Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Piacképes a végzettségem?

Piacképes a végzettségem?

Figyelt kérdés

Nos lássuk, mit kell tudni:

főiskolai végzettség magyar szak-ügyvitel szakirány

23 éves vagyok

pályakezdő

van egy kisgyerekem

középfokon beszélek angolul és franciául

office programokat vágom, és gépírni is tudok.

munkát találni viszont nem tudok, szerintetek, kedves olvasók, mi ennek az oka? Mennyire piacképes a végzettségem és a tudásom? Köszönöm!


2012. febr. 7. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem a végzettséged a fő probléma. Hanem az óriási munkanélküliség és, hogy pályakezdő vagy. A munkáltatók úgy válogatnak az emberek között, ahogy akarnak(van kikből választani...) És mindenhova elvárnak legalább 2-3év tapasztalatot. Szóval IJ. Én is pályakezdő vagyok.
2012. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mmT ***** válasza:

:(

szerintem az is ront sajnos a helyzeteden, h anyuka vagy. a munkáltatóknak nem lenne joguk a magánéletről kérdezni, de sajnos megteszik. ha interjúra mész, és nem kérdezik, akkor még véletlenül se semlítsd meg, h gyermeked van. vagy, ha mégis, akkor győzd meg őket, h ott a mama, papa, dadus, bárki, akire tudod bízni.

A francia közép respect. idővel biztos akad valamni, ahova ezt a nyelvtudást fogod tudni alkalmazni. ügyfélszolgálatos, call centeres munkákat kerestél? azoknál egész elfogadhatóak a körülmények, és előszeretettel alkalmaznak pályakezdőket is.

ja, és ha lehetőséged van rá, gyúrj rá az angol felsőre.


kitartás!

2012. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg nagy a munkanélküliség. Pályázz folyamatosan, ha tudod gyakorold a nyelveket, hogy legyenek karbantartva.
2012. febr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Hát ez kb semennyire nem piacképes
2012. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, és kifelejtettem egy fontos tényezőt: nem vagyok pesti, megyeszékhelyen lakom. Sajnos volt már olyan, hogy gyerek miatt buktam el az állást. Mert egészen addig szívélyesek és érdeklődőek voltak, amíg meg nem említettem, hogy anyuka vagyok...

Valaki írta, hogy egyáltalán nem piacképes...azért valamennyire az, hiszen elég sok hirdetést találok, aminek megfelelnék, kivéve tapasztalat terén...

Már nagyon elkeserít, és nehéz lelkileg, hogy nyár óta nem találtam még olyan munkát, ami 8 óra és nem halok éhen sem ...(mert nemrég volt egy call centeres munka, 4 órás, ahol bruttó negyvenet fizettek volna+jutalék, ha sikerül beiratkozót találnom a több százezres tanfolyamukra...)

2012. febr. 8. 06:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!