Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MLM, piramis, és egyéb hasonló...

MLM, piramis, és egyéb hasonló "lehetőség"-ben volt már tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Haverom az elmúlt pár hónapban fizetett be a Lyonness-be 600.000 ft-ot kezdőösszeg gyanánt, a barátnőmet valami barom találta meg a Nuskinnel, ahol a csatlakozáshoz 30.000 ft-ot kértek volna, engem meg egy Unaico-Sitetalk faszi talált meg.


Szerencsére a barátnőmet sikerült lebeszélnem a Nuskinezésről, én sem adtam könnyen magam, mivelhogy van egy kis gazdasági ismeretem (Gazdasági, és menedzsmentet tanulok).


De az emberek többsége tényleg ennyire együgyü, hogy elhiszi, és belemegy az ilyesfajta átverésekbe? Még mindig azthiszik, hogy az "MLM a jövő"?

Volt már valakinek ebben sikere, csalódása? Meg úgy általában mi a véleményetek az ilyenekről? Meg az ilyen emberekről..

Az olyanokkal, hogy "van egy ismerősöm, és az ő haverja mondta, hogy neki bejött.." típusú válaszokat ne erőltesse senki plz :)



2012. jún. 13. 00:19
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
65%

tegnap 22:29 Sok sikert hozzá!


Jó régen, egy barátom belekezdett. Ő sehova nem jutott vele, és abba is hagyta. Bemutatott a szponzorának, aki egy nem túl szimpatikus nő volt és túl okosnak sem tűnt. Ráadásul akkor én már egy másik üzletet építettem, így összehasonlítsi alapom is volt. Később két UFS groupos is belémakadt. Ők teljesen normálisak voltak, de egy jó beszélgetésen kívül semelyikkel sem jutottam sokra.

2012. aug. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

Köszönöm!!!

Még valami-mert úgy látom,hogy itt az Hölgyek és Urak igen nagy tapasztalattal rendelkeznek és ez jó-kuponosjövedelem.hu..beszálljak vagy hagyjam??

2012. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

Ha sok találkozód/bemutatód van és normális vagy akkor mindig lesz eredménye akárhová is mész. Magamat is felsorolhatnám, mint sikertelen biztosítóst, de ez nem a biztosító vagy a cég hibája hanem az enyém. Nekem hányingerem lett attól, hogy az embereknek úgy adják el a totál bizonytalan UL biztosításokat, mint valami hiperszuperextratutijó dolgot. Addig az átlag felett kerestem csak aztán amikor ez szöget ütött a fejembe utána jöttek a gondok. Azt hiszem a kiszamoló blogon meg máshol is részletesen megvizsgálták az ilyen biztosításokat. Én ezért hagytam abba, mert ilyen dolgot nem tudnék másoknak ajánlani.


Azóta mást csinálok és itt nagyon jól érzem magam, minden OK. :)


Erre a kuponos dologra nem tudok mit mondani, semmi konkrétum nincs. És mint tudjuk az már eleve nagyon gyanús amikor semmi konkrétum nincs. Főleg, hogy írásos szerződésünk nincs.

2012. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
Regisztráltam erre a kuponos hülyeségre. Én vagyok a 878. Ez komoly cég. :DD :DD :DD
2012. aug. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Igen,ez a szerződésnélküliség tűnt fel nekem is. Marha komoly dolog,900 valahányadik lettem:)

Nyomdai területen dolgoztam,de ott csak,mint kapcsolattartó szerűség. Melóztam,mint kötészeti munkatárs,de ha lejött a műhelybe egy megrendelő,akkor én voltam eladható. Volt egy-két durva arc. Kedves V. Úr,akinek úgy tudtam csak elsütni a teljesen elszúrt méretű cuccot,hogy én nem szakember,én félszibarita lennék....Lehet,hogy jó lesz ez a beteg féllatin állapot ide is,oda is. majd meglátjuk. Köszönöm a segítséget. Fogok itt figyelődni,de nagyon:)

2012. aug. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim válasza:

Leirom nektek az én MLM-mel kapcsolatos gondolataimat, érzéseimet.

Valaha meg sem voltam hajlandó hallgatni, még a hideg is kirázott tőle, ha valaki megkeresett ilyesmivel. Van egy régi ismerősöm, aki annak idején elég vehemensen invitált a ma egyik közismert csapathoz, hogy most kezdődik, ne hagyjam ki a lehetőséget. Alig birtam a nevetést visszatartani és a következő találkozásunk után kerültem a vele való kapcsolattartást.Ma ez az ember milliárdos és teljesen bele van bolondulva ebbe az egészbe, mert egyszűen képtelen más témáról beszélni és mindig ugyanoda lyukad ki.

Viszont el kellett ismernem, hogy igaza volt az üzletet illetően, tényleg rengeteg pénz van benne, ha az elejétől nyomulsz. Persze az is igaz, hogy ez alátámasztja, hogy piramis, csak van mögötte valami termék (szerencsés esetben népszerű termék).

Kb egy éve kicsit több időm van és mivel elég sok szemetet kapok az email cimemre néhányat elolvastam és elkezdtem gondolkodni. Miért ne próbálhatnám meg én is, mégpedig a jó dolgok miatt.

Muszály itthonról kimozdulni és emberek közé menni. Lehetőség van nyelvgyakorlásra, hiszen az internet segitségével ma már szinte bárkivel kapcsolatba léphetünk, stb.

Régebben engem is belevontak 1 2 üzletbe, de soha, semmi nem történt, pedig mindenkinek elmondtam.

Most meg már többen is regisztráltak alám, akik fogyasztják is a terméket.

Mi lehet a változás oka

Azt hiszem az, hogy nem vagyok görcsös. Nem a mindennapi betevőért kell küzdeni. (Figyeljétek meg, hogy a sikeresebbek általában nem a szegénysorból kerülnek ki. Megjelennek a drága autójukkal és mindenki azt hiszi, hogy ebből az üzletből van, ami egy idő után még igaz is.

Szóval a lényeg, hogy most minden induló cégre ráharapok és próbálom kiszűrni, hogy melyik nem kamu (A tanulókörök benne vannak, ezért fő az óvatosság itt az adatvédelemre gondolok)

Mindenképp ajánlom mindenkinek, de elsősorban kedvtelésből és akkor várható a siker. Jómagam csak ilyen emberek ismeretségét keresem, mert kedvtelésből csinálom és a sikerélményért, amit megkaptam. :-)

2012. okt. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim válasza:

Még egy nagyon fontos dolog! Semmibe sem voltam és vagyok hajlandó komolyabb összeget beletenni. Nem az a kockáztató tipusú ember vagyok. Abban hiszek, hogy mindent szép lassan, türelmesen. Pl: Nagyon sajnálom azokat az emberket, akik különböző hitelekbe belebuktak. De azt hiszem, hogy mindenkinek jó lenne elfogadni, hogy pl egy ház, vagy egy szép autó, az egy élet munkájánk a gyümölcse és az átlag emberre nem jellemző, hogy pár év alatt meggazdagszik. Viszont kitartó munkával,HOSSZABB távon minden megvalósitható és egyáltalán nem ciki a tömegközlekedésés.

Soha nem szabad szégyellni, amit csinálsz. Minden feladatnak megvan a maga szükségessége és szépsége.

Ma már tudom, hogz MLM-mel általában olyanok foglalkoznak, akik szeretik az embereket. Igaz, hogy sokszor ezek a termékek nem olcsók, mert a különböző multikban sokkal jobb áron kinálnak hasonlót, de én inkább annak próbálok segiteni, akit ismerek és látom, hogy próbálkozik valamivel.

A lényeg tehát az MLM-nek is megvan a maga jó oldala.

2012. okt. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Előző: Jó írás, csak annyi a gond, hogy te is elhiszed azt, hogy az elején kell csatlakozni.

Ha ez így lenne és később már nem érné meg akkor a cégek befuccsolnának előbb-utóbb.

Elég csak nyomonkövetni olyan cégeket amelyek már legalább 10 éve vannak Mo-on. (Itt egy kérdés: Amikor Mo-on megjelentek az mégis miért lett volna az eleje? Akkor már lealább 20 éve működő cégek voltak)

A lényeg, hogy a mai napig vannak emberek akik nem az elején csatlakoznak és ha a milliomos határt vesszük akkor elérik a 7 számjegyű jövedelmet. Bár még mindig nem tudom, hogy mi számít elejének.

Mindenkinek a saját hálózatát kell felépítenie. Minden hálózatban vannak olyanok akik már az "elejétől" ott vannak, de kb semmi eredményük nincs, mivel nem is foglalkoztak vele. Ha ezek az emberek, vagy bárki aki most kezdene bele mától olyan komolyan foglalkoznának az üzlettel, mint Pl: Vágyi Jenő, Berkics Miki, Gidófalvi Attila, hogy csak a legnagyobbakat említsük, akkor 10 év múlva nekik is akkora üzletük lehetne.

Ha te annál a cégnél ahol az ismerősöd van, az elkövetkező 10 évben beletennél annyi energiát, időt, egy idő után pénzt (ha nagy üzletet akar valaki akkor később azt is bele kell tenni) az üzletbe, mint ő akkor te is kb ugyanoda jutnál.


Aztán itt van ez az állításod:

"Figyeljétek meg, hogy a sikeresebbek általában nem a szegénysorból kerülnek ki."

Berkics Miki bakter volt gyakorlatilag. Na az aztán kánaán lehetett. Vagy Gidófalvi Attila, akik négyen testvérek és a szülei szintén vasutas meg tanár és elég szűkösen éltek. Vagy Varga Robi aki gyerekkorában kapált a tűző napon. Ők "tényleg nem voltak szegények".


És egy kis olvasni való:

[link]


Idézet az oldalról. Ezeket saját magam is tapasztalom. És mindenki a csapatomban aki dolgozik.


"Én például rengeteg olyan emberbe botlok bele, akik korábban már vásároltak MLM-ben kapható termékeket valakitől.


Nagyon elégedettek voltak a termékekkel, de nem közvetlenül az MLM cégtől vásároltak. Egy ismerősüktől vásároltak, és az ismerősükkel azóta valamiért megszakadt a kapcsolat.


Nagyon könnyű dolga van bárkinek ezekkel az emberekkel. Ezek az emberek ismerik a termékeket, használták, elégedettek voltak velük, ilyen minőségben nem kapnak sehol, és azonnal vásárolni szeretnének.


Nagyon hálásak tudnak lenni. Főleg mikor megtudják, hogy még kedvezmény is van rá (az ismerősük esetleg elfelejtette mondani nekik), ha közvetlenül az MLM cégtől vásárolnak. (Ehhez Önnek előbb regisztrália kell őket vásárlóként.)"

2012. okt. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Sok sikert.

Én senkinek nem javaslom, hogy egy seg gel több lovat üljön meg. Én kipróbáltam az eredmény az lett, hogy sehol sem lett eredményem. És ahogy nézem másnál is ez a helyzet.

2012. okt. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!