Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hollandiában holland nyelvtudá...

Hollandiában holland nyelvtudás nélkül lehet munkát találni?

Figyelt kérdés
Angol felső és német közép nyelvvizsgám van. Az angolt napi szinten használom, a német mér eléggé megkopott, mivel 10 éve vizsgáztam belőle, és azóta nem nagyon használtam. Van valakinek tapasztalata?
2012. márc. 2. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
ha mérnök vagy vagy programozó matematikus vagy egyetemi tanár akkor igen. Ha felszolgálni szeretnél, akkor nem.
2012. márc. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az első, ha informatikai területen akarsz elhelyezkedni akkor talán elég, de még ott is elvárják, hogy tanfolyamra járj, hogy megtanulj hollandul.
2012. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Én is voltam kint, és mindenhol az volt kb az első kérdés hogy beszélek-e hollandul. (Vendéglátás)
2012. márc. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátom dolgozott kint és elég volt az angol mert szinte minden holland perfektül beszél angolul!

De persze ez függ az állástól mert pl vendéglátósnál kell tudni hollandul.

Alap munkák jó részénél szerintem kérni fognak valami alap holland tudást.

2012. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Teljesen midnegy milyen munkaköröd van, adott ország anyanyelve alapvető. És ennyi a válasz.
2012. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Teljesen midnegy milyen munkaköröd van, adott ország anyanyelve alapvető."


Az esetek túlnyomó többségében igaz, de nem mindig.

Informatikai, kut-fejl., mérnöki, természettudományi vagy hasonló speciális szaktudást igénylő területeken, vagy a szakmunkák közül a hiányszakmákban elnézik a nyelvtudás hiányát.

Persze ez nem azt jelenti, hogy magyarul elboldogul ott az illető, az angol mindenképp kell, de amint látom, az megvan. Aztán utána elvárás lesz, hogy elkezd a nyelvüket tanulni, de a kezdéshez nem feltétlenül kell.

2012. márc. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Teljesen midnegy milyen munkaköröd van, adott ország anyanyelve alapvető. És ennyi a válasz."

Ez nagyon nem így van!

Különben nem dolgozna nálunk sok ezer külföldi akik angolul beszélnek és nem dolgozna sok ezer magyar külföldön angol nyelvtudással!

Nekem 15-20 ismerősöm dolgozott a világ különböző pontján és szinte mindegyiknek csak az angolt kellett tudniuk!


A helyi nyelv ismerete csak az olyan munkákhoz szükséges mint a vendéglátás vagy pizzafutás stb.


De csak gondoljatok bele hogy nálunk az AUDI vagy Mercedes gyárban minden német szakember most ezerrel tanulja a magyart... Jah... :)))

2012. márc. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!