Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti, hogyan és min szoktatok...

Ti, hogyan és min szoktatok spórolni?

Figyelt kérdés
Sajnos az a baj ha van nálam pénz annak egy részét elköltöm hülyeségekre. Pl: csoki, meg süti (de az olcsóbb)meg ilyen kis apróságokra. Szeretnék ezen változtatni mert a múlt hónapban így költöttem el kb 5000 Ft-ot, hogy azt sem tudom mit vettem :S Tudom nagyon hülye vagyok de ezen változtatni akarok. 20/L
2012. aug. 10. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A te korodban ez nem ritka jelenség. Csak úgy tudsz spórolni, ha előre beosztod, hogy mire mennyi kell és ha marad, azt valamilyen formában eldugod (otthon elrejted magad elől, bankba teszed vagy bankszámlán hagyod). Ha vásárolni mész, írj listát. mi kell. Semmi mást ne vegyél meg, csak ami fel van írva, még akkor sem, ha annyira kívánod, hogy rosszul vagy a látványától. Megfelelő körültekintéssel ki fog benned alakulni az az ítélőképesség, aminek birtokában azután az esetek többségében nem fogsz elcsábulni, de már annyira tudsz gazdálkodni a pénzeddel, hogy egy-egy "kitérő" belefér.
2012. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

A hűtőmön van egy cetli, és ha valami fogyóban van, felírom. Ezzel megyek vásárolni - célirányosan, és nem ötletszerűen, csapongva vásárolok.

Főzök, sütök - s nem készételt vásárolok.

Mindig annyit, amennyi 2 napra elég, így nem kell kidobni dolgokat.

Mindenből annyit veszek, ami nem romlik, büdösödik ránk.

Felírom, hogy mennyit fizettem a cuccokért, így kiderül, hova nem szabad menni, mert akár 100 Ft különbség is van egy dolog árában.

Nem hordok magamnál sok pénzt, hogy ne csábuljak el.

Persze lehet, hogy nem vezetsz még háztartást, így elsősorban magadat kényezteted olyan dolgokkal, amire igazán nincs is szükséged: tizedik póló, huszadik nyaklánc. Ezt önneveléssel le tudod győzni:)

2012. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

nem tudom, van-e rendszeres jövedelmed. ha igen, akkor számold ki, h mennyiből élsz meg egy hónapban (számlák, kaja, ilyesmi) aztán a maradék 80%át utaltasd át egy megtakarítási számlára, és a 20%ból pedig néha vegyél magadnak, ami épp jól esik. azért nem kell aszkéta életet élned. :D


én már évek óta így csinálom, és egészen csinos összeggel gyarapodott a bankszámlám :) persze van amiről én sem mondok le. a havi 1x-i turizás, néha valami kis finomság, de nem költöm a pénzt ész nélkül, mindig megnézem mindennek az árát. átgondolom, h valóban szükségem van-e az adott termékre, csak elkapott a hév :D


ha magad elől dugod el a pénzt, a legbiztosabb módszer. és még jó érzéssel is tölt el, h van pénzed, ha jönne valami hirtelen kiadás.

2012. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Cigivel spórolok.Csak napi pár szál,max 5 és így máris megmarad a pénzem.
2012. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*
2012. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én elég sok mindennel próbálok spórolni több kevesebb sikerrel...

20 éves vagyok én is, külön lakom a szüleimtől fél éve, de nem kértem azóta pénzt tőlük, meg semmit sem, bár sütit meg kaját hoznak néha.

Mivel a munkahelyemen nem keresek olyan sokat, mint szeretném, ezért így próbálok spórolni:

Energiatakarékos az összes ízzóm

A villanybojlerre most vettem időkapcsolót, így este 6-9ig fűthet, de fél óra alatt felfűt, így nem kapcsol be magától a hőfokszabályzó miatt napi kb 10szer. (Eddig volt emiatt a számla kb 8000 ft, következő havi számlában derül majd ki, hogy ez bevált-e)

Munkahelyen fürdök amikor csak tudok.

LED tv-m van, számíógépem nincs, csak egy régebbi laptop.

Néha ha olyan kedvem van, zsákban beviszem a szennyesem, és kimosom a munkahelyemen, 1 mosás otthon kb 500 ft összköltség.

Alap net-tv-teleton csomagom van, vezetékesen hívnak a szüleim mindig, én nem hívom őket.

Telefonálásra a vibert, és a facebookot használjuk, a net 1000 ft havonta a telefonra, előtte nem foglalkoztam ilyenekkel, 10000 ftos számla alatt nem jöttem ki, így meg max 3-4000 ft/hó a mobil.

Ha van olcsó zöldség, gyümölcs, fagyasztok. pl most van tök szezon, de főztem pár üveg baracklekvárt, és kecsapot is.

Sok mindent vateráról veszek jóval olcsóbban, mint boltban.

Most még diákbérletet szoktam venni, mert októberig érvényes a diákom,utána majd bliccelek + bicajjal járok be (25 km oda vissza), a 10000 ftos bérletre nem tellne. Tervezem, hogy veszek egy kis motort, azzal is havi szintén max 4-5000 ftal eljárnék, még akkor is, ha 500 ftra emelik a benzint.

A rezsim (2 főre közös költseggel, telefonnal stb) Én keresek olyan. 95-120000 ft között. (változó, a 95 a minimum), a barátnőm megoktóberig kapja a családit (15400 ft) és diákként dolgozik, 40000 körül, de kisbabánk lesz, a gyest + családit majd csak jövő év elejétől kaphatja utána (37000 ft), így hamarosan csak az én pénzemből kell meglenni. A szüleim mindig mondják, hogy ha kell pènz, segítenek, meg vesznek majd babakocsit, meg kiságyat stb, de nem szeretnék kölcsön kérni.

2012. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!