Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tagadjam le a felsőfokú...

Tagadjam le a felsőfokú végzettségem?

Figyelt kérdés

Pillanatnyilag nincs munkám és úgy érzem rontja az elhelyezkedési esélyeim, ha megmondom, hogy diplomám van.

Azért kezdtem el tanulni, hogy könnyebben tudjak munkát találni, de sajnos be kell látnom, magam alatt vágtam a fát.


2012. jan. 11. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Én letagadtam.

Észak-Magyarországon keleltt maradnom 1 évig,meló kellett,nőként örülhettem ha minimálért melózok.Érettségiig beirtam,de egyéb végzettségeket (diploma,tanfolyamok,nyelvvizsga) letagadtam.

És próbáltam nem kitűnni a tömegből.

Felvettek


(ez tavaly év elején volt,azóta van rendes diplomás melóm)

2012. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bekéri az önéletrajzod, akkor a főiskolás/egyetemi éveid tartamára "lyuk" lesz benne (hacsak nem levelezőn végeztél és dolgoztál mellette), vagy úgy fog tűnni, mintha akkor semmit nem csináltál volna.

A munkabérnél meg mindegy, hogy van-e diplomád vagy sem, az számít, hogy a munkakör igényel-e középfokú végzettséget/szakképesítést. Ha nem, akkor csak a minimálbért kell megadniuk akármilyen végzettséged van.

Ha igényel, akkor a garantált bérminimumot.

A diploma miatt nem kell magasabb bért adniuk.

2012. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"A diploma miatt nem kell magasabb bért adniuk."

Tévedsz. A felsőfokú minimálbért kötelező megadni, ha diplomája van az embernek.

Pályáztam egy állásra, nem volt beleírva a pályázatba, hogy a felsőfokú végzettség kizáró tényező. Az első rosta az volt, hogy akinek diplomája van, vagy folyamatban van annak megszerzése, rögvest kizárták. Tény és való, nem volt szükség a felsőfokú végzettségre a munkavégzéshez.

Joggal érzem azt, hogy hátrányos helyzetbe hoztam magam azzal, hogy képeztem magam, ráadásul még fizettem is mindezért:(

Egyébként levelezőn végeztem.

2012. jan. 12. 09:28
 4/6 anonim ***** válasza:

"Tévedsz. A felsőfokú minimálbért kötelező megadni, ha diplomája van az embernek."

Nem tévedek.

A diploma csak a közszférában bér emelő tényező, ott a bértábla besorolásnál veszik figyelembe.

A versenyszférában nem számít.

Olyan pedig nincs, hogy diplomás minimálbér.

Van minimálbér és garantált bérminimum.


De ha te bárhol megtalálod a diplomás minimálbérről szóló jogszabály, kérlek, linkeld be, mert ezek szerint az egész könyvelő iroda rosszul tudja és rosszul bérszámfejt.

2012. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 Ennyivel helyesbítenélek:

[link]

2012. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Visszavonva! Jól írtad, csak én olvastalak figyelmetlenül. Bocs! :)
2012. ápr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!