Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MLM, piramis, és egyéb hasonló...

MLM, piramis, és egyéb hasonló "lehetőség"-ben volt már tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Haverom az elmúlt pár hónapban fizetett be a Lyonness-be 600.000 ft-ot kezdőösszeg gyanánt, a barátnőmet valami barom találta meg a Nuskinnel, ahol a csatlakozáshoz 30.000 ft-ot kértek volna, engem meg egy Unaico-Sitetalk faszi talált meg.


Szerencsére a barátnőmet sikerült lebeszélnem a Nuskinezésről, én sem adtam könnyen magam, mivelhogy van egy kis gazdasági ismeretem (Gazdasági, és menedzsmentet tanulok).


De az emberek többsége tényleg ennyire együgyü, hogy elhiszi, és belemegy az ilyesfajta átverésekbe? Még mindig azthiszik, hogy az "MLM a jövő"?

Volt már valakinek ebben sikere, csalódása? Meg úgy általában mi a véleményetek az ilyenekről? Meg az ilyen emberekről..

Az olyanokkal, hogy "van egy ismerősöm, és az ő haverja mondta, hogy neki bejött.." típusú válaszokat ne erőltesse senki plz :)



2012. jún. 13. 00:19
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
57%

Az MLM alapvetően jó dolog ha jó termék áll mögötte, csak nem mindenki tudja csinálni, jól meg pláne. (pl. én sem) Mondjuk a Nuskint én sem bírom, én az Amway termékekkel vagyok kibékülve. Persze ott is vannak gyengébb eresztések, de vannak nagyon jó termékek is. Ennyi.


A gazdasági ismereteid egyébként hogy jönnek ide? Ez eléggé Marketing terület.

2012. jún. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
úgy jönnek ide, hogy értem, hogy mi hogyan működik :) marketinggel is sokat foglalkozom.. Az mlm rendszerekben általában ha valaki biznicelni kíván, akkor elsősorban nem a termékekből származik a pénze. Azt kifejtem egy kicsit jobban, ha nem éjjeli egy óra lesz, mert leájulok a székről ^^
2012. jún. 13. 01:08
 3/49 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem a termékből származik a pénz, akkor már pilótajátékról beszélünk. Ezen nincs nagyon mit kifejteni.
2012. jún. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
69%

A Lyoness egy nem MLM hálózat.

Én is előlegeztem le benne utalványokat, de kár volt. Nagyon nehéz a hálózatépítés, csak az csinálja, akinek van hozzá kedves, tehetsége, van benne öröme.

De: konkrétan a Lyoness mára már jó, mert csak vásárlással is lehet belőle jutalékot kinyerni, régebben ez nem így volt, ma már jó, de a hálózatépítés nehéz. Ha a haverodnak jól megy, akkor szólj neki, eladó a 300 E Ft-os, harmadrészben már kifuttatott (felépitett) bizniszcsomagom.:)

CSAK vásárlóként benne maradnék, de a biznisz csomagomat átpasszolnám - még akkor is, ha harmadrészt már kész.


Átalánosságban a hálózatoknál az van, hogy azt sugallják, hogy kevesebb munkával több pénzt lehet keresni, mint más munkával, és kevésbé is kell szakképzettnek lenni hozzá. Na, ez mind NEM IGAZ.

Az elején csak egy részét mondják el a dolgoknak - nem is léehet egyszerre mindent, hiszen ez egy SZAKMA! - azután szépen lassan vesznek rá arra, hogy hajlandó légy megtanulni az üzleti szakmát, és egyre többet is dolgozz benne - holott eszed ágában sem volt új szakmát tanulni eredetileg, sem heti 5-10 óránál többet ebben a mellékállásban dolgozni.

Az össztapasztalatom az, hogy ugyanannyit lehet vele keresni, mint más munkával, és csak akkor válaszd, ha nagyon szereted, és pénzügyi, üzleti területre születtél.

Van is egy könyv: Az MLM rabszolgái voltunk.

Ha láttad a szcientológusokról szóló filmdrámát, minden hálózatban van valamennyi ehhez hasonlító "belebolondító" manipuláció, ami az 'egyre többet és többet dolgozz, és egyre jobban szorítsd háttérbe a többi céleodat, életterületedet' hatásba visz.

2012. jún. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
19%

A kérdezőnek inkább hiányos ismeretei vannak. Azt meg amit az iskolában tanítanak azt kb felejtsd el az életben.

Az MLM-ről meg pláne hiányosak az információid ha olyat írsz le, hogy nem a termékből van a pénz.

Akkor miből?

Nekem is marketing végzettségem van. És a legjobb dolog ami velem történt amikor tényleg megnéztem, hogy miről is szól az MLM és nem mások hülyeségeire amit a felületes infókból meg a neten keringő baromságokból levonnak nem azokra hallgattam.

Igaz nekem kb 4 évembe telt mire megértettem, hogy valójában mit is adhat meg nekem az MLM.

Ahogy te állsz hozzá így te sosem fogod megérteni sem a működését, sem a valódi értékeit nem fogod látni.

2012. jún. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
16%

"Van is egy könyv: Az MLM rabszolgái voltunk. "

Ennek a könyvnek köze nincs az MLM-hez. Ez valami szektás baromság volt és nem MLM, csak MLM-nek állították be. És a sok hülye meg el is hiszi, hogy ez az MLM. Mert könnyebb elhinni ezt, mint utána nézni, hogy mi is a valóság. az emberek amúgy is sokkal könnyebben elhiszik a negatív és rossz dolgokat valamivel kapcsolatban, mint a jókat.

Nincs olyan szakma Mo-on amit ne kritizálnának. Egyszerűen nem tudsz olyat csinálni amit ne kritizálnának.

Miért lenne az MLM kivétel?


Egyébként meg van is igazság abban amit írtál meg nincs is.

Az igaz, hogy ugyanannyit lehet vele keresni, mint más munkával. Csak itt jóval kevesebb munkával lehet megkeresni ugyanannyit. Mivel itt a munka hónapról-hónapra összeadódik.

Az első hónapban van aki keres 100e Ft, de van aki csak 10e-et. Nyilván nem ugyanannyi és nem ugyanolyan minőségű munkával.

Viszont aki folyamatosan csinálja az egyre többet tud keresni. Ez a nagy különbség egy hagyományos alkalmazotti munkához viszonyítva.

Nagy valószínűséggel aki nem dolgozik az nem is keres pénzt. Milyen meglepő. Érdekes, hogy akik sikertelenek ebben és megkérdezik tőle, hogy konkrétan mennyit is dolgozott és mit tett meg azok erre a kérdésre vagy nem válaszolnak vagy elkezdenek ködösíteni, mert a valóság az, hogy nem veszik komolyan saját magukat, így ezt a lehetőséget sem.

Sokan vannak akik eljárnak rendezvényekre, néha meghallgatnak egy-egy CD-t, de effektéve a bázismunkát nem csinálják. Mi a bázismunka? Hetente 15 embernek megmutatni ezt a lehetőséget. Az napi 2-3 ember. Ez sok? Nem, de aki kap 3-4 NEM-et az a legtöbbször abbahagyja, vagy a körülményei áldozata lesz. És máris nem ő irányítja az életét. Én is voltam a körülményeim áldozata. Mindig találtam kifogást, hogy miért ne dolgozzam. Addig amíg fel nem fogtam, hogy valójában mit is kaphatok.

Veszteni valóm nincs csakis nyerhetek. Akkor meg miért ne csináljam?

2012. jún. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:

Kimaradt egy szó:

Mivel itt a munka eredménye hónapról-hónapra összeadódik.

2012. jún. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:

Az MLM egy értékesítési forma a cég számára. Nem a Tesco-val szerződik és ott adja el a termékeit, hanem emberek (rabszolgák?) ezrei házalnak vele...A cég pedig azt a költséget amit reklámra költeni, ezeknek az embereknek osztja el...De a legtöbb MLM termék drágább mint a Tesco-s társa, mert még benne van egy plusz jutalék is az árban.


A piramisjátékban mindig van lehetőség, csak sose tudni hogy amikor beszállsz az idejében volt-e.

2012. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
21%

"De a legtöbb MLM termék drágább mint a Tesco-s társa, mert még benne van egy plusz jutalék is az árban."


A legtöbb MLM terméknek nincs konkurenciája a Tescoban, mert különlegesek. Nem különleges termékre nehéz MLM üzletet építeni. Amúgy meg a legtöbb Tescos termék drágább, mint az MLM-es társa, mert az árában benne van minden eredménytelen hirdetés, reklám, hagyományos logisztika, éjjeleken át kivilágított üresen álló csarnokok bérleti díja, hiteltörlesztése, tengő-lengő alulfizetett, alulképzett és alulmotivált alkalmazottal.


Ha már hülyeségeket szajkózunk.. :)


A termékek árát/minőségét a VEVŐ hasonlítja össze, nem a gyakoris kommentelő. Ha tescoban vesz, azt tartja olcsóbbank/jobbnak. Ha MLMből vesz, akkor meg azt.


De való igaz, van sok túlárazott sz@r, amit MLM-ben próbálnak eladni. Ezek viszont nem MLM-ek, ezek MLMnek álcázott piramisjátékok...

2012. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
77%
Mutass már nekem egy olyan MLM terméket kérlek, ami különleges és nem kapni a Tesco-ban hasonlót. De ne olyan varázsszert, ami a rákot is gyógyiccsa...
2012. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!