Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el a halált,...

Hogyan fogadjam el a halált, a kilátástalanságot, a nyomort?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy túl sokat rágódok a jövőmön, a társadalmi igazságtalanságon, az életen, világon, és jobb lenne nem is foglalkozni semmivel, talán meghalni, talán mindegy mi lenne, de a haláltól úgyis fél az ember.


Elfogadni azt, hogy az a sorsom, hogy szenvedjek, de semmi értelme fontos lenne. Egy fajta buddhista szemszög, csak a meditációnak se látom sok értelmét, inkább valami más érdekelne.



2013. jan. 14. 22:38
 1/3 Skywalker33 ***** válasza:

Szia,


mindenkinek van egy életterve amibe beleegyezett a születése előtt csak sajnos más tudatállapotban...

Nehéz élet sokat visz előre a lélek fejlődésének az útján...csakhát nehéz úgy végig csinálni hogy közben emeber maradj és ne teremts közben még több karmát magadnak (bocs ki kellett mondani a karma szót, lásd a többit alant)

Nekem két dolog segített:


Megértés- ez az ember valódi szellemi felépítésének és a szellemi folyamatoknak a megértése által lehetséges, ezen folyamán megszűnhet a haláltól való félelem és értelmet kap a szenvedés.


Elfogadás+Kreatív útkeresés: fogadd el a sorsodat belül teljesen, ellenkezés nélkül (hiszen nem véletlenül történnek a dolgok, ekkor kezdődik az út felfelé. Majd keressd a megoldásokat fizikai síkon (lakhatás, munka, társ stb...) fáradhatatlanul és kreatív innovatív módon (közben kérd a magasabb világok segítségét). Tedd ugyanezt belül: a belső munka elkerülhetetlen (a meditáció a titkos fegyver csakhát 1-2 év mire ez meglátszik), amit belül megértesz és elfogdsz és "megoldasz" azok a dolgok már nem süllyednek le a fizikai síkra tehát karmaoldás történik...utad egyre könnyedebb lesz.

Csináld mindezt a halálig és azon túl is :) vicces de boldog leszel :)

T :)

2013. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kevésbé "spirituális" dolgok érdekelnének, inkább logikus szemlélet lelki szemszögből, nem vagyok hívő fajta.
2013. jan. 15. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy fogad el? Sehogy. A halál az élet vége. Ami logikus ugye. De nem kell siettetni. Majd jön, ha akar.

Rágódtam én is. Aztán tumorom lett.. Ujra értékeltem az életem..Csak egyszer nőjjön ki a hajam, tudjak hányinger nélkül emberek közzé menni..Csak fél órát tölthessek árnyékban, mikor süt a nap..Elmúlt. Rájöttem, nem is éltem még. Elmentem megnézni a tengert. Napfelkelte, napnyugta, mert a bőröm két év után se birta a napot..

Most örülök, hogy nyilik a hóvirágom, talán 6 év után vége a vakond (sötét) életnek..Ha nem az sem baj..

Virradatkor kelek, napsütésben redőny le..

Nem az a sorsunk, hogy szenvedjünk..Az, hogy megtaláljuk az élet szebbik oldalát. Mert van, nekem elhiheted....:)

2013. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!