Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Őszintén?! Lehetséges egy...

Őszintén?! Lehetséges egy kisgyerekkel egy anyukának elhelyezkednie a mai világba?

Figyelt kérdés
Annyival bővíteném ki, hogy hiába járna a lányom bölcsibe, "sajnos" mindenki dolgozik még körülöttünk( nagyszülők) tehát ha állásinterjún kiderülne hogy van a gyerekem (és ugye ez azért ki szokott), megmondanám, hogy sajnos akkor én maradok otthon vele, ha beteg lesz. Már gyes-en vagyok, és nézelődöm, de én annyira reménytelennek érzem így, hogy valaki fel venne akár még takarítani is....:(
2012. máj. 14. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
takarítani, tehát nincs komolyabb szaktudásod? mert ha így van, akkor az a fő gond és nem a gyerek.
2012. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Diplomás vagyok, egy nyelvvizsgával, plusz egy szakmával, plusz van jogsim is. Itthonról dolgozgatok most is a neten, de ez nem elég sajnos semmire. Tehát van végzettségem, csak sajnos ahonnan jöttem szülni az a cég megszűnt, és félek, hogy még ilyen végzettségekkel takarítani se kellek (mert tényleg bármit csinálnék, elvállalnék, amíg nem nagyobb a lányom), ha véletlen beteg lenne a kicsim a próbaidő alatt, akkor egyből elküldenének.
2012. máj. 14. 14:23
 3/16 anonim ***** válasza:

mi a szakmád? ha értékes ember vagy, akkor nm a gyerekbe fognak belekötni.


amúgy meg próbaidőt ki kell húzni, utána már nem szívathatnak, mellesleg meg előre eldöntöd, h takarítani se kellenél sehova, akkor szép önbizalmat sugárzol magadnak a jövőbeli interjúkon.


ha megkérdik interjún a gyereket, akkor tök lazán megmondod, hogy nem gond, mert az esetek többségében van aki besegít.

2012. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ha meg mégis összejön a próbaidő alatt betegség és ki is rúgnak miatta, akkor leszarod és továbbállsz. még mindig jobb mint otthon ülni és azon keseregni, hogy meg se próbálod mert úgyse sikerül...
2012. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a gond, hogy valami kevésbé használható végzettséged van...ugye erről van szó?

Mert nem árultad el, mit takar a diploma...


Egyet kell értenem az előző hozzászólóval, ha valakinek piacképes szakmája van, nyelvtudással (nem csak nyelvvizsgával!) és kiemelkedően tehetséges, az akkor is kelendő lesz, ha éppen öt gyerek lóg a nyakán...

2012. máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Azért én ez utolsóval vitáznék. Engem is most rúgtak ki, mert 4 évet voltam otthon (2 gyereket szültem egymás után), és azt mondta a főnököm, hogy ennyit nem várna senkire sem. Pedig állítólag jól dolgoztam.

Én pénzügyes voltam, szétküldtem pár önéletrajzot, fel is hívott már 2 fejvadász. Őszintén elbeszélgettünk, és azt mondta az egyik csaj, hogy:

1. van-e gyermeke, hány éves, stb kérdés teljesen illegális, ilyet elvileg nem tehetnek fel állásinterjún. Szakképzett Hr-es tudja ezt. Kis cégnél lehet, hogy megkérdezik, nagy multinál nem. Te meg ne tereld rá a szót. Én 38 éves vagyok, bárki rám néz nem az jut eszébe, hogy 2 éves a gyerekem.

2. ha megkérdezik, miért mentél el az előző munkahelyedről, azt kell mondani, hogy létszámleépítés volt

3. ha mégis feszegetik, hogy van-e gyereked, akkor meg kell mondani, persze, de akkor is tedd hozzá mindenképpen, hogy van, aki vigyázzon rá.

Ezek mellett azt mondta nekem, hogy diplomával, nyelvtudással nem lesz nehéz elhelyezkednem. Remélem igaza lesz, mert én is eléggé el vagyok kenődve. Nem tudsz megkérni valami helyi gyeses anyukát, nyugdíjast, hogy vigyázzon a gyerekre egy kis pénzért, ha beteg?

A bölcsiről meg annyit, hogyha csak nem haldoklik a gyerek, akkor a többi szülő is simán vinni szokta a gyereket, azért is fertőzik körbe egymást. Szerintem én is vinni fogom a lányom, ha csak nincs magas láza. Ez van, dolgozni kell. Ha a munkaadó helyébe képzeled magad, akkor érthető, hogy nem szeretné, hogy sokat hiányozzon az alkalmazottja.

Egyébként munkától is függ, de nekem volt olyan kisgyerekes kolléganőm, aki délután meg hétvégén ment be megcsinálni a munkát, mert akkor otthon volt már a férje. Egyébként is ha beosztjátok, hogy hol te, hol ő maradtok otthon vele, akkor a rendes éves szabadságokból kitelik.

2012. máj. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Személyügyis diplomám van + idegenforgalmi okj-s képzés + szakmaival bővített középfokú nyelvvizsga. Dolgoztam már eladóként, vendéglátásban, legutóbb a szakmámban sikerül diploma szerint, bár inkább titkárnő voltam, mintsemhogy azt dolgoztam volna, amire felvettek, ez a munkahely szűnt meg. Kis városban élek, így nem tolonganak alapból a munka lehetőségek, így meg még nehezebb lesz. Hazudni hogy tud majd valaki vigyázni rá, nem akarok, mert ugye ez nincs így, lehet már 5 nap múlva pont már nem is megyek, mert beteg lesz a gyerek. Bár lehet hazudni kell, és dolgozni amennyit engednek így... Sajnos nem nagyon van olyan ismerősöm aki vigyázni tudna rá, mindenki dolgozik még, akiben megbízom, vagy esetleg a lányom ott maradna betegen. Nehéz ügy, meglátom mik lesznek majd azért a próbálkozásaim eredményei...:)
2012. máj. 15. 08:02
 8/16 anonim ***** válasza:

ilyen diplomáról nem is hallottam. valóban elég nehéz lesz így melót találnod, az pedig tényleg fontos, hogy a nyelvvizsga mellé valódi nyelvtudás is legyen.


nézd, jobbat nem tudunk javasolni sajnos. Ebben az esetben meg kell várnod míg annyira felnőnek ,h otthon tudnak maradni egyedül is ha betegek, bár nem vágom tényleg, ennyire gyakran nem szoktak betegek lenni a gyerekek, hogy minden 2. héten kimaradj heteket. Persze ha így lenne, akkor érthető, hogy elküldenek. Képzeld a helyükbe magad, mondok hasonlatot.


A gyereket nem vihetnéd el a bölcsibe rendszeresen, mert minden 2. héten "betegek" lesznek, olyankor helyettesítést kell találnod, persze ami pénzt kifizettél nekik (feltételezzük), azt nem kapod vissza, de a helyettesítésért is fizetned kell.



Továbbra is tartom, hogy nincs eléggé értékes szaktudásod sajnos.

Egy régebbi munkahelyemen az egyik kolléganőmnek 2 gyereke is volt. Project vezető volt a csaj. Többször is volt, hogy betegek voltak a gyerekei. Olyankor otthonról végezte a feladatát amennyire tudta, és skype-n tartottuk a kapcsolatot.


Ez egy ilyen szakma volt, hogy megoldható, talpraesett is volt, és meg tudta oldani.

Nem is rúgták ki. Azóta is ott van, 2-3 éve. Engem is túlélt, mert engem már lassam másfél éve küldtek onnan el :)

2012. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Valóban nem egy versenyképes szakma, de hát mi számít ma annak? Kevés dolog. Amúgy nem állt meg az élet, tehát mondom itthonról én is dolgozom, a neten keresztül, de ugye jó lenne egy rendes munka. Igazából ez a betegség dolog, a munkaadó fejéből pattanhat ki, hogy ezt gondolja, hogy ha sűrűn beteg a gyerek akkor nem leszek alkalmas a munkára, ez persze nem azt jelenti, hogy beteg is lesz, eddig keveset volt, szóval remélem... Néhány ismerősöm állásinterjúi alapján alkottam meg ezt a negatív képet, mert sokkal inkább előnyben részesítik azokat akiknek nincs gyerekük, és ez persze szerintem is érthető az ő szemszögükből. Más lenne a dolog ha a régi helyemre mehetnék vissza, ott valószínűleg türelmesebbek lettek volna gyerek téren, mint egy új munkahely. Amúgy a diploma HR-s diploma csak így van megnevezve, de nálunk a városba ezzel esélytelen elhelyezkedni, mert nincsenek nagy cégek. Köszönöm válaszod, kicsit kizökkentettél a "depiből":)
2012. máj. 15. 10:07
 10/16 anonim ***** válasza:

6-os vagyok: Az igaz, hogy kisvárosban elég kevés a munka. Én is emiatt aggódom, hogy lesz-e. A fejvadászok persze nekem is tukmálnak mindenféle pénzügyes állást, hiába mondom, hogy nincs meg a megfelelő tapasztalatom. Megyek azért az interjúkra, max. gyakorlom, hogy mit kell ilyenkor mondani. Én egy nagy cégnél voltam könyvelő, ami jól hangzik, de igazából csak egyféle költséget könyveltem. Az egész rendszerről fogalmam sincs. Ennek ellenére küldenek mindenféle könyvelői, kontrolleri állásra, hát majd meglátjuk. Neked hr-es állást kéne megpályázni, nem?

Nem kell feltétlenül hazudni, de ne tereld rá a szót a gyerekre. Próbaidő alatt maradjon otthon a férjed a gyerekkel, ha beteg. És a szkeptikusoknak mondom, hogy tényleg van olyan, hogy a gyerek 3 napot van oviban, és 3 hetet otthon, főleg az 1. évben. Sajnos tényleg azt tudom mondani, hogy hiába náthás, vinni kell az oviba a gyereket, különben tényleg egész évben otthon kéne maradni. Esetleg a védőnőt kérdezd meg, hogy ismer-e megbízható személyt, aki vigyázna a gyerekre. Az elején nagyjából rá is megy majd erre a fizetésed, de hosszú távon jó befektetés.

2012. máj. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!