Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egy Velencei (Olaszo. ) utat...

Egy Velencei (Olaszo. ) utat mennyiből lehetne (minél kevesebből) kihozni az alábbi feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Ketten megyünk, a vonat adott, kettőnknek oda-vissza 116 Eur lenne, azaz 30-35 e Huf.

Megszállni Velencében szeretnénk, nem Mestre-ben. 3 napra, 2 éjszakára mennénk. A hotel lehet bármilyen, nem kell puccos, sőt, csak legyen WC, és valami reggeli.

Amire még kell ugye, az még egy étkezés (3-szor ugye), esetleg egy fagyi, vagy valami, belépők, illetve közlekedés. Gondolkoztunk a Velence kártya kiváltásán, az jó mindenhova belépőnek és a közlekedés teljesen ingyen van vele. Ebből a 3 napos 13 ezer Huf, azaz kettőnknek 26 ezer.

2 nap Velencében nézelődnénk, 1 nap átmennénk a Lido-ra. Tehát ugye ami kérdéses, a szállás, a 3-szori kaja és még vmi nagyon minimális (fagyi, szuvenír) költőpénz. Mennyiből jönne ez ki cakkumpakk?


2011. ápr. 21. 08:57
 1/7 A kérdező kommentje:
A Velence kártya: [link]
2011. ápr. 21. 08:59
 2/7 anonim ***** válasza:
pontosan nem tudom.de ha jol akarjátok érezni magatokat akkor szerintem 100.000 ft simán kell és még lehet hogy keveset mondtam.
2011. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is 100 ezer a minimun, egy étkezés a legócskább helyen is 15 ezer ft/fő. Most volt az RTL klub Menetrend magazinjában.
2011. ápr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én már negyvenszer voltam Velencében, de a történelmi belvárosban ( tehát Velencében) még sose laktam és sose ettem(!!) inkább vettem tömegközlekedési ACTV bérletet és ha valami kellett akkor mentem is az újvárosba (Mestre)


egy napijegy 15-16 euro, tehát sztem megéri a velence- kártya a múzeumok miatt, mert pl a San Marcón ott mindenhol fizetni kell belépőt, a toronyba is meg pl a templomba is

ajándékokra nem 30 euro sztem bőven elég, elég sok jópofa ajándéktárgy van, de ne költsetek többet erre 30 eurónál

utcai árus négerektől ne vegyetek esernyőt meg táskát!!

legolcsóbb esetben ügyes foglalásnál már lehet 12-13 e ft/fő/éj- alatt is szobát kapni, de ehhez válogatni kell neten és a nagyobb utazási irodáknál, fontos a dátumválasztás, sima hétköznapokon olcsóbb

olcsó ár esetén nem lesz reggeli, az plusz 11 euro ha annyira olcsó a szálloda

az éttermek nagyon drágák, érdemesebb kisboltokban vásárolni, mert abból rengteg van, vagy pl LIdóban van egy Billa és Muranóban van egy Coop

Lidó az éttermek szempontjából és ajándéktárgyak szempontjából olcsóbb, tehát érdemes oda napközben kajálni is kimenni, 4 megálló 1-es Vaporettóval a San Marcótól


Actv.it

Hellovenezia.it

2011. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez a vaporetto milyen?:) Vízibusz? Kb. hány perc van két megálló között? Csak ezzel lehet a Lido-ra menni?
2011. ápr. 21. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Vaporetto = vizibusz


Mivel Velence belvárosában nincsenek utak, csak viziutak, ezért a busz is hajó

ugyanúgy mint a busz kb 5-10 percenként jönnek, számmal vannak jelölve, jegyet kell rá venni, és sokan vannak, állnak rajta az emberek stb, belülről busz de valójában hajó

2-5perc van egy megálló között

ha ti LIDO DI VENEZIA-ra gondoltok, akkor az egy sziget, oda csak komppal vagy Vaporettóval lehet menni

Lido di Jesolo az ott van a közelben,. az más

2011. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kedvencem a várótermek a vaporettóhoz, olyan mint egy buszváró, pad meg menetrend kint csak épp a vizen van és a várótermekben lehet a legjobban a hullámzást átélni


ha jön a dagály az más téma, ezeknek útleírásokban nézzetek után, mert ezekről oldalakat lehetne írni

2011. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!