Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tartós Munkanélküliek! Ti...

Tartós Munkanélküliek! Ti hogyan viselitek el, a pénztelenséget, kilátástalanságot, és az elszigeteltséget?

Figyelt kérdés
Én már kezdek depresszióba süllyedni. Már 3-adszor vagyok munkanélküli de ilyen hosszú még nem volt. 7 hónapja. Nagyon valószínű,hogy nincs is sok esélyem.

2013. júl. 9. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy! Az őrület határán vagyok!
2013. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

teljesen bele zeberedek

semmi remény rosszabb mint egy háború

2013. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Én csak 10 hónapja vagyok munkanélküli , egy kicsit már én is kezdem rosszul viselni.Egyszer már voltam kb. 1 évig munkanélküli , akkor jobban viseltem.


Ki kell tölteni az időt , internetezem , koncertekre járok , átépítettem a házat ( ma az asztalost várom ) , komposztálót építettem , átrendezem a kertet ,zenét hallgatok ,tüzifát gyűjtök ,kocsikat nézegetek , leszoktam a kóláról , igyekszem áttérni az egészséges életmódra , bár nem nagyon megy .


Ha nagyon rossz kedvem van , akkor svédasztalos kínai étterembe járok és annyit eszek , hogy alig tudok eljönni.

Ajánlom az óriási garnélarákot , ha a páncéljában sütik , egész más az íze ....


Őszintén szólva , nincsen sok kedvem megint napi 10-12 órát dolgozni , bár most már kénytelen leszek valamit keresni.

2013. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 csibexke ***** válasza:
95%
Mindezt segélyből? :D
2013. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem , külföldön dolgoztam , Magyarországon nem kapok semmit , megtakarított pénzből....
2013. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 While válasza:

A rendszeresség segíthet, döntsd el, hogy napi .5-1 órát tanulsz valamit, majd edzel egy kicsit stbstb. Csinálj dolgokat amikre mások mindig sajnálkoznak, hogy nincs rá idejük. :)


Meditálj 5-10 perceket, erre a legnehezebb rászokni, pedig nagyon hatásos, elcsendesíteni a gondolkodásod.


Keress aktívan munkát, ha nem is jársz sikerrel, de lesz több tapasztalatod. Illetve matematikailag is növeled az esélyed. Írj sokféle önéletrajzot és kísérletezz, hogy melyik a leghatásosabb.


Keress meg véletlen szerűen cégeket. 10-ből ha csak 1x válaszolnak már azzal is növeled az esélyed.


Én ezt csinálom...


Sajnos az ország legretkesebb megyéjében élek egyelőre még, ahol kb arányaiban a legalacsonyabb a foglalkoztatás.


Ennél csak jobb lehet. :D

2013. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Amióta megkaptam a diplomámat, azóta munkanélküli vagyok. Ez pár hónap híján 2 évre rúg már. A két év alatt elég sok problémával szembesültem, kezdve a szülőkhöz való visszaköltözéssel, egészen azokig amiket te is írtál és még sorolhatnám.

Heti szinten 20-30 pályázatot adok le a megjelent hirdetésektől függően, 5 állásportálon vagyok regisztrálva. Nem nagyon kapok visszajelzést.

Most sajnos az a legnagyobb gondom, hogy ha be is hívnak interjúra, nehezen tudom elnyomni magamban azt, hogy az anyagi helyzetem és a keresetem múlik a teljesítményemen (na meg, hogy mennyire vagyok szimpi a HR-nek)...


Elkezdtem felfrissíteni a fősulin tanult dolgokat, fejleszteni a nyelvtudásomat, újabb irányokba bővíteni az ismereteimet. Netes oldalakon ingyenes anyagokat keresek. Igyekszem emberek közé járni, de nem nagyon van rá pénzem. A barátnőm szerencsére támogat, bár Neki is elég nehéz időszaka van.


Meg kell próbálni motiválni magad, nem feltétlenül munkával és ehhez kapcsolódó dolgokkal. Próbálj jobb, profibb, szakmailag felkészült, természetes és pozitív emberré válni. Használd ki az idődet a hobbijaid gyakorlására. Nézz filmeket amik motiválnak, próbálj valami olcsó mozgásformát keresni, hogy lekösd az energiádat.Foglalkozz a kutyáddal ha van, mert sok szeretetet tudnak adni. Próbáld úgy felfogni, hogy dolgozhatsz még eleget, most szabad vagy. Ne vedd figyelembe a negatív gondolatokat, hesegesd el őket, esetleg próbálkozz valami relaxációs gyakorlattal is. Próbálj meg a sok szabadidődben kapcsolatokat kialakítani, felfrissíteni, hátha valakivel kölcsönösen segíthettek egymáson, akár lelki, akár munka téren is. Tölts sok időt a napon, figyelj az étkezésre. Hallgass pozitív zenét!! Az nagyon sokat segít, még ha eleinte erőltetettnek is tűnik. Nézz sok vígjátékot és tanulj meg nevetni a hibáidon, a helyzeteden. Ha meglátod az élethelyzetedben a humoros oldalt, az sokat segíthet.


http://www.youtube.com/watch?v=Ii_nmVkzDGM


Fel a fejjel! Ne csüggedj :)

2013. júl. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hivatalosan még csak kb fél hónapja vagyok munkanélküli, előtte gyesen voltam, de azért átérzem. Már egy éve keresek új munkahelyet, de nagyon reménytelen tűnik itt vidéken kisgyerekkel.
2013. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezzel küzdök. 5 év után egy rossz szerelem miatt lett vége a munkámnak és borzasztó az egész. 1 hónap után ugyan sikerült egy alkalmi szintű melót találjak, de annyira keveset fizettek, hogy már megalázónak éreztem, szó szerint a felét kaptam az előző melóhelyemhez képes, így én is ilyen munkamorállal dolgoztam, vége is lett hamar. Ez 3 hónapja volt. Azóta bár heti rendszerességgel járok interjúkra, sokszor olyan jó melókra, hogy én is alig hiszem el, hogy egyáltalán behívnak, de sehova nem vesznek fel. Viszont időről-időre előjönnek kisebb pánikrohamok, amiket nagyon nehezen kezelek. Próbálok tenni érte, de annyira kilátástalannak érzem a helyzetem, hogy úgy érzem, akkor sem változna az állapotom, ha találnék munkát. Külföldön is gondolkodom, de az annyira utolsó szalmaszál szerű, hogy félek, ha az sem jön be, akkor tényleg nagyon nagy gáz lesz. 30 éves vagyok és tudom, merre kellene legyek, de egyszerűen lehetetlennek érzem, hogy elérjem és nem csak az a gáz, hogy egyedül vagyok ezzel, egy egész generációnyi embert ismerek, akik hasonló problémákkal küzdenek és nem látunk kiutat.
2013. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Nagyon nehezen viselem, hiába küldöm el heti szinten kb. 10-20 helyre az önéletrajzomat, még csak be se hívnak. Ennyit a bölcsész diplomáról. :S Pénzem nincs kimozdulni, így maradok itthon "egyedül" a negatív gondolataimmal, hogy semmire se vagyok jó, milyen szerencsétlen vagyok. :( Eleinte még viszonylag jól viseltem, de most már kezd egyre jobban eluralkodni rajtam a depresszió így félév munkanélküliség után. Már ott tartok, hogy igazából kimozdulni sincs kedvem, mert már előre attól rettegek, hogy mikor botlok ismerősökbe, akiknek persze az első kérdésük az, hogy "Van-e már munkád?/Dolgozol-e?", és én ezt annyira szégyellem, hogy még mindig semmi. Úgy érzem, azt gondolják (persze akik dolgoznak, és sose tapasztalták meg a munkanélküliséget), hogy egy lusta, link ember vagyok. Pedig egyáltalán nem így vagy, sőt kimondhatatlanul vágyom arra, hogy valamit dolgozhassak, segédmunka is érdekel, csak valami végre összejönne, amiből lenne egy kis pénzem. Eddig amik voltak munkáim azok is csak határozott időre szóltak, illetve alkalmi munkák. De most még az sincs. Nem tudom, mi lesz így, ha a helyzet változatlan marad, valószínűleg külföld...
2013. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!