Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit éri meg tanulni munka...

Mit éri meg tanulni munka mellett, minél olcsóbban?

Figyelt kérdés

8 órás adminisztrátori munkám van, pénzem alig.

Plusz biológia és társadalomtudomány diplomám, de ezekkel maximum éhenhalni lehet.

Biomérnöki lenne a legjobb, de annak a tandíját az életben nem szedem össze.


Valamilyen pénzügyes OKJ-nak van értelme? Vagy egyéb szakügyintéző? Posztgraduális képzés, ami nem kerül milliókba?



2012. okt. 26. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Az OKJ-k jellemzően arra valók, hogy a pénzt húzzák ki az ember zsebéből, utána pedig ne legyenek jók semmire.

De én vagy az egészségügy fele lesegetnék, vagy egy könyvelőit végeznék el, ezekre mindig van kereslet, de egyik se könnyű kenyér, könyvelni megtanulni is nehéz, de épp ezért mindig van szabad hely amikor valaki besokall és felmond.

Máskülönben ha van eszed németül tanulsz meló mellett és kimész innen bármilyen pozícióba.

2012. okt. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg az eü-ben dolgozom. Ezen a téren esetleg szakosodni lehetne, laborba, gépekhez... Nővérként biztos el lehetne helyezkedni, de a fizetés ott se valami jó.

Pl. szociális nővérnek mehetnék ezzel a diplomával, de az kihalásos alapon megy. A segédnővérek akikre mindig szükség van, ahhoz nem kell végzettség, de ő meg nem keresnek sokkal jobban nálam, ahhoz képest én irodában ülök, ők pedig kakit vakarnak.

A könyvelőn gondolkoztam, sok ismerősöm azt tanulgatja. Na de közülük többen alapból közgazdászok, én meg nem...

Németül középfokon tudok, angolul is. Tervben van a külföld, csak még a párom gondolkozik hová, miért, mit csinálni. Mondjuk erre annyi a válasz, hogy barátnőmék Angliában van régóta, ahol ők dolgoznak minket is beraknának. Takarítással 4-5x annyit kap, mint én. Fél év után Audit vettek.

2012. okt. 27. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:
meg a könyvelő nem úgy megy,h gondolsz egyet és jelentkezel, hanem előtanulmány szükséges, vagy egy megfelelő okj-s kézpés, vagy főiskolai/egyetemi alapképzés, inkább ez az utóbbi ajánlott
2012. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak olyasmit tanulj, ami érdekel, amit szívesen csinálnál / amivel szívesen foglalkoznál - aranyszabály.
2012. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na igen, de azok vagy nagyon drága képzések, vagy nem fogok tudni velük elhelyezkedni, szóval végül olyat dolgozhatok amit egyáltalán nem én választottam és szaktudás sem kell hozzá.
2013. jan. 1. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!