Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket válasszam? Figyelembe...

Melyiket válasszam? Figyelembe véve a későbbieket? Az előnyöket és a hátrányokat?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy fontos döntést kellene hoznom, és nem tudom hogy mi tévő legyek. Én olyan típus vagyok, hogy félek az újtól. 2 munkahely közül kellene választanom. Az egyik a jelenlegi, ahol már ismerem az embereket, szeretem a munkámat. Úgy néz ki, hogy meg tudnák hosszabbítani a szerződésemet még 1,5 évre, de ez is majd csak akkor lesz 100% ha aláírom. A másik pedig egy új hely lenne. Szimpatikus nagyon a főnök, az ő elmondása szerint is egy nyugodt, türelmes ember, én is annak láttam a személyes interjú során. Hasonló lenne a munkám mint most, kb ugyanaz, csak napi 8 óra helyett 10 órát kellene dolgoznom. Fizetésem ezzel arányosan több is lenne itt, mint a jelenlegi munkahelyemen, a bejárást 100%-ban térítenék, és az ő elmondása szerint fizetésemelésre is számíthatnék próbaidő után. Próbaidő után pedig határozatlan lenne a szerződésem. Szóval előny: előrejutási lehetőség, stabil cég, fizetésemelés. Hátrány : napi 10 óra munka (nekem ez kicsit sok), illetve ott a nagy kérdés hogy milyen lesz az új hely?

Mindezeket figyelembe véve ti mit gondoltok? El kellene vállalnom az új lehetőséget?



2013. aug. 8. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Határozatlan szerződés tudod mit jelent?

Mit jelent ha próbaidő után eltanácsolnak, akkor visszamehetsz a régi munkahelyedre?

Nagyon megfontolandó, de helyetted nem dönthetünk.

Én maradnék a seggemen ahol vagyok(ez én vagyok).

2013. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Azon gondolkozz el tudsz e szerezzni napi 2 óra plusz munkát? Esetleg nem minden napra h ne legyen sok. Ha igen akkor a régi biztos mellé ez jobbnak tünik mint a biztost elhagyni a bizonytalanért...


Kivéve persze ha azt mondják menj szerencsét próbálni s ha nem válik be jöjj vissza. Van ilyen is kérdés ez az e?

2013. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A mostani sem fix, csak 1,5 évre hosszabbítanák meg, és még ez sem biztos. Itt ennél a cégnél 1 éve dolgozom. Ha próbaidő után eltanácsolnak akkor munkanélküli leszek, mert a jelenlegi helyemre valaki mást felvesznek majd akkor arra a 1,5 évre.
2013. aug. 8. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Maradj a 8 órásnál, jövőre ki$asszák az kormányt, kihúzod még utána vagy fél évvel is, mások lesznek a lehetőségek. A 10 órába bele fogsz dögleni.
2013. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha kikurják ezt a kormányt akkor a következő még szarabb lesz s ujjult erővel folyik majd tovább a rablás.

Ha az uj helyen igérnek előrelépést a régi meg igyis ugyis megszünik akkor nem sokat vesztesz ha ez se jön össze.

1 évnyi munkát vesztesz de annyi idő alatt jó esélyel ugyis kapsz.

2013. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

de a 10 óra tényleg megterhelő főleg ha már most igy állsz hozzá.


ez valóban egy nyomós ellenérv.

2013. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 óra az sok. Pláne hogy gondolom nincs is túl közel, mert azt írtad, hogy "a bejárást 100%-ban térítenék," amiből arra merek következtetni, hogy nem éppen gyalog 5 perc sétára van a lakóhelyedtől. Szóval 10 óra plusz utazás... és csak annyival fizet többet ami a plusz 2 óra miatt jár? Ha nagyon kell a pénz, akkor válts. De ha nem létkérdés, akkor inkább ne vállalj 10 órát.
2013. aug. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg íratnak 1,5 éves szerződést szerintem maradj a mostaninál. Egy biztos munkát csak akkor érdemes lecserélni ha új hely legalább 40%-al többet kínál azonos mennyiségű munka mellett.
2013. aug. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!