Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Őszintén?! Lehetséges egy...

Őszintén?! Lehetséges egy kisgyerekkel egy anyukának elhelyezkednie a mai világba?

Figyelt kérdés
Annyival bővíteném ki, hogy hiába járna a lányom bölcsibe, "sajnos" mindenki dolgozik még körülöttünk( nagyszülők) tehát ha állásinterjún kiderülne hogy van a gyerekem (és ugye ez azért ki szokott), megmondanám, hogy sajnos akkor én maradok otthon vele, ha beteg lesz. Már gyes-en vagyok, és nézelődöm, de én annyira reménytelennek érzem így, hogy valaki fel venne akár még takarítani is....:(
2012. máj. 14. 13:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hr-s munkában sajnos nincs tapasztalatom...Ilyen diplomával vettek fel az utolsó munkámra, mert ez a fajta diploma volt a kikötés, de semmi ilyesmit nem csináltam, a munkaköröm is más volt, de igazából a munkaköröm szerinti munkát se csinálhattam, mivel mindig mást kellett. Én voltam az új, és voltam a mindenes, a hitvány munkákat bízták rám, mikor szóltam, hogy a rendes munkámban segítsenek, nem segítettek betanulni...:(szóval hiába volt ilyesmi munkám, munkatapasztalatot olyan téren nem szereztem.Sajnos. Én nekem tényleg mindegy lenne a munka, vendéglátós, irodai,vagy épp eladói. A lényeg, hogy legyen valami, és ha már van, tudok keresgélni esetleg jobbat, de sajnos hitelünk nekünk is van, azt meg fizetni kell ugye, ha van meló, ha nincs.
2012. máj. 15. 10:17
 12/16 anonim ***** válasza:

Alapvetően neked az önbizalommal van a baj.

Hidd el, hogy nincs 2 egyforma állás, hiába kérnek szakirányú diplomát, és tapasztalatot, mindent úgyis elölről kell majd megtanulnod. A lényeg az, hogy hitesd el a munkaadóval, hogy tényleg képes vagy ezeket megtanulni. Ha hr, akkor esetleg érdemes átnézned újra a munkával kapcsolatos jogszabályokat, ajánlom erősen figyelmedbe a júliusban hatályba lépő új Munka Törvénykönyvét. Interjún bevetheted, hogy napra kész ismereteid vannak a témáról.

Szépítsd az önéletrajzod, írd le, hogy mik voltak a feladataid, keress rá szép szinonímákat, nem azt kell leírni, hogy lóti-futi voltál. Nagyjából minden pályakezdő diplomás az. Fejvadásznál pályáztál? Hívd fel őket, még az önéletrajzban is segítenek. Neki is érdeke, hogy téged el tudjon adni, abból élnek.

Én most azt csinálom, hogy letöltöttem egy ingyenes demo könyvelőprogramot, és azt próbálom tanulgatni, ha interjún kérdezgetnek, hogy mi hogy megy, hátha több fogalmam lesz róla. Már amennyire a gyerek hagyja, mert én pl. nem tudok mellette semmit sem csinálni. Abba meg te avathatnál be, hogy hogyan tudsz mellette dolgozni?

2012. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Én cikkeket írok, szöveget, tartalmat oldalakra, hát nem nagy pénz, de a semminél jobb. Általában délben alszik 1 órácskát, így d.e. nagyjából összeszedem a gondolataimat, séta közben , meg főzés közben, amíg ébren van, és egy óra alatt ha ügyes vagyok 3 cikket is megírok, de 2-t minimim, ha sok munka van vagy van enegriám, akkor este még dolgozok kicst, hála ég este 8ra kidől, így van még időm bőven.

Amúgy tudom, hogy az önbizalommal van gondom, sajnos itt az utolsó helyen elérték, hogy azt érezzem, hogy nem nagyon vagyok képes semmire... Remélem igazad van, és máshol segítenek legalább 2-3 napot betanulni, és akkor nem a saját hibáimból kell nonstop tanulni, miközben csak a negatívat kapom a felettesemtől...

2012. máj. 15. 11:04
 14/16 anonim ***** válasza:

Huh, ez ismerős, az én önbizalmamat is teljesen sárba tiporták az előző helyemen.

Velem ez történt: Pénzügyi előadó posztra kerestek diplomás, két nyelven beszélő embert. Itt akkor elég sokat. 4 különböző helyre is interjúztattak ennél a cégnél. Az első 3-ról nem is szóltak, pedig szerintem jó lett. Bár őszintén fogalmam sem volt, mi alapján döntöttek, kb. 20 perc volt az egész interjú, semmi szakmai dolgot nem kérdeztek. Nyelvi elbeszélgetés volt, az ment.

A 4. helyre felvettek, ígértek fűt-fát, előléptetést. 5 évig voltam ott, a munka valami nagyon egyszerű volt, a könyveléshez köze nem volt. Kb fél év múlva majd meghaltam az unalomtól. Akárhányszor pályáztam jobb helyre, mindig elutasítottak, hogy kevés vagyok hozzá. Közben meg tudtam, hogy olyanok dolgoztak ott, akiknek nem is volt szakirányú diplomájuk, meg csak 1 nyelven beszéltek. Akkor döntöttem úgy, hogy a karrierépítésnek annyi, akkor megyek szülni. GYED alatt megcsináltam a mérlegképes tanfolyamot. Elég húzós volt, de mindenből elsőre átmentem, úgy, hogy a gyerek mellett nem is tudtam bejárni órákra. Szóval biztos beképzelten hangzik, de azért szerintem elég jól vág az eszem.

Kb. 1 éve pályázok helyeket cégen belül, gondoltam a mérlegképes azért előny. Mindenhonnan elküldtek, hogy nem tudnám megcsinálni. Közben meg nyelvtanári diplomával vettek fel oda embert. Mesélték a kollégáim, hogy mit kell csinálni, hát, nem valami nagy ügy. Aztán amikor lejárt a GYED, és mondtam, hogy akkor adjanak most már munkát, akkor teljesen be is intettek. A munkajogászom szerint a főnököm egyszerűen riválisnak tart, azért volt ez az egész, azért akart tőlem szabadulni. Csak most nekem is a porból kell összeszednem az önbizalmamat. Ráadásul bárhol hirdetnek pénzügyes állást, kérnek mindenféle hülyeséget, hogy tudj áfa-analitikát, meg leltárt, meg ilyeneket. Sosem csináltam, de elméletben tanultam, nem olyan vészes. Mégis hitessem majd el interjún, hogy meg tudom csinálni. Remélem sikerül, én addig tanulgatok még itthon. A régi állásomat igyekszem mindenféle bonyolult szakszavakkal leírni, hogy komolyabban hangzzon. Pl. iktatás (kibontottam a borítékot, nyomtam rá érkeztetési bélyegzőt), auditokon való résztvétel (évente egyszer volt), számlaegyeztetés (2 számlát kellett leegyeztetnem hó végén, kb. 10 perc volt az egész.) Te is próbáld meg kiszínezni az előző feladataidat.

Ha a GYES alatt még nem tudok elhelyezkedni, annyira nem is érdekel, csak utána kéne mindenképpen. Addig még tanulgatok. Szerintem te is képezd még magad, vedd elő újra az angolt, meg a legfrissebb szakkönyveket.

2012. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hát látom sehol sem könnyű...

Nekem annyiból volt rossz a melóhely, hogy odakerültem, és egyből közölték, hogy az első 3 hónapban mást kell csinálnom, azt megmutatták 3szor, és utána élesbe, ügyfelekkel kellett csinálnom, de nem érdekelt, mert ment önállóan. Aztán mikor már a saját dolgomat kellett csinálni, nem volt idő a felettesemnek betanítani, és nem is akart. Elraktak egy 10 m-re lévő irodába mindenkitől, egymagam ültem ott, ha kérdésem volt futkároztam a felettesemhez, aki volt hogy egyszerűen elfordította a fejét, nem segített, még csak nem is válaszolt a kérdésemre. Nem szólt semmiről, mindig a közös ebédlőben értesültem arról, hogy pl új ügyfél van, újítás a munkában, és ezt se nekem mondta, hanem a többiekkel beszélte meg. Így elhatároztam, hogy csinálom úgy, ahogy gondolom, hogy jó lesz, és komolyan mondom minden nap mentem neki puncsozni, hogy 10-15 percet szánjon már rá, hogy átnézi, jól csinálom e a dolgom, mert annak mintájára csinálnám a többit, de ha itt már hibát csinálok, akkor azt jó tudnom, mert később a többinél nem rontom el. Soha nem volt idő, vagy rápillantott, hogy jó, erre egy hónap múlva csinálhattam újra mert persze volt benne hiba. És mikor már 3-4 szer is ez történik, és már hülyének néznek a többiek is, akkor szép lassan én legalább is elhittem, hogy hiába érettségi, diploma, nyelvvizsga, sok tanulás, én nem dolgozom jól, béna vagyok. Mindennap gyomorideggel mentem be, hogy épp milyen kedve lesz a felettesemnek, vagy mit bíz rám minden útmutatás nélkül. Időközben terhes lettem (nem volt tervezve) és már annyira ki voltam a munkában, hogy 4,5 hónaposan vérezni kezdtem, és kiírt a doki. Szóval kb 8,5 hónapot töltöttem itt, és úgy érzem, hogy semmit nem tanultam, fejlődtem. Tudod bánta volna a fene, ha egy kis időt rám szánnak és tudok önállóan egyedül dolgozni, tudom mi a dolgom, és nem vagyok tényleg minden nap másra utalva, hogy ugyan válaszol-e épp a kérdésemre vagy nem. Jó lenne, ha olyan tudnék lenni, aki beveszi a lesz.rom tablettát, és nem érdekli más csak, hogy megkapja a pénzt a munkájáért, és azzal nem foglalkozik, hogy ki van munkailag is és emberként is közösítve egy összeszokott csapatból. Nekem ez újdonság volt, az előző melóhelyemen nem volt ilyen. Szóval most ott tartok, hogy tudom hogy segítség nélkül nem lehet jól dolgozni, de akkor is bénának érzem magam.

Amúgy tanulni szeretnék én is, tervbe van, hogy ha nem jön össze meló akkor gyes alatt tanulok, de sajnos nem tudom anyagilag ki tudjuk e a tanfolyam árat szorítani.

2012. máj. 15. 11:55
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, az anyagiak... De legalább a GYES az biztosított jogviszony, papíron nem munkanélküli az ember.

Én tanfolyamot nem akarok fizetni, inkább olvasgatok itthon. Gondolkodtam egy adótanácsadói tanfolyamon, kismamáknak kedvezményes, de elég sokat kéne utazni, csak Pesten van, szóval hagyom inkább. A legtöbb pénzügyes helyen kérnek naprakész adózási ismereteket, de ez valami hatalmas anyag, úgyis a cégnek a saját dolgait kéne ismerni. Az unokatesóm gyakorló könyvelő, de bármit kérdezek tőle, fogalma sincs...

Ennél a multinál engem sem tanítottak be. Egy rémálom volt az egész. Mivel spanyoloknak könyveltünk, a főnök mindig csak azt mondta, kérdezzem meg a kontaktot, hogyan kell könyvelni. Hát, semmi tapasztalattal, középfokú nyelvtudással faggatózz már, hogy mit hogyan könyvelsz. Mondjuk a szakszókincs kb. 40-50 szó. Ha lett volna elődöm (őt is valami mondvacsinált indokkal kirúgták, nem is találkoztunk), akkor ő simán el tudta volna nekem mondani. Amikor terhes lettem, az új lány egyből azzal kezdte, hogy mondjak már neki szószedetet. A legfrissebb szótár 1956-os, gondolhatod, hogy mennyire benne van, hogy kontírsor, meg ellenszámla, meg bankszámlakivonat... Szakmai szótár meg a világon nincs, még a neten sem. Szóval engem is jól bedobtak a mélyvízbe. Közben meg a kollégáim a hátam mögött fogadásokat kötöttek, hogy mikor állok fel, és megyek haza. Azért belejöttem, de a spanyol kontaktok az elején engem is tök hülyének néztek.

Egyébként ahol sok nő van összezárva, mindig rossz a hangulat. Megy az irigykedés, a pletyka, nem kell vele foglalkozni. Azért van a családod, hogy ők szeressenek, a munkahelyen dolgozni kell.

Huh, engem most hívtak, behívtak csütörtökön interjúra, szóval most inkább áttérek a GYIK-ről a könyvelőprogramra.

2012. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!