Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beleírnátok az önéletrajzba...

Beleírnátok az önéletrajzba vagy sem?

Figyelt kérdés

2 gyereket szültem, 4 éve itthon vagyok, most mentem volna vissza, nem kellettem. Az ex-főnököm szerint hú, de gyorsan találok majd állást. Röhögnék, ha nem én lennék.

Azt írtam be az önéletrajzomba, hogy 8 évet dolgoztam ezen a helyen. A GYED-et végülis ők fizették (tb-kifizetőhely). Persze a kérdezgetéseknél egyből kiderül majd, hogy mi van. Én egy gyereket szándékozom bevallani, a nagyobbra majd mondom, hogy nagyobb. Mert 4 év kihagyás sok idő. Vagy mondjam meg őszintén, hogy 4 éve nem dolgozom? (Pénzügyes voltam, naprakész jogszabályismeretet kérnek mindenhol.)

Egy fejvadász barátnőm azt mondta, hogy írjam be az önéletrajzba, hogy 2 gyerek, de felügyeletük szükség esetén megoldható. Ilyet még nem is hallottam, tényleg bele kell ezt írni az önéletrajzba? Be sem hívnak akkor, nem? Gondoltam, ha szóba kerül az interjún, akkor mondom, de valószínűleg el sem hiszik majd. Túlórázni akkor sem fogok tudni.


2012. máj. 23. 13:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a szakmai önéletrajzba nem tartozik bele, hogy kinek hány gyereke van, és hány évesek. 36 éves vagyok, már gondolhatják, hogy van gyerekem. Korom alapján akár már 10-15 éves is lehetne, akkor meg már lehet nyugodtan beteg. Szóval én amiatt nem aggódom, hogy a hr-es mit szól, ha kérem a családi adókedvezményt.
2012. máj. 23. 22:03
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai önéletrajzba egyáltalán nem tartozik bele, hogy van-e gyereked vagy sem, én még azt sem írtam bele, hogy házas vagyok, nem hogy otthon voltam majd 2 évig a gyerekkel. Folyamatos munkaviszonyban álltam az előző munkáltatómmal, nem írtam bele, hogy "x cégnél dolgozom, de igazából nem is dolgozom hanem itthon vagyok GYED-en", ez mekkora hülyeség már.

Persze az interjún elmondtam, de akkor már nem számított és simán fel is vettek. Hál istennek nagyon rendesek, nincs 100% segítségem, ha beteg a fiam néha otthon kell maradni vele és még soha nem volt belőle még csak szájhúzás sem.

Szerintem az interjún mondd meg, hogy mi a helyzet (nálunk utána is néztek, hogy pontos dátumokat mondtam-e, így biztos nem tagadnám le a 4 évet), de kihangsúlyoznám, hogy 1-2 hónap alatt naprakészre tudom hozni a tudásomat, esetleg el is kezdhetnél valami tanfolyamot, hogy lássák, hogy tényleg szeretnéd a tudásod visszaállítani.

2012. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!