Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki merne elindulni a nagyvilág...

Ki merne elindulni a nagyvilágba nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy mint a régi filmekbe hogy csak mész és néha megállsz egy kicsit lóvét gyűjteni kajára meg tankolni aztán tovább a semmibe.
2012. ápr. 1. 22:34
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nulla nyelvtudással nem mennék, de minimális nyelvtudással igen. Ma is adottak ugyanazok a lehetőségek, mint régebben, csak ma is csak kevesek mernek belevágni - mint régebben.

Ismerős pár úgy ment ki, hogy a srác előrement, a kiszemelt városban megkereste a plébániát (egyszerű, toronyiránt kell menni), ott kézzel-lábbal elmagyarázta a papnak, hogy mi a stájsz. Pénze az nem nagyon volt, de kapott vacsorát az ingyenkonyhán és alhatott a plábánián. Három nap múlva meg már lakás is került neki, mehetett a barátnő utána.

Mesébe illő történet, tudom. Csak az a durva, hogy igaz. És hogy ez a 21. században játszódott le.


(mellesleg érdemes belelapozni a dekameronba, évszázadokkal ezelőtt is azt mondták az emberek, hogy ó, manapság már nincs ilyesmi. nincs a fenét)

2012. ápr. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Akkor én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabályt.

Bejártam a fél világot úgy, hogy gyakorlatilag semmi nyelvtudásom nincsen.

Isztambultól Miamiig, Rómától N.Y-ig stb...

Most pl. havonta lemegyek az Adriára és egy szót sem tudok horvátul.

Többször is volt, hogy valaki a nyelvtudásával csak szenvedett, mert mire kitalálta a nyelvtant, meg a szórendet, én már régen elmutogattam amit akartam.

Na persze ki így, ki úgy...

2012. ápr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Munkatársam Londonba nyelvtudás nélkül jött, ismerőseivel dolgozott egy szállóban, és most már szépen beszél. Párom szobalány, nem 1 munkatársa csak spanyolul tud, angolul csak köszönni. Nekik az a mázlijuk hogy a főnökük tud spanyolul is, így felvették őket.
2012. ápr. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Egyébként nyelvtudás nélkül én sem indulnék el, előtte legalább egy alap angolt megtanulnék, azt kb mindenhol megértik.
2012. ápr. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:

Ha elég bátor vagy...

Én semmi nyelvtudás nélkül még nyaralni se mennék el külföldre, de ez én vagyok. Valaki simán belevág a dologba, nem foglalkozva semmivel.

2012. ápr. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Akérdésem csakaz lenne,hogy egyáltalán hogy lehet valaki nyelvtudás nélkül? Mert ugye az ember már általánosban nyelvet tanul, aztán középiskolában...Az enyémek 18 évesen már 2nyelvvizsgávalálltak, és az csak a suliban tanult volt....hogy lehet EGyÁLTALÁN valaki nyelvtudás nélkül?
2012. ápr. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne. Mondjuk tanult az iskolában németet meg latint, aztán kimegy spanyol, francia, török nyelvterületre, ott már gyakorlatilag nincs nyelvtudása.
2012. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

ma 06:43

Ha 18 éves gyerekeid vannak akkor kábé az én korosztályom vagy.

Akkor pontosan tudnod kéne,hogy is megy az,hogy valakinek nincs nyelvtudása.

Nézzük minket.A mi korosztályunkat.(40) Mi anno annak idején orosz nyelvet tanultunk.Nem volt más lehetőség az iskolákban.De milyen tanároktól?? Mert például az én orosz tanárom nem volt szakképzett orosz tanár,sőt tanár sem volt.Csak az igazgatónő barátnője,és nagy párttag.A nővérem is oroszul tanult.Neki az orosz tanára egy olyan ember volt aki Szovjetunióban járt egyetemre,valami mérnöki karra.De beszélt oroszul,így elment orosz tanárnak.Semmi tanáridiploma nem volt..De párttag volt ő is.Ez szinte általános volt.Vagy vegyük magát a nyelvtanulást.Egy kollégám mesélte,hogy ő annak idején azért nem bukott meg orosz nyelvből,mert a heti zsebpénzét odaadta az osztálytársának aki megírta helyette a leckét,és minden orosz órára a könyvbe beleírta neki az adott anyagnak a témáját magyarul,és úgyis ahogy ki kell ejteni.A dolgozatírásai általában egyes volt,de ha olvasni kellett akkor mindig tudott javítani..A kettest mindig megkapta..Nagyon sok helyen még ma is ez megy.A diák egy szót sem tud németül,angol vagy spanyolul,de apró kis trükkökkel eléri hogy ne vágják meg.Ettől még nincs nyelvtudása.

Arról ne is beszéljünk,hogy amit otthon az általános iskolákban,sokszor középiskolákban tanítanak nyelvet az mennyire elég a való életben.

A fiam otthon német nyelvet tanult.Az unokatesója angolt.A mi sorsunk úgy alakult,hogy Angliába mentünk.A fiam 14 éves kora óta Angliában jár iskolába.Ma 20 éves.Az unokatesója is.Valamiért mindig azzal jön,hogy ő mennyire jól tud angolul,hiszen nyelvvizsgára készül.Kihívtuk 2 hétre,hogy "élesben" is gyakorolja az angol nyelvet..Nos,1 hétig csak kapkodta a fejét,mert alig értette mit beszélnek.Neki túl gyors volt,túl szlenges volt a kinti angol..Na igen.Szóval van ok,hogy miért mondja valaki,hogy "semmi nyelvtudás"

2012. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Én 32 vagyok de oroszt kellett tanulni.

Aztén 3.-as lettem már lehetett választani orosz, német meg a semmi közül. Hát nagy hülyeség volt de a semmit választottam.

Szivem szerint kimennék angliába de mivel itthon nincs munkám nincs pénzem se ezért elég elkeseredett vagyok.

Éppen ezért gondolkoztam azon hogy el kellene indulni minden nélkül. Hiszen totál kilátástalan a helyzetem.

2012. ápr. 2. 12:14
 20/27 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne mit vesztenem, akkor belevágnék simán. Illetve, ha választani kellene, hogy itt nyomorgok 60000-forintból, inkább lelépnék, és lesz ami lesz.
2012. ápr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!