Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beleírnátok az önéletrajzba...

Beleírnátok az önéletrajzba vagy sem?

Figyelt kérdés

2 gyereket szültem, 4 éve itthon vagyok, most mentem volna vissza, nem kellettem. Az ex-főnököm szerint hú, de gyorsan találok majd állást. Röhögnék, ha nem én lennék.

Azt írtam be az önéletrajzomba, hogy 8 évet dolgoztam ezen a helyen. A GYED-et végülis ők fizették (tb-kifizetőhely). Persze a kérdezgetéseknél egyből kiderül majd, hogy mi van. Én egy gyereket szándékozom bevallani, a nagyobbra majd mondom, hogy nagyobb. Mert 4 év kihagyás sok idő. Vagy mondjam meg őszintén, hogy 4 éve nem dolgozom? (Pénzügyes voltam, naprakész jogszabályismeretet kérnek mindenhol.)

Egy fejvadász barátnőm azt mondta, hogy írjam be az önéletrajzba, hogy 2 gyerek, de felügyeletük szükség esetén megoldható. Ilyet még nem is hallottam, tényleg bele kell ezt írni az önéletrajzba? Be sem hívnak akkor, nem? Gondoltam, ha szóba kerül az interjún, akkor mondom, de valószínűleg el sem hiszik majd. Túlórázni akkor sem fogok tudni.


2012. máj. 23. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a barátnőddel, írd bele úgy, ahogy javasoltam Ugyanis az interjún mindenképpen kiderül és akkor kétségbe vonják a szavahihetőségedet. az pedig nem jó ajánlólevél. Azt is írd le, hány évig dolgoztál ténylegesen, meddig voltál GYED-en. Ebből a szakmai gyakorlatodra tudnak következtetni. Valami olyasmit találj ki, hogy te a net-en stb. folyamatosan követted a szakmai kérdéseket, nem vagy ám hülye, tudod mi újság van manapság a szakmában, azért, hogy lássák, hogy az időközben bekövetkezett változások miatt ne kezdőnek kezeljenek.
2012. máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
én nem írnám bele az önéletrajzomba,mert akkor tuti nem hívnak be.semmi közük hozzá,hány gyermeked van,elvileg meg sem kérdezhetik az interjún.ha meg rákérdez,akkor mondd meg,hogy meg tudod oldani az elhelyezésüket.
2012. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ilyet egyáltalán nem írnék be az önéletrajzba.


mivel gondolom modern önéletrajzot írsz, így írjad hogy

2008-2004 Kaki Kft Beosztás:Pénzügyi jogtanácsos

2004-2000 Maki Kft Beosztás: Kassás


Vagy is ennyi elég. Ha megkérdezik mikor behívnak mit tettél 2008-2012 között egyszerü mondattal mondod, hogy gyesen voltál. Ennyi késsz passz. Többet nem is kérdezhet a munkáltató.


Ha tetszik az önéletrajzod így is befognak hívni.

2012. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elvileg 3 hónapra visszavettek, csak akkor a szabijaimat töltöttem. Szóval papíron most lett ott vége a pályafutásomnak. Bár a tb kiskönyvben benne van, hogy GYED.
2012. máj. 23. 14:05
 5/12 anonim ***** válasza:

Off: Kaki Maki Kft-n jót nevettem, köszi :)


On: nem írnám bele a gyereket az önéletrajzba, csak akkor mondanám meg, ha konkrétan rákérdeznek, hogy én Önnek hány gyereke van?

2012. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írtam bele az önéletrajzomba a gyereket(akkor még csak a nagy volt, a két kicsi között hat idejüre visszamentem volna dolgozni, hátha gyed és ne csak gyes)

Na, ugye az utolsó munkahely és az interjú ideje közti részt megkérdezték. Addig az egekbe megasztaltak, mindenben ott vagyok, ahogy megtudták van egy csemetém, akit vagy 6emberre tudnék bízni, érdekes nem voltam kompetens...(hirtelen könyvelő helyett pénztárost kerestek)

Sajna ez van, negatív diszkrimináció, ha kiderül gyereked van. Én remélem, hogy azért majd a régebbi tapasztalat friss diploma+képesítés segít valamit a hátrányomon, hogy két gyerekes vagyok.

2012. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én most egyelőre kaptam egy félállást feketén, de az pont arra jó csak, hogy visszarázódjak a munkába, mert ebből megélni nem lehet. Csak közben meg járok interjúkra. A fejvadászoknak mondtam, hogy van gyerek, mert ugye egyből az az első kérdés, hogy miért jött el az előző munkahelyéről. És mindenki csak szörnyülködik, hogy ilyen van?! Mondjuk ez elég nagy szegénységi bizonyítvány ennek az országnak, külföldön ilyen nem fordul elő, hogy kismamát nem vesznek vissza. Gondolom majd a konkrét interjún is nagyon fognak sajnálni, ellenben hogy ott dolgozzak, az már kérdéses.
2012. máj. 23. 15:14
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem is hülyeség beleírni, hogy van gyerek. Azért is csodálkoztam, hogy a fejvadász barátnőm ezt mondta. Persze biztos van, aki ki fog ezen akadni, de szerintem az nem való szakmai önéletrajzba. Magánügy. Ha emiatt nem vesznek fel, akkor sajnálom.
2012. máj. 23. 15:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is beírnám, biztosan nem hazudnék ilyesmiben egy önéletrajzban. Az a gond, hogy ha nem vennének fel az adott helyre, akkor úgyis mindegy, mit írsz. Viszont gondolj bele, ha felvesznek, és később úgyis kiderülne, amikor már ott vagy, pl. kérsz családi adókedvezményt vagy a gyerekek után plusz szabadságot... ehhez meg kell adni a gyerekek adatait, azt is a HR-esek intézik nálunk, nemcsak az új dolgozók kiválasztását. Szerintem elég kellemetlen lenne, ha kiderülne, hogy valamelyik gyereket "letagadtam".

Ha le akarnak informálni, meg tudják kérdezni az előző munkahelyedet vagy a TB-t is, hogy tkp. meddig voltál passzív állományban, azaz gyeden.


Inkább szerintem is arra kéne fókuszálnod, és a személyes interjún bizonyítani is, hogy a 4 évet otthon nemcsak gyerekneveléssel töltötted, hanem szakmai továbbfejlődéssel is (pl. valami tanfolyam, nyeltanulás, stb., ami számíthat a munkához).


Persze ha beírod, van olyan munkahely és főnök, aki esetleg 2 kisgyerekes nőt be sem hív az interjúra, de szerintem ezzel nem tudsz mit kezdeni. Mert ha behív és később derül ki, akkor lehet, hogy a próbaidő alatt simán elküldenének, és meg is tehetik indoklás nélkül.

2012. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem írnám bele az önéletrajzba. Lehet ha beleírod be sem hívnak egy adott céghez, de ha nem írod bele és behívnak lehet olyan jó benyomást keltesz, hogy nem érdekli őket a két gyerek. Direkt ne rontsd az esélyeidet.
2012. máj. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!