Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha külföldre jelentkezek...

Ha külföldre jelentkezek PhD-hallgatónak, akkor kaphatok ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
Találtam egy hirdetést, hogy PhD-hallgatót keresnek, és benne volt a kulcsszavak között a scholarship is, ami ösztöndíjat jelent. Akkor ez azt jelenti, hogy ők fizetnének nekem a PhD-ért?

2013. jún. 26. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem a PhD közelében se jársz?


Minden PhD-s ösztöndíjat kap és az adott egyetem alkalmazásában áll, Angliától Magyarországig mindenhol. Az meg más kérdés, hogy nálunk van ahol nagyon minimális az összeg

2013. jún. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Friss diplomás vagyok, és szeretnék külföldi egyetemre pályázni, de csak akkor, ha ösztöndíjat is kapok. Pláne nehogy úgy járjak, hogy nekem kell fizetni. Sajnos nincs tapasztalatom ebben a témában még, ezért is tettem fel a kérdést.
2013. jún. 27. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Első, minden phd-s ösztöndíjat kap? Nem tudod jól, nem minden doktorandusznak fizetnek. Vegyünk egy példát: jelenleg (2013-as évben) az ELTE-n jogon 8 ember nyert felvételt a doktori iskola nappalis ösztöndíjas képzésre, és kb 25 levelezőre ami költségtérítéses.


Kérdező: igen külföldi doktori iskolákba is lehet ösztöndíjjal. Ezt talán a saját egyetemednél is ki tudnád deríteni, pl hogy milyen partneregyetemkre milyen pályázattal vagy ösztöndíjjal lehet kijutni. Nem igazán értem miért itt tetted fel a kérdést. Ha valaki doktorira pályázik, ráadásul ösztöndíjasra, akkor az minimum hogy az alapvető információknak utána tud járni, de egy doktorihoz ugye nem elég csak annyi, hogy valaki képes az alapvetőt kideríteni. A feltételek hasonlóak magyar ösztöndíjakhoz, azaz publikációk, kimagasló eredmény, (TDK megnyerése sosem árt, bár nem tudom mit tanultál), stb

2013. aug. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk bizonyos szempontból lehet hogy túl kritikus lett a kommentem. Annyival kiegészíteném hogy az egyik válaszoló írta valahol (USA-ban doktorandusz), hogy érdemes az egyetemek honlapján nézelődni pl Amerikában elsősorban az a magánegyetemek hirdetnek ilyeneket, az állami iskolákban kevesebb a lehetőség. Gondolom ehhez tudnod kellene hogy milyen témát szeretnél választani és hogy hol lenne azt a legideálisabb csinálni, vagy pedig utánanézni melyik egyetemen van meg ehhez a szakértelem. A legtöbb doktorandusz akit ismerek Mo-n, már a PhD-ra jelentkezés előtt is kutatott, tehát nagy részük már mesterképzésen is tisztában avval hogy hogyan mit merre mikor. Külföldön sokféle lehetőség van, pl van olyan is hogy valaki alapszak után mehet doktorálni az angolszász országokban, de ez csak olyan helyen van ahol az alapképzés eleve 4 év.
2013. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!