Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondással kapcsolatos két...

Felmondással kapcsolatos két kérdés, nem ismerem pontosan a törvényt? Valószínű ki akarnak rúgni.

Figyelt kérdés

Ha vissza szeretnék menni dolgozni Gyes alatt, akkor a tervezett munkába állásom előtt mennyi idővel kell a munkáltatót tájékoztatnom erről? Van erre valami törvényi előírás?

Gyanítom, hogy ki akarnak rúgni, és nem szeretném ha én lennék aki okot ad rá, mondjuk azzal, hogy nem írtam meg időben, hogy visszamegyek.

Lányom 2010. márciusában született. Onnantól kezdve hogy kell számolni a felgyülemlett szabadságokat, mintha végig dolgoztam volna? Gyed alatt is jár, vagy csak a Tgyásra?



#munkába állás #felmondás gyes alatt #szabadság számolása
2012. jún. 25. 21:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
TGYáSra nem, csak GYED-re jár a szabi. Rossz hír az, hogy július 1-től már megtehetik, hogy kiteszik a kismamát, ha az vissza akar menni. 3 hónappal előbb kell egyébként írásban jelezni, hogy vissza akarsz menni. De nincs is jelentősége, mert most már nem kell semmire hivatkozni, elég azt mondani, hogy a munkaköröd betöltötték.
2012. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A jelenleg hatályos szabály szerint a szülési szabadság időtartamára (thgy.) és a gyermek gondozása miatti fizetés nélküli szabadság első 6 hónapjára jár szabadság (GYED, vagy GYES első 6 hónapja).


Ha még nem voltál 6 hónapig fizetés nélkülin, akkor előtte 30 nappal érdemes közölni visszatérési szándékodat a munkáltatóval, ha több ideje vagy fizetés nélkülin, akkor a visszatérés előtt legalább 60 nappal közöld azt a munkáltatóval. (Mt. 138. §. (5.a.) bekezdése)

Az írásbeliség nem kötelező, de ajánlott, hogy bizonyítani tudd, időben szóltál.

Ha nem időben szólsz, az nem ok a kirúgásra, maximum kénytelen vagy még annyi ideig otthon maradni, amíg a fenti napok le nem telnek, mivel a munkáltató foglalkoztatási kötelezettsége onnan indul csak, ha előbb nem tud véletlenül "fogadni" a munkáltató. De ezért kirúgni nem rúghat ki.


A fentiek a mai nappal hatályos jogszabály szerintiek. Hogy július 01-jétől mi lesz, az addig még kiderül...

2012. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

Már bejelentettem írásban a visszatérési szándékomat, így rám még a jelenlegi jogszabályok érvényesek július 1-ig, akkor a 60 nap. Azt kértem, hogy szept. 1-től mehessek vissza, de szeretném előrébb hozni, annyira amennyit a törvény enged.


A szabadságot nem értem pontosan:

A terhességem első hónapja után elmentem táppénzre, akkor a 8 hónapra jár a szabi ( meg az addig ki nem vett napok), majd a szülés utáni 6 hónap időtartamra? Én úgy emlékszem, hogy nem vettem ki, azt mondták, hogy majd ha visszamegyek. Összesen 14 hónapra járó szabadságot kell kiadniuk?

2012. jún. 26. 09:31
 4/19 anonim ***** válasza:
Hátha segít ez a link, elég értelmesen le vannak írva a dolgok: [link]
2012. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon hasznos volt a linked, ki tudtam számolni a szabikat és még épp időben jött a válaszod.

Holnap reggelre hívtak be a munkaügyre, gondolom elővezetik a felmondásomat.:(

2012. jún. 26. 13:50
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem értem, milyen indokkal mondanának fel neked?

A gyermek 3 éves koráig felmondási védelem alatt állsz, és csak meghatározott esetekben mondhat fel neked a munkáltató.

Szintén egy újabb linket ajánlok elolvasásra, de akár az egész fórumot átböngészheted, sőt, kérdést is tehetsz fel, nagyon jó dolgokat írnak!

[link]

[link]

2012. jún. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hiába jelentettem be ebben a hónapban, hogy vissza akarok menni,az 60 nap múlva lesz esedékes, de csak akkor vagyok védett, ha itthon maradok a gyerekkel. Az új törvény szerint (amit azt hiszem a 2. válaszoló is írt -akit lepontoztak) július 1-től már nem vagyok védett, minden indok nélkül kirúghatnak. Ha rendesek, akkor augusztusban visszavesznek úgy, hogy kiadják a szabadságomat, majd gondolom bepróbálkoznak egy közös megegyezéssel, ha azt nem fogadom el, akkor rendes felmondással kirakhatnak, indok nélkül.:(

Nekem fontos lenne, hogy a szabi idejére visszavegyenek, mert felvették a lányom bölcsibe szeptembertől, de csak akkor, ha viszek egy munkába állási papírt.

2012. jún. 26. 17:53
 8/19 anonim ***** válasza:

1. vagyok, jó, hogy lepontoztatok, inkább nézzetek utána. Július 1-jétől a munkáltató nem köteles visszavenni a nőt, ha nincs a végzettségének, szakértelmének megfelelő megüresedett pozíció.

Én tudom, mert engem ezzel az ürüggyel nem vettek vissza, és még ügyvédnél is voltam.

Igen, a Kormány ezt úgy kommunikálta, hogy a védettség megmaradt, de....

Ezért is nem lett belőle országos botrány, és ezért is van az, hogy akárhányszor leírom ide, mindig lehurrognak.

A közvéleménybe nem ment át a lényeg, sajnos...

2012. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Előző: igazad van. De.


Indoklás nélkül továbbra sem rúghat ki minden esetben! Amiket belinkeltem, abban láthatod, hogy milyen esetekben szűnik meg a védettség.

Én is utána néztem, mivel nekem a munkaköröm szűnt meg, és jelenleg nincs olyan nyitott pozíció, ahova vissza tudnának venni ( magyarul kirúghatnak, ha megszakítom a fizetés nélküli szabit).


Továbbra is kíváncsi vagyok, hogy a kérdezőnek milyen indokkal mondana fel a munkáltató?


Legyetek nagyon résen, ne hagyjátok hogy kicsesszenek veletek.

2012. jún. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát, mondjuk azzal az ürüggyel, hogy felvettek valakit a helyére határozatlan szerződéssel. Nekem így mondtak fel. Igaz, júliusig nem tehették meg, ezért kaptam végkielégítést, ezért aláírtam a közös megegyezést. Az ügyvédem szerint perrel is max. pár havi végkielégítést lehet elérni. Tehát, ha ki akarnak tenni, kitesznek. Ellenben, ha nincs ez a törvénymódosítás, akkor eszükbe sem jutott volna. Mivel, mint később megtudtam, volt a cégnél üresedés, igaz, valóban nem azon az osztályon, ahol dolgoztam, de én azt is elvállaltam volna. De a főnököm nem is vette a fáradtságot, hogy körbekérdezzen, hogy lenne-e valahova hely, mert így egyszerűbb volt neki.

Nagy szem-étség ez a törvénymódosítás.

2012. jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!