Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha végzettségem nincs, de...

Ha végzettségem nincs, de értek ehhez (lásd lenn), hol próbálkozhatnék?

Figyelt kérdés

Évek óta foglalkozom a tőkepiacokkal, de jelenleg csak magánemberként hasznosítom a tudásomat, az indexeket meghaladó teljesítményt elérve a saját megtakarításaimon.

+ van egy nem ezzel kapcsolatos állásom.


Jelenleg mindez havi átlag 400k (nettó), ami röhejesnek számít hasonló tevékenységgel foglalkozó diplomások körében. Elvileg 4-5 éven belül ezt 1 millió fölé tornázom fel, ami már elfogadható, de még mindig nem elég.


Szerintetek van esély a tudásommal, de végzettség nélkül állást találni, vagy hagyjam a francba az egészet?


2012. máj. 31. 15:46
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Az iskolai rendszerű oktatást nem szeretem, ezt is könyvtárból, internetről és saját tapasztalatokból építettem fel.

Azért kérdeztelek titeket, mert hátha ti jobban képben vagytok ebben.

És nem, nem elég a 400k, habár évről évre több lesz, mivel visszaforgatom a tőkét.

Jogász barátunk, aki most a 70e ft-jával dramatizált, ő sikeres életpálya esetén meg fog keresni legalább havi 1-2 milliót, jelenértéken.

Ehhez képest a 400 nem is sok. Nem azt kell nézni, mennyivel rosszabb lehetne, hisz az restségre bírhat. Azt, hogy mennyivel lehetne jobb!

2012. máj. 31. 20:50
 12/24 anonim ***** válasza:

Hol keresnék meg havi 1-2 milliót!? Nem tudom, hol élsz te, de komolyan...

Magyarországon élsz egyáltalán? Kissé el vagy tájolva...

2012. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
konkrétan mibe forgatod a pénzt?Milyen könyvekből és internetes oldalakon tanultál?
2012. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Amint írtam, _sikeres_ életpálya esetén. Itt, Magyarországon. Nem épp azonnal, 40-50 éves korodra, még állami szférában is. Azért nyilatkoztam ilyen bátran, mert van némi rálátásom.


Részvényekben és kötvényekben tartom. Máris jelzem, a stratégiám nem írom le. De azt igen, hogy kb. 8 évbe telt, mire eljutottam odáig, és az egész onnan indult, hogy sok gazdag ember életrajzát, élettörténetét olvastam el, arra voltam kíváncsi, ők hogy lettek gazdagok (és az akartam lenni én is). Ezen felül gyakorlatias szempontból érdekel a történelem, a szociológia, a gazdaság. A könyvtárból a tőkepiaci és értékpapírral kapcsolatos könyveket kölcsönöztem ki, mivel ez egy helyi könyvtár, csak kb. 15-20 könyv volt, és elég nagy átfedés volt tartalmukban. Bele kellett folynom a gazdaságtörténetbe, a politikába és a számvitelbe is. Az interneten rengeteg fórumot rágtam át, követem a gazdasági híreket, a vállalatok eredményeit, a makroadatokat.

2012. jún. 1. 09:33
 15/24 anonim ***** válasza:

17:46


nekem bővel elég 300 nettó is. Ennyit is keresek, és nem akarok többet. minek akarjak többet? autó, ház, megvan, utána már csak az alap dolgokra van kiadás mint számlák, majd ha lesz akkor gyerek.

2012. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én továbbra is azt mondom, hogy kamu a sztorid: zavaros álmok, semmi több.
2012. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

hehe, én téged "ismerlek". te tetted fel ezt a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..



kicsit szállj le a földre, ott is elég zagyvaságokat hordtál össze, nem tudom ebből mi lesz. :))

2012. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

Én elhiszem neki, nem lehetetlen, ha valaki rálát a dolgokra és veleszületett tehetsége van, ráadásul képzett is.Egyébként is kellenek a gazdagok az országunkba, hogy tudjanak másoknak is esetleg munkát adni, mert az állam nem fog.

De kívánom azt is hogy ne légy felfuvalkodott és gőgös hogy továbbra is tanítható légy!

Sok sikert kívánok!

2012. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Figyu. Miért nem próbálkozol meg befektetési tanácsadóként dolgozni saját szakállra? Nézz utána ( vagy beszélj ügyvéddel, gondolom ki tudod fizetni a munkadíjat:) hogy jogilag lehetséges- e megfelelő végzettség nélkül vállalkozóként végezni ezt a tevékenységet.

Aztán ha másnak is ilyen marha jól kezeled a portfólióját, akkor a haszon után szerzett jutalékból még több pénzed lehet.


Egyfelől becsüllek téged, mert nem keseregsz otthon hogy de sz@r az élet és várod hogy segítsen rajtad valaki, hanem a saját kezedbe vetted a sorsod irányítását.Szerintem nem baj ha nem elégszel meg azzal ami most van, ha neked erre van szükséged és ezt tartod fontosnak, legyen.


Kérdés, hogy meddig fenntartható ez az állapot.

2012. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

A fent linkelt kérdést nem én tettem fel. Arra a kérdésre azt válaszolnám, hogy a kereslet és a kínálat közötti eltéréseket kell megtalálni, és eredményesen "betölteni".

Ennek szélsőséges példája volt nemrég Zuckerberg és a Facebook. Tudta, mi kell a népnek, és learatta a babért (15 mrd USD). Rockefeller akkor is milliárdos lett volna, ha tisztességesen terjeszkedik.

A kételkedő hozzászóló: természetesen nem kell elhinni a sztorim, de az élet nem vár rád és rám sem...

Befektetési vállalkozáson gondolkodtam én is, de magánszemélyként olyan kedvező a tőkejövedelem adózása (ez sem véletlen ám) kis hazánkban, hogy emiatt és a sok hercehurca miatt sem éri meg. Az ötlet azonban nincs elvetve.

2012. jún. 1. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!