Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » MLM, piramis, és egyéb hasonló...

MLM, piramis, és egyéb hasonló "lehetőség"-ben volt már tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Haverom az elmúlt pár hónapban fizetett be a Lyonness-be 600.000 ft-ot kezdőösszeg gyanánt, a barátnőmet valami barom találta meg a Nuskinnel, ahol a csatlakozáshoz 30.000 ft-ot kértek volna, engem meg egy Unaico-Sitetalk faszi talált meg.


Szerencsére a barátnőmet sikerült lebeszélnem a Nuskinezésről, én sem adtam könnyen magam, mivelhogy van egy kis gazdasági ismeretem (Gazdasági, és menedzsmentet tanulok).


De az emberek többsége tényleg ennyire együgyü, hogy elhiszi, és belemegy az ilyesfajta átverésekbe? Még mindig azthiszik, hogy az "MLM a jövő"?

Volt már valakinek ebben sikere, csalódása? Meg úgy általában mi a véleményetek az ilyenekről? Meg az ilyen emberekről..

Az olyanokkal, hogy "van egy ismerősöm, és az ő haverja mondta, hogy neki bejött.." típusú válaszokat ne erőltesse senki plz :)



2012. jún. 13. 00:19
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
32%
És még ami lemaradt. A sikertelen emberek mindig roppant felületesek. Ahogy ezt az előző válaszban is láttuk.
2012. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
49%

Megmondanád hogy miben voltam felületes? Abban hogy nem listáztam ki melyik cégek buktak az iPad-klónokkal?


Vagy helyesírásilag van kifogásolnivalód a válasszal? A sikernek és a helyesírásnak köze nincs egymáshoz :)

2012. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
32%

Kb mindenben felületes voltál. Kezdve azzal, hogy amit írtam nem voltál képes értelmezni.

Az meg már csak a slusszpoén, hogy ebben is csak a rosszat láttad, de kritizálni azt persze tudsz.


Kritizálni könnyű, alkotni nehéz. Ezért választja a legtöbb ember a kritizálást. És persze ezért lesznek sikertelenek.

2012. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
29%
Azért remélem látod az iróniát a szavaidban, hogy pontosan te kezdtél el engem kritizálni :)
2012. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
45%

Ja értem már, szóval akkor ez elismerés volt amikor hülyeségeket írkáltál, a többi hasonló hozzászólàsod màr nem is idézem.


"Az MLM egy értékesítési forma a cég számára. Nem a Tesco-val szerződik és ott adja el a termékeit, hanem emberek (rabszolgák?) ezrei házalnak vele...A cég pedig azt a költséget amit reklámra költeni, ezeknek az embereknek osztja el...De a legtöbb MLM termék drágább mint a Tesco-s társa, mert még benne van egy plusz jutalék is az árban"

2012. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
56%
Abban is 100%ig biztos voltam, hogy nem fogod elismerni, hogy te bármiben is hibáztál volna.
2012. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
42%

Nézzük meg konkrétan ezt.


Jenis:


A sikeres emberek (és vállalatok) mindig azt nézik, hogy a másik mitől sikeres. Ellenben a sikertelenekkel akik csak kárörvendeni tudnak, hogy "Na neki sem sikerült. hehehe"

Ettől persze ő nem lesz előrébb sőt sokkal inkább azt erősíti meg saját magában, hogy ő sem lehet sikeres.


Elég megnézni a nagyvállalatokat.

Apple iPhone, iPad, MBA sikeres.

Mi történt? A többi vállalat elkezdte lemásolni.

Eredmény? Ettől ők is sikeresebbek lettek.


A sikertelen emberek mindig is csak siránkozni meg kritizálni tudnak és ez soha nem fog megváltozni.


Válasz:

" Hiányosak az ismereteid. Elég sok cég belebukott abba hogy iPad-hez hasonlót kezdett gyártani."


A válasznak köze nincs ahhoz amit közöltem. Mivel a lényegét nem sikerült felfogni ezek szerint, így inkább írtál egy lényegtelen hülyeséget. Az már persze teljesen lényegtelen, hogy te kiemeltél egyetlen dolgot és abból is csak azt tudtad leírni, hogy voltak cégek akiknek ez nem sikerült azt már nem, hogy volt akinek meg igen.


A sikertelen ember mindenben másban csak a sikertelenséget keresi és csak ezeket a dolgokat veszi észre. Ha meg valaki sikeres arra rámondja, hogy szerencséje volt. :) Ez is elég vicces.

2012. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
61%
Nem mellesleg itt is te kritizáltál engem.
2012. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
40%

"MLM, piramis, és egyéb hasonló "lehetőség"-ben volt már tapasztalatotok?"

MLM-ben volt, van és lesz.

Piramisban gyakorlatilag mindenkinek van rendszeres tapasztalata.

Az "egyéb hasonló" értelmezhetetlen számomra. Lévén az MLM és a piramis nagyon nem hasonló fogalmak.


"De az emberek többsége tényleg ennyire együgyü, hogy elhiszi, és belemegy az ilyesfajta átverésekbe?"

Az emberek többsége valóban olyan együgyű, hogy belemegy átverésekbe: Reklámok, politikai kampányok, egyéb szélhámosságok. Ilyen vagy olyan értelemben szinte mindenkit vertek már át.


Az emberek nagyon jelentős része valóban olyan együgyű, hogy az MLM rendszert egy belső ellenállás következtében elutasítja. félelem, lustaság, arrogancia és hasonló érzelmek vannak mögötte, amiért nem tudja vagy nem akarja megérteni illetve elhinni a rendszer egyszerű, de annál zseniálisabb voltát.


Az embereknek egy része (jóval kevesebb, mint a fele, de még így is rengeteg ember) valóban olyan együgyű, hogy belemegy mindenféle MLM-nek látszó üzletbe, ami könnyebb utat ígér egy olyan cél felé, amit egy tisztességes MLM-mel el lehet érni. Ezek a rendszerek épp a fenti könnyebbségük miatt nem működnek. Jó esetben hibás elképzelések, rosszab esetben közönséges szélhámosságok, pl. pilótajátékok; rossz alapra épített MLM-ek, ahol értékkként említik a "most indultunk" frázist. Ezekben kudarcot vall, majd ország-világnak hirdeti, hogy micsoda átverés az egész. Esetleg beszáll a következő könnyebb utat ígérő MLM-szerű valamibe.


Az embereknek mégkisebb, de szintén jelentős része belevág valamelyik korrekt MLM-üzletbe, de az élet eltereli vagy túl korán föladja, és szintén sikertelen lesz, majd ugyanaz történik vele, mint az előző pontoban említettekkel.


Az embereknek tényleg csak egy nagyon kis része, aki nem olyan együgyű, mint a fentiek, és tisztában van azzal, mi is az MLM. Ezknek az embereknek egy része MLM üzlettel foglalkozik. Másik részük nem foglalkozik vele, de tisztában van az értékeivel. Könnyen lehet, hogy vásárlóként benne is van valamelyik ilyen rendszerben.


"az "MLM a jövő"?" Attól függ, milyen távoli jövőre gondolsz. Az Univerzum élettartamát 15 milliárd évre becsülik. Az MLM üzleti modellé ezt aligha közelíti meg, de a világon létező üzleti modellek közül a legkorrektebb és leghatékonyabb, úgyhogy amíg nem találnak ki jobbat, addig van jövője.


"Volt már valakinek ebben sikere, csalódása?"

Mindkettő volt. Ezek ugyanis együttjárnak.


"Meg úgy általában mi a véleményetek az ilyenekről?"

Már írtam. A legkorrektebb és leghatékonyabb üzleti modell, ami jelenleg létezik.


"Meg az ilyen emberekről."

Kevés helyen lehet a világon találni olyan nagyszerű embereket, mint egy komoly MLM üzlet vezetői között.


Ha valóban érdekel a téma, és nem csak anti-MLM-es hisztihez kerestél társakat, akkor Robert T Kiyosaki - Sharon L Lechter "Gazdag papa, üzleti iskola" című könyvét tudom ajánlani. Illetve Richard M DeVos "Együttérző kapitalizmus" című művét. Előbbit bármely nagyobb könyvesboltban megtalálod, és az MLM üzlet igazi értékeit mutatja be. Utóbbit nehéz lesz beszerezni, de googlezással sikerülhet (én is egy online antikváriumban találtam meg anno). Ez a könyv meg arról szól, amiért a szerző gyerekkori barátjával ezt az üzleti modellt egyszer régen elindította. Mindkét könyv nagyon fontos, ha tudni akarod miről szól az, amit kicsit kevés információ birtokában kritizálsz.

2012. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
8%

"Nagy valószínűséggel aki nem dolgozik az nem is keres pénzt."


Befektetéssel is lehet pénzt keresni.


"Érdekes, hogy akik sikertelenek ebben és megkérdezik tőle, hogy konkrétan mennyit is dolgozott és mit tett meg azok erre a kérdésre vagy nem válaszolnak vagy elkezdenek ködösíteni, mert a valóság az, hogy nem veszik komolyan saját magukat, így ezt a lehetőséget sem."


Annak, hogy valaki hebeg-habog, ez az egy megfejtése lenne?

Én ebben a szituban azért nem mondtam semmit, mert SZÉGYELLTEM magam, hogy ilyen rengeteg erőfeszítésemnek, munkámnak semmi eredménye nem volt, hogy ilyen béna vagyok. És akkor nem elég, hogy béna vagyok, még valaki fennsőbbségesen, leértékelően meg is aláz egy ilyen számonkérő szituációban. A szponzornak mindannyiszor halvany lövése sem volt arról, hogy miért nem tudtam eladni bármit is én vagy más, ezért segíteni sem tudott benne. Ahogy a Te hozzászólásodból is látszik, hogy egyetlen elképzelésed van: nem kérdezett meg elég embert, lusta, komolytalan, sikertelen. ÉS vonatkoztatod ezt a teljes személyiségére, mikozben többdiplomás, többgyermekes, művelt, polihisztor emberekről van szó, és csak az eladásban sikertelenek.



"Sokan vannak akik eljárnak rendezvényekre, néha meghallgatnak egy-egy CD-t, de effektéve a bázismunkát nem csinálják. Mi a bázismunka? Hetente 15 embernek megmutatni ezt a lehetőséget. Az napi 2-3 ember. Ez sok? Nem, de aki kap 3-4 NEM-et az a legtöbbször abbahagyja."


Ez nem így van. Az ember sokáig próbálgatja, és amikor azt latja, hogy tartósan sikertelen, persze hogy megmarad azoknál a tevékenységeknél, amelyeknek látja az eredményét, és élvezetet talál benne.

Nyilván van olyan ember is, amilyet leírsz, de én ilyet nem ismerek. Ismerek ellenben olyat (az egyik szponzorom), aki könyvet írt az egyik hálózat nagyszerűségéről, majd abbahagyta, mert csalódott benne; nem hozta az ígért eredményeket. És miért nem? Mert a toborzásnál hazudtak neki 1-2 dologról, amit ő elhitt - és én is; ezért kezdtünk el vele foglalkozni egyáltalán.

Ha ezeket nem állították volna, soha az életben nem adjuk ilyesmire a fejünket.

2012. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!