Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el magam és...

Hogyan fogadjam el magam és hogyan küzdhetem le a szégyelősséget?

Figyelt kérdés

Társaságba nehezen tudok felszabadulni, nem tudok közvetlen lenni, nagyon szégyelős vagyok -nem a külsőm a probléma mert mondhatom szépnek látom magam..


A problémám az hogy ha kedves vagyok akkor kényesnek mondanak, ha közömbösen viselkedek akkor nem vesznek számba. Folyton másoknak kell megfeleljek mert másképp kicsufolnak-sajnos néhányszor tapasztaltam.


Kérlek segítsetek ha tudtok hogy miben változzak..



#szegyelős
2012. szept. 9. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
légy laza és poénos. ennyi
2012. szept. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a problèmàm tàrsasàgban tul zàrkòzott vagyok, akkor tudok felszabadulni ha nagyon règen ismerem a tàrsasàgot vagy ha iszok, ezèrt tavaly, reggel minden suli nap elõtt ittam egy feles hàzit, akkor mindenki kedvelt felszabadult voltam, mindenki kedvelt , " amugy nagyon jò a humorom" de sajna majdnem piàs lettem ugy higy marad a zàrkòzottsàg.
2012. szept. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

ismerős... én is zárkózott vagyok, szégyenlős, feszült, amikor bekerülök nagyobb (ismeretlen) társaságba... Én rájöttem, mi volt a probléma :) Rossz társasághoz próbáltam mindig csatlakozni :) Azért érzed feszültnek magad, mert érzed, hogy nem vagy oda való. Sőt majdnem kényszernek érzed, hogy te is hozzászólj dolgokhoz... NEM KELL! csak ahhoz, ami érdekel, vagy elmondod a saját véleményed. Ne légy se közömbös, se kedves :) csak azt mondd, amit gondolsz. Pl.: ha vmi olyasmiről beszélnek, amiről te nem tudsz, vagy még nem hallottál, rákérdezel, mi az, s akkor már nem maradsz ki a csoportból. De szerintem meg kell találnod egy olyan baráti kört, ahol hasonló beállítottságú emberek vannak, mint te, s könnyen be tudsz illeszkedni. Ha úgy érzed, nem vagy odavaló, ne erőltesd.

"ha közömbösen viselkedek akkor nem vesznek számba" hát ne legyél közömbös :) légy barátságos, mutass érdeklődést, ne vond ki magad a csoportból. Ha mégis kihagynak, az azt jelenti, hogy nem csináltál semmi olyat, ami által a csoport része lehetnél.

Ha olyan társaságot találsz, ahol olyanok vannak, mint te, a feszültség elmúlik :)

2012. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!