Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék spórolni ha...

Hogyan tudnék spórolni ha minimálbért kapok?

Figyelt kérdés
Ötleteket várok.
2013. jún. 17. 10:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem. De ha csak azt keresed, hogy hogy nem lehetne, akkor nem is fogsz kijutni a helyzetedből.


Ez a cikk pont neked is való. Olvasd el, nagyon tanulságos. Sok tanácsot is kaphatsz benne a problémádra:

[link]

2013. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha városban laksz,akkor minél kisebb lakásba költözni, lehetőleg saját tulajdonúba (ezt nem tudom, hogy tőkéd van-e), minél újabb lenne jó, hogy kicsi legyen a rezsi. Vagy még azt is el tudom képzelni, hogy kicsit nagyobb lakásba, albérlőt hívni. Közlekedési eszköz legyen: bicikli. (nem kell bérletre/benzinre költeni) Kaja spórolási tippek végtelenek, ez fórumokon is rengetegszer előfordul, erre nem térnék ki. Használt ruha vásárlás, stb. a többi az kézenfekvő ami most eszembe jut.

Ha vidéken laksz, akkor a kaján tudsz spórolni úgy, hogy termeled magadnak, viszont lehetséges, hogy ebben az esetben az autó elengedhetetlen, de attól függően,mekkora távolságokat teszel meg, szintén megfontolható a bicikli.

Ez alapvetően elég kevés pénz, ha sehogy sem megy, valóban azon kell gondolkodni, hogy a bevételt, hogy lehetne növelni

2013. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én írtam korábban, hogy tanulj nyelvet egy jobban fizető állásért. A reagálásod az volt, hogy nem tudsz fizetni egy tanfolyamot. De nem is kell!


Anyósom 50 felett volt, amikor elkezdett angolul tanulni. Vett egy nyelvkönyvet, majd minden reggel 5.30-kor kelt. Elkészítette a gyerekek reggelijét, csinált egy kis egyéb házimunkát, majd 6-tól 7-ig minden reggel angolt tanult. Kb 6 év múlva (!!) letette az angol középfokút, majd rá 1-2 évre kiment Angliába dolgozni 1.5 évre idősek otthonába ápolónak (kb a magyar átlagbér kétszereséért).

Kényelmesen élt kint és 2 millió félretett pénzzel jött haza (illetve most már nyugdíja egy részét Angliából utalják).


Tudom, te nem 6 év múlva akarsz jobban keresni, de az elv hasonló: tegyél most, minden nap valamennyit, és 1 (vagy 2, 3) év múlva jobb lesz (ugye te hamarabb is elérheted, mert jó eséllyel fiatalabb vagy és nem kell a gyerekekre dolgoznod reggelente, illetve választhatsz más utat, tanulhatsz szakmát, gondolkodhatsz azon, hogy miképp tudnál másokat segíteni).

Ha kifogást keresel sosem leszel előrébb, ha teszel érte akkor viszont van esélyed egy jobb életre (spórolási tippeket nem adok, gondolom magadtól is tudod, hogy a zsíros kenyér vízzel olcsóbb mint a McDonald's-os kaja).

2013. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!