Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kellett volna lereagáln...

Hogyan kellett volna lereagálnom a helyzetet? Mit kellett volna tennem, vagy legközelebb mit tegyek? Hogyan hozhatom helyre a baklövésemet?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon pályakezdő vagyok, ez az első munkahelyem, így semmi rutinom. A főnököm a héten behívatott magához egy elbeszélgetésre, azzal az ürüggyel, hogy három hónapja már ott dolgozok. Elkezdett faggatni nagyon kényes céges témákról, az ő munkájáról, és kérte a véleményemet. Mivel tudom, hogy az ügyek mennyire kényesek, ezért próbáltam nem válaszolni, terelni. Ez azonban nem tetszett neki, és már-már vallatott (persze semmi testi kényszer), de mégis éreztette, hogy állást kell foglalnom. Azt tudtam a kollégáktól, hogy szereti ha valaki őszinte, így mivel nem ment a terelés, hát elmondtam, hogy mit gondolok, tapasztalok. Nem mondanám, hogy földbe döngöltem, de mondtam neki olyanokat, amin meglepődött. Nem cseszett le, de a végén úgy éreztem, hogy nagyon elrontottam mindent, és mégsem kellett volna őszíntének lennem, inkább port kellett volna hintenem és nyalni. Pl: kérdezte, hogy egy-két folyamat miért akad meg mindig, én meg azt mondtam neki, hogy miatta (tényleg így van), mert sosincs ideje meghozni a végső döntést, és útjára engedni az ügyeket. Most félek, hogy a kritikám miatt vagy kirugat vagy nagyon rám száll. Helyrehozhatom még ezt az egészet?
2012. dec. 9. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nyugodj meg. A történet teljesen azon múlik, hogy a főnököd milyen ember - elvileg te ismered :) Ha egy egoista, önimádó állat, akkor véged, de ezt valószínűleg - minimális szinten - a helyszínen is éreztette volna. Ha viszont egy normális ember, akkor megbecsülne az őszinte véleményedért. Nekem személy szerint imponálna, ha egy beosztottam, akinek tőlem függ a munkaviszonya, őszinte lenne hozzám. Szóval nyugi, figyeld a reakcióit, és majd meglátod a fejleményeket.
2012. dec. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Őszinte választ akart, hát őszinte választ kapott. Ha egy korrekt ember, akkor (mégha rosszul érintette is), nem fog személyes bosszúhaadjáratot folytatni ellened, sőt, talán még el is gondolkodik. Egy jó főnök tanul a kritikából. Ha egy sunyi, gernctelen alak, aki a nyalást szereti, az régen rossz. Attól jobb mielőbb megszabadulni, ha Te nem az a nyalós típus vagy. Persze a korrekt főnökkel is óvatosan kell bánni, a véleményt nem szabad kíméletlenül odavágni, hanem be kell csomagolni, és amolyan javaslat formában tálalni.
2012. dec. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!