Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MLM, piramis, és egyéb hasonló...

MLM, piramis, és egyéb hasonló "lehetőség"-ben volt már tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Haverom az elmúlt pár hónapban fizetett be a Lyonness-be 600.000 ft-ot kezdőösszeg gyanánt, a barátnőmet valami barom találta meg a Nuskinnel, ahol a csatlakozáshoz 30.000 ft-ot kértek volna, engem meg egy Unaico-Sitetalk faszi talált meg.


Szerencsére a barátnőmet sikerült lebeszélnem a Nuskinezésről, én sem adtam könnyen magam, mivelhogy van egy kis gazdasági ismeretem (Gazdasági, és menedzsmentet tanulok).


De az emberek többsége tényleg ennyire együgyü, hogy elhiszi, és belemegy az ilyesfajta átverésekbe? Még mindig azthiszik, hogy az "MLM a jövő"?

Volt már valakinek ebben sikere, csalódása? Meg úgy általában mi a véleményetek az ilyenekről? Meg az ilyen emberekről..

Az olyanokkal, hogy "van egy ismerősöm, és az ő haverja mondta, hogy neki bejött.." típusú válaszokat ne erőltesse senki plz :)



2012. jún. 13. 00:19
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
0%

"az MLM rendszert egy belső ellenállás következtében elutasítja. félelem, lustaság, arrogancia és hasonló érzelmek vannak mögötte, amiért nem tudja vagy nem akarja megérteni illetve elhinni a rendszer egyszerű, de annál zseniálisabb voltát."


Mondok egy ilyet: ha nem tartom erkölcsösnek, hogy valaminek ilyen magas az ára, máris nem fogok tudni azonosulni vele, és nem fogom akarni csinálni.

Evvel nem az a baj, hogy ez így van, hanem


avval van a baj, hogy allando ellenállásom mellett valaki MLM-es allandoan a nyakamra jár, hogy de ha nekem nem tetszik ez a munka, akkor is szálljak be. Ha ez az illető ismerősöm, el is fogok menni, csak hogy neki kedvezzek, de ha az érdeklődésem soha nem belülről fakadt az MLM iránt, akkor nem is fog kitartani sokáig, csak ameddig az ismerősöm nyaggatásának engedek. És Magyarországon kb. így működtették a 70-80-as években az MLM-et, tehát egy egész populáció megsérült MLM-ileg (mostani 50-esek), akik ezen rossz tapasztalatukat át is adták a gyerekeiknek (mostani 20-30-asok).

2012. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
75%

"csalódott benne; nem hozta az ígért eredményeket. És miért nem? Mert a toborzásnál hazudtak neki 1-2 dologról, amit ő elhitt - és én is; ezért kezdtünk el vele foglalkozni egyáltalán. "


Mit ígértek, mit hazudtak? Elkezdett érdekelni..

2012. jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
84%

tegnap 20:18

Mielőtt állításaid érdemi részébe belemennénk, kérlek, mesélj még egy kicsit a Magyarországon a 70-80-as években működő MLM-ekről! Alighanem érdekes újdonságokat fogunk hallani. MLM a szocializmusban? Én eddig úgy tudtam, hogy az Amway volt az első 1991-ben.

2012. jún. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
61%

"A szponzornak mindannyiszor halvany lövése sem volt arról, hogy miért nem tudtam eladni bármit is én vagy más, ezért segíteni sem tudott benne. ... ÉS vonatkoztatod ezt a teljes személyiségére, mikozben többdiplomás, többgyermekes, művelt, polihisztor emberekről van szó, és csak az eladásban sikertelenek. "


Lehet pont az volt a baj, hogy el akartál adni?

Én sosem akarok ELADNI! Én egy lehetőséget mutatok az embereknek.


"Ahogy a Te hozzászólásodból is látszik, hogy egyetlen elképzelésed van: nem kérdezett meg elég embert, lusta, komolytalan, sikertelen."


Az esetek 99%-ban ez a helyzet. Megkeres 5-10 embert az mind nemet mond és utána abbahagyja. Van akinek még üzlettársai is vannak mégis abbahagyja. Tehát senki más csakis ő maga tehet a sikertelenségéről.

Van olyan aki kb 300 MÉGEGYSZER HÁROMSZÁZ nemet kapott és mégis csinálta nem hagyta abba. Az MLM-ben a sikertelenség egyetlen oka mindig maga az ember.


Ha meg NEKED eleve gondod volt az egésszel (ahogy írtad) akkor nem csodálom, hogy nem voltál sikeres benne.

2012. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

A 06-22 20:18-as válaszra, ami erősen összefügg a 06-22 20:10-zel, érdemes visszatérni. Sajnos elsodorta a válaszolót az élet, érdektelen miért, így elmulasztotta tisztázni magát a kapott két kérdésre, illetve egy ellenvetésre. Amit írt azonban önmagában is érdekes, kapcsolódik az eredeti kérdéshez, és érdemes helyretenni, mi van mögötte.


Picit korábban én írtam (06-22 19:38): "...az MLM rendszert egy belső ellenállás következtében elutasítja [...] amiért nem tudja vagy nem akarja megérteni illetve elhinni... ".

Erre reagálta: "Mondok egy ilyet: ha nem tartom erkölcsösnek, hogy valaminek ilyen magas az ára, máris nem fogok tudni azonosulni vele, és nem fogom akarni csinálni. "


Fontos látni, hogy amit írt, az nem az általam említett belső ellenállás okozója, hanem annak következménye. Ha úgy látja valaki, hogy a számára kínált MLM üzletben a termékek ára irreálisan magas, akkor ésszerű elutasítania, hiszen arra nem építhető hosszú távú vállalkozás. Egy MLM üzletnél kritérium a piacképes termék vagy szolgáltatás megléte, hiszen azoknak, akik vásárlásukkal forgalmat csinálnak nagy része nem keres semmi pénzt, így csak akkor lehet őket megtartani, ha amúgy elégedettek. Tulajdonképpen piacképes termék nélkül nem is MLM-ről beszélünk, hanem MLM-nek látszó pilótajátékról. Ez önmagában rendben levő, logikus indoknak látszik. Ami nem nyilvánvaló, az három kérdés:


-Felszínes véleménye, hogy magasak az árak, vagy tényleg meggyőződött róla?

-Az irreálisan magas árakat miért erkölcstelennek nevezi és nem ésszerűtlennek?

-A termékek irreális magas ára miatt, miért az egész MLM rendszert utasítja el. Miért nem csak azt az egy üzletet?


Ha rákérdez, utánajár, hogy miért annyi az ár, valószínűleg kapott volna értelmes választ. Akik mutatták neki az üzletet, feltehetően fel voltak készülve erre a kérdésre. Kipróbálhatta volna a termékeket, személyesen meggyőződhetett volna, hogy tényleg megérik az árukat. Innentől kezdve már nem tartotta volna erkölcstelennek, és maga is felvállalhatta volna, hogy ugyanezt másoknak elmondja. Ha meg úgy találja, hogy nem érte meg a termék az árát, érvényesíti a garanciát, illetve legrosszabb esetben túl drágán vett meg egy-két terméket, ami azért nem rendkívüli esemény egy ember életében. Évtizedek óta működő MLM rendszerek vannak a világon. Garantáltan talált volna olyat, amelyikben a termékek megérik az árukat.


Miért nem csinálta végig a folyamatot? A belső ellenállás akadályozta meg, hogy utánamenjen az információnak. A tudatalattija tisztában volt vela, hogy az általa megfogalmazott logikusnak tűnő indoklás megdőlhet, ha a megfelelő információkat megkapja, és miután ő NEM-et akart mondani az üzletre (illetve általában az MLM-re), ezzel saját magát kényelmetlen helyzetbe hozta volna. Ez pontosan az a jelenség, amit a fenti hozzászólásomban írtam: a belső ellenállása miatt nem akarja megérteni vagy elhinni.

2012. júl. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

"Garantáltan talált volna olyat, amelyikben a termékek megérik az árukat."


Ebben ennyit módosítanék:

Garantáltan talált volna olyat, amelyikben a termékek szerinte megérik az árukat.


Mert az, hogy neki megéri-e az árát az mindig a személyes döntéstől függ. Ehhez persze először ki is kellene próbálni, vagy legalább tájékozódni kellene, hogy miért érheti meg más termékekkel szemben.

Ha egyáltalán nem érné meg megvásárolni a terméket akkor tényleg életképtelen lenne a hálózat.

Biztos van ilyen is, de azok a cégek elég rövid életűek.

2012. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
18%
ma 08:02 Persze, így is lehet fogalmazni. Kicsit más szempontból nézzzük, máson van a hangsúly. A lényeg azonban nem ez, hanem amit fontos látni egy ilyen véleményt kifejtő embernél: Ő úgy fogalmaz, hogy a termékek irreálisan magas ára miatt utasítja el az üzletet; az igazság azonban az, hogy azért találja a termékek árát irreálisan magasnak, mert el akarja utasítani az üzletet. Ez nagyon nem mindegy.
2012. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Így már teljesen más.
2012. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Szeptembertől kezdek UFS Group "dolgozó" lenni. Még nem voltam MLM területen. Érdekes dolgokat olvastam itt. Picit kezdek parázni:(
2012. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Előző. Én is dolgoztam biztosítónál. Na azt soha többet.
2012. aug. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!