Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem tudnak spórolni,

Mit tegyek? Nem tudnak spórolni,

Figyelt kérdés

19 vagyok, még van egy évem a szakközépből ( nyelvis vagyok) minden nyáron dolgozok, de már lassan nem merek elmenni, mert tudom, hogy kölcsön fognak kéregetni "megadjuk, megadjuk" és soha többé nem látok pénzt, ha megemlítem hogy adtam kölcsön! akkor én vagyok a szemét. Tavaly tudták hogy mikor kapok pénzt és 25.000Ft-ot vagyis az egész hetit elkérték, utána 10-15-20.000-eket.

A családi pótlékot én kapom, 12.000Ft, ebből fizetem az osztálypénzt (havi 3.000Ft) és mindent magamnak, még a kötelező iskolai dolgokat is. Nehéz ruhára, fodrászra stb.-re ami azért nem árt spórolni... De én nem kérhetek pénzt mert : ott a családi.

Ha veszek valami kaját, hogy legyen mit vinnem a héten, mert általában "elfelejtenek" olyat venni, amit tudok vinni enni, ha 2 napon belül nem eszem meg, ők felbontják és megeszik mire hazamegyek, meg se kérdezik hogy kell-e, vagy automatikusan elfelezik stb. Elvárják hogy mindenből adjak de ők ha esznek valamit meg se kérdezik. Még én vagyok a bunkó ha nem adok.

Ha a tusfürdőt vagy bármit ( arclemosó, borotva!, fogkrém, smink termék, bármi tényleg) otthagyok véletlen a fürdőben tuti valaki használja (borotvánál elég kellemetlen és nem olcsó) , a tusfürdők fele mindig hiányzik ha otthagyom, anyunak egy tusfürdő egy hétig tart.

De a fizetés utáni héten képesek mindenre költeni, pl. gyorsétteremből kaját hozni, ami max 2 étkezés, felesleges ruhákat, dekorcuccokat venni ami nem kell.

Nagyon el vagyok keseredve, idén már szeretnék spórolni a következő nyárra hogy el tudjak költözni, de így nehéz lesz...


2013. márc. 4. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nagykorú vagy, ráadásul diák: a legegyszerűbb helyzet. Bemész egy bankba, ahol van ingyenes diákszámla, nyitsz egyet a saját nevedre, nyilatkozol, hogy nem kérsz papíralapú számlakivonatot, csak elektronikusat. Kérsz a számládhoz internetes hozzáférést, így mindig látod, hogy állsz anyagilag.


A számláról még csak ne is tudjon senki rajtad kívül! A bankban kérheted azt is, hogy a kártyát se küldjék ki a címedre, hanem megbeszélt időben személyesen átveszed a fiókban.


Ennyire egyszerű. :) A családnak mindig adj valami kisebb összeget, hogy megnyugodjanak, a többire meg fogd rá, hogy felélted, elmentél moziba, ebédeltél egy drágább helyen stb.


A kozmetikai cuccaidat ne hagyd a fürdőben, tarthatod egy táskában is akár az ágyad alatt, oda csak nem néznek be. Vaagy vegyél valami literes gagyi tusfürdőt és abból tölts mindig egy kicsit egy kisebb flakonba, azt tedd ki csalinak a fürdőbe, hogy arra harapjanak rá, sőt, hagyhatsz ott nekik szirszar olcsó borotvát is. :D

2013. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

1-esnek!

Egész életrevaló ötleteid vannak! :)))

Egyébként igazad van, az ilyen emberekkel szemben nem nagyon lehet másként, mint eldugnod, letagadnod, hiszen neked is csak azért van, mert a rávalót nem elvered mindenféle hülyeségre, ill. nem felelőtlenül vásárolsz.


Ez a gagyi tusfürdő, gagyi hajmosószer hasonlók külön jó ötlet. A borotvát is tedd ki jól látható helyre a "közöst", és legyen egy külön neked!

A kaja dolgot azért meg kellene beszélni, azért nézd meg, hogy te szoktál-e enni a "közösből", vagy mindenki kizárólag ellátja ezen a téren saját magát, vagy mindenki bedob valamit a közösbe, és így szoktatok asztalhoz ülni.

2013. márc. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A számla a saját nevemen van hála, de azt ők intézték el hogy arra kapjam.

Adni keveset tudok nekik, főleg a havi 12.000Ft-ból. A nővérem amint elköltözött tőle is kölcsönkértek, százezreket kértek el az évek alatt azóta ő sem ad nekik. Sejtem hogy velem is ez hogy amint lesz munkám az iskola mellett amit szintén fizetősön végzek majd...

Nyáron az elkérten felül heti 5.000Ft-ot adtam. De így olyan mintha csak nekik keresnék... Nyár végén pedig még ők mondták: miért nem vettél magadnak semmit?

A tankönyveimet is én veszem már, meg mindent hozzá, igyekszem megoldani hogy elkérem az ismerősöktől, de akkor is drága... ők meg húzzák a szájukat ha adni kell..

Az ötletek jók, köszönöm, ment a zöld pacsi :)

2013. márc. 4. 15:35
 4/9 A kérdező kommentje:

3-an vagyunk , anyum apum meg én, szóval csak tőlem várják el hogy beletegyek, ha megyek boltba akkor szólnak hogy vegyek valamit, de elfelejtik kifizetni stb. Ezt nem szeretem. Sokszor nincs is ebéd, pedig anyu itthon van, vacsora is van de nekem nem szólnak sokszor és azt ehetek amit találok de amibe beleadtam abból így már nem...

Ha veszek valamit az "semmi"... De ők ketten sokkal többet keresnek mint én főleg ha nem dolgozok. Ha felajánlom hogy na akkor hétvégére bevásárolok és főzök több napra, az nem kell, jaj minek?!... Semmi nem jó.

2013. márc. 4. 15:40
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

És hogy áll a család anyagilag?? Ha saját lakásotok van, amin nincs hitel és a rezsin kívül nem kell úgymond másra kiadni akkor nem értem.


Én szüleimnél lakom, dolgozom, természetesnek látom, hogy havi 30-40ezreket bele adok a háztartásba :) Mondjuk nekünk ott van a bedőlt devizahitel :(


De ha nektek nincs semmi akkor nem értem, hogy azt a keveset is miért veszik el tőled...

2013. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nincs hitelünk, semmi, még előfizetéses telefonunk sincs, net van meg a tv és 25.000Ft havonta az albérlet és alacsony a rezsi mert kicsi a lakás. 50nm az egész.
2013. márc. 4. 16:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod a 12000 Ft családi pótlékot te kapod.

Hetente pedig 5 ezret adsz nekik = az havi 20-25 ezer.

Hagyd náluk a családit, és ne kérjenek tőled!


Egyébként miből van ennyi pénzed, ha csak nyáron dolgozol, mert amikor suli, akkor suli. Meg miből tartod fenn magad, hiszen a családiból nem lehet, és egyáltalán nekem ez egy kicsit zavaros.

2013. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Olvasd végig, írtam hogy nyáron amikor dolgozok akkor heti 5.000Ft-ot adok, és akkor kérnek még tőlem.

Egész évben pedig a családi van nekem és ennyi. Nincs más jövedelem év közben.

Ezért tartok már az idei nyártól hogy megint jön a kölcsönkérés amit nem adnak meg. Ha megemlítem letagadják hogy annyi volt, vagy majd... ergo soha.

A családit azért én kapom hogy az osztálypénzt és stb-t, amit másnak a szülei fizetnek, én gazdálkodjam ki és ne kérjek tőlük pl. ruhára.

Épp ezért írtam hogy baromi nehéz kigazdálkodni úgy hogy ezeket is én fizetem.

2013. márc. 4. 18:33
 9/9 matrasos válasza:
Megkellene ezt velük beszélni hogy neked ez nem megy így.. vagy, Félreteszel a 12000-ből mondjuk 5 ezret úgy hogy ne tudják megkeresni és akkor oda mész hozzájuk , hogy elfogyott a pénzed mert mondjuk, venned kelett ruhát mert ami van az kicsi, vagy suliba tanszereket na szóval a lényeg hogy nagyon elfogyott a pénzed... És vaalahogy kikunyizól pénzt reggeli kajára hivatkozva vagy megmondod nekik hogy sajnos nem tudsz többet kölcsönadni mert nincs miből..:) Bocsi hogy ilyen bénát írok de az ellöttem szolók már leirták hogy nagyából mit is kellene tenned . Sok sikert! :)
2013. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!