az interjú, mikor a gyerekekre terelődött a beszélgetés, előtte ő sem írta be, nem is vették fel.

Valahol azt olvastam a munkahelyek felsorolásánál lehet feltűntetni, ha szeretnéd. Családi állapotot nem írom be, de mivel előtte nem volt munkahelyem, így beírtam, de mellé odaírtam valami hasonlót, hogy esetleges betegség esetén felügyelet megoldott, munkából való kiesést nem jelent. Kb 7 helyre jelentkeztem így, ebből 2 még friss, egy helyen a végzettségemet tartották magasnak, a többiről semmi visszajelzés.

Még előtte jártam úgy, hogy diplomám nem írtam egy adott álláshoz, nem kellett hozzá, behívtak, de egyből a lyukas rész érdekelte a kérdezőt, nem is kaptam meg az állást, vigyázni kell a lyukakkal és rá adott válaszokkal.

2013. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát pont ez a bajom nekem is, hogy ha nem írom bele, azt hihetik, hogy direkt titkolni akarom, de amúgy is tök feltűnő a lyuk. Nekem csak tanulmányok és szakmai gyakorlat van, és ezek egy nagy része párhuzamos a gyesemmel. Lényegében amit nem tudok milyen évszámmal kitölteni, az a 2011-2012-2013. Arra gondoltam, a motivációs levélbe fogalmazom valahogy bele, hogy milyen plusz költözött belém azzal, hogy felelős vagyon két kis emberért (persze nem így, szó szerint), meg valami olyat, hogy nagy a teherbírásom, hiszen a gyermekek mellett végeztem el két továbbképzést is, plusz a nyelvvizsgát is akkor csináltam...mert akárhogy nézem, nem tudom hova beszúrni a CV-be. Kronológiai felsorolásba sem tudom illeszteni a 2 összefolyó gyest, mivel közben voltak tanfolyamok, azok is átfedésben egymással :)
2013. aug. 3. 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!