Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nagyon félek a repülőtöl,...

Nagyon félek a repülőtöl, hogyan küzdhetem le?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de írtózatosan félek a repülőtől. Már 12x ültem repülőn, és nem csak ilyen 1-2 órás utakra hanem 11-12órákra. Egyszerűen amikor ülök a repükőn annyira ver a szívem és izgulok..
2011. dec. 10. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:

én meg félek a lányoktól múltkor mégis odamentem egy csajhoz mert tudtam h. ő kell nekem.... erre nem elküldött?

de te ne félj, csak kb minden 100.000-ik felszállásnál jöhet be vmi kisebb gixer, nagyobb az esély rá egy szárított tejfölös kismacskától halsz meg amit kínai bűnözők dugnak le a torkodon mert nem fizettél vizitdíjat.

amúgy meg rúgj be egy kicsit, lehet venni piát a repülőn nem?

2011. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Képzeld azt, hogy buszon vagy. (Az amúgy sokkal veszélyesebb. Sokkal több buszbaleset van, mint repcsi...)

Vagy egyszerűen ülj fel úgy, hogy itt a vég, nincs miért izgulni, úgyis meghalsz. Aztán leszálláskor csodálkozol magadon a reptéren. Mindig tégy így, s egy idő után megunod...

2011. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Antimod ***** válasza:

De eddig sem történt baj!

Valami szorongás van a háttérben, aminek ezek szerint nem tudni, mi a kiváltó oka.

Megoldás: ezt az ismeretlen okot kell megkeresni. Ha tényleg fontos, hogy megszüntesd, javaslom, keress fel egy hipnoterapeutát.

2011. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Nekünk valamikor azt mondták, hogy nem kell izgulni, még egy sem maradt fenn, előbb-utóbb mind leér...


Komolyabban: Ha utánanézel, jelenleg világviszonylatban a repülés az egyik legbiztonságosabb közlekedési mód, ha valahova el kell jutnod (persze nem a szomszéd utcába), akkor repülővel a legkisebb az esélye, hogy bármi bajod történik.


A repülőket MINDEN felszállás előtt alaposan átvizsgálják, adott leírás szerint ellenőrzik. Összehasonlításként az autókat két évente egyszer kötelezik vizsgára, ahol néhány dolgot megnéznek rajtuk... Ja és a repülőgép vezetők között viszonylag ritka a részeg sofőr :-D


Ha logikusan végig gondolod, szerintem te is látod, hogy sokkal kevésbé van félnivalód egy repülőgépen, mintha taxival átmennél Budapesten...


Pedro

2011. dec. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Antimod ***** válasza:

OK, én is mondok valamit:

a repülés túl van szabályozva, biztosítva. A pilótákat folyamatosan kiképzik a vészhelyzetekre, ellenőrzik, hogy józanok-e, a repülőket karbantartják, a légteret pedig automatikusan és manuálisan is figyelik. Az összeütközés veszélye gyakorlatilag nulla, a levegőben szinte semmi nem történhet (kivéve robbanás), a leszállás/felszállás a veszélyes, ha nagyon rossz az idő.


Ezzel szemben egy mattrészeg simán elindulhat a szakadt autójával, akár jeges úton is tükörsima nyári gumival. Ha elalszik/rosszul lesz a szembejövő és átsodródik a sávodba, neked annyi. Érdekes módon az autózástól sokkal kevesebben félnek.

2011. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!