Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen jó és rossz tulajdonság...

Milyen jó és rossz tulajdonságokra tett szert az ovi által (nem régóta ovis) gyermeked?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó: Amúgy is gazdag szókincse bővült, sokkal nyugodtabb lett, komolyabb dolgok érdeklik, több mindent megeszik, mozgása rendezettebb, jobban odafigyel(foglalkozáson), sokkal önállóbb.

Rossz: sok csúnya szót megtanult, hangosan beszél, néha verekszik.

2011. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit jelent, h nyugodtabb és önállóbb? Főleg nyugodtabb.
2011. febr. 18. 15:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtabb alatt azt értem, hogy pl végig tudja üli a majdnem 1 órás bábszínházi előadást. Korábban 5 percet volt képes egy helyben ülni. S nem csak végigüli, hanem élvezettel nézi, rettentően átéli, élvezi. Emellett érdeklődik mindenféle komolyabb játék iránt, kirakózik,amit korábban nem csinált. Összességében már nem babás játékokkal játszik, hanem komolyabb játékokkal.

Önállóbb pl étkezés terén. Néha az oviban kap kést, amellyel ügyesen eszik. Ügyesen elpakol maga után, sokszor nem is kell neki mondani!

Azt el felejtettem írni, hogy az én fiam 4 éves, előtte 2 évig bölcsis volt!

2011. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, h válaszoltál! Mi még 2.5 évesek vagyunk és itthon. De nagy reményeket fűzök az ovikezdéshez. Pl. az étkezés terén, pont mint írtad is. A nyugalomról azért kérdeztelek, mert a lányom eléggé heves, hirtelen mostanában. Sokszor kiszámíthatatlan. Remélem tanul némi kis önkontrollt az oviban.
2011. febr. 18. 15:38
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Szinte szó szerint azt tudnám mondani, amit első írt. Pluszban sok olyan dolgot, amit én itthon nem engedtem volna neki, mert nem tudtam, hogy lehetne neki-például apró játékokkal játszani, ollóval vágni, villát használni.

Rosszat pedig semmit, nincs csúnya beszéd, nincs verekedés, semmi rosszat nem tanult. Jól sikerült az oviválasztás:)

2011. febr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hidd el, nagyon sokat fog változni az oviban! Ha vegyes csoportba kerül, akkor a nagyobb gyerekek szinte húzzák felfelé a kicsiket!

Hidd el, az én fiam elég pörgős kisgyerek, s nála csoda volt, hogy 1 órát egy helyben tudott ülni.

Az oviban szabályok vannak, amit olyan gyorsan megtanulnak a gyerekek, mert nagyon rugalmasak!

Ne várj csodákat az ovitól, pár napnak el kell telnie, míg látható változásokon megy át a gyermek, de nálunk sok pozitív dolog társult az elmúlt fél évhez!

2011. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!