Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeddel, Tgyással kapcsolatos...

Gyeddel, Tgyással kapcsolatos kérdés. Munkanélküli járadékról fogok szülni. Aki hasonlóképpen tett, segítene nekem?

Figyelt kérdés
Leírom a helyzetemet: 2012.december közepére vagyok kiírva szülésre. 2010 december közepétől 350 nap munkaviszonyom (biztositottsági időm) van. Próbaidő lejárta elött 1 héttel küldtek el az utolsó munkahelyemről, utána derült ki a terhességem. Ha szeretném hogy GYED is ill.TGYÁSra is jogosult legyek, és körübelül még 30-54 napom van a munkanélküli járadékból (azért nem tudom pontosan,mert tavaly a megállapitott 54 napból 20-at felhasználtam aztán munkát találtam) akkor kiírt szülési nap elött 25-30 nappal jelentkezzek be újra a munkaügyi központban, hogy megállapitsák a járadékot, és még a szülés napján is kitartson? Ekkor mindkettőre jogosult leszek, ugye? És ilyen esetben a gyed és a tgyás is a minimálbér 70 %-a lesz? A munkanélküli központban még nem voltam ezügyben, mert tavaly amikor voltam, pont egy kismamával beszélgettem aki azt mondta, nem voltak túl segítőkészek az ügyintézők e téren, hogy miképpen csinálja, hogy előnyös legyen neki. Köszönöm aki segit.
2012. jún. 11. 06:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Minimum 15 napra be kell jelentkezned a szülés várható időpontja előtt, hogy meglegyen a 365 nap, így járni fog a tgyás, viszont a gyedhez az is kell, hogy maradjon pár nap az álláskeresési támogatásból a tgyás lejárta utánra.

Ugyanis gyedet akkor kapsz, ha igényléskor biztosított vagy, és a te esetedben ez csak az álláskeresésivel érhető el.

Sakkoznod kell a napjaiddal, és eléggé ki leszel centizve, de remélem összejön:)

2012. jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, én is igy gondoltam. Jó lenne tudni, hogy hány napot állapitanak meg álláskeresési járadéknak. Tavalyról még van 30 nap, plusz majdnem 3 hónapot dolgoztam idén, gondolom ez plussz napokat jelent a meglévő 30hoz. De szerintem anélkül, hogy felvegyenek álláskeresésire, nem tudják megmondani pontosan hány nap jár még, sajnos.
2012. jún. 11. 08:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!