Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezzel a "költözz a munkához"...

Ezzel a "költözz a munkához" kijelentéssel azt akarják elérni, hogy még több legyen a válás, és még kevesebb a gyerek?

Figyelt kérdés
Mert nekem például van férjem, de ha egy nap azzal jönnék haza, hogy elköltözöm az ország másik végébe, és csak egy hónapban egyszer találkoznánk, biztos, hogy azonnal elválna tőlem. Mert nem azért házasodtunk össze, hogy egy hónapban csak egyszer találkozzunk, hanem, hogy együtt éljük meg a hétköznapokat is. Arra az esély szinte nulla, hogy a pár mindkét tagja ugyanabban a városban találjon munkát, tehát ez sem kedvez egy házasságnak. A másik ha otthon nem tud valaki egy albérletet fenntartani egy fizetésből, akkor az ország más részén sem fogja tudni. De melyik házastárs bírja azt elviselni, hogy a másik idegenekkel van egy lakásban, míg ő otthon van egyedül? A gyerekeknek meg milyen élete lesz? Minden évben más iskola, más osztálytársak, más tanárok, más követelmények. Hát ha nekem ilyen lett volna az iskolás életem, hát az élettől is elment volna a kedvem, nemcsak a tanulástól. A külföldi munkáról ugyanez a véleményem. Ezt akarják?
2012. márc. 11. 10:36
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Szakmai tapasztalatom 8 év van. De úgy látszik, ez már nem sokat ér. Mivel az új városban nincs protekcióm, honnan is lenne, de máshol sem nagyon van.
2012. márc. 11. 12:50
 32/35 anonim ***** válasza:

30:

Én sem maradnék abban a faluban, és nem arról beszélek, hogy egyáltalán ne legyen népvándorlás, meg hogy ha kell ne költözzön az ember. De az nincsen jól, hogy 1-2, de leginkább 1 helyre összpontosul minden az országban. Én ráadásul programozó vagyok, és nem látom be, miért kell a programozóknak Budapestre mennie, hiszen gyakorlatilag ez tipikusan az a meló, amelyhez nem kell minden nap az egész csapattal egy irodában lenni, hiszen ott a verziókövető rendszer, ott az IRC, ott a Skype. És mégis, vidéken alig találni munkát, ha mégis akkor sokkal kevesebbet fizet, a programozók 90%-a Budapesten kénytelen dolgozni(nem egy ismerősöm költözött oda emiatt, de a várost kevesen szeretik, de hát a kényszer az kényszer). Pedig ez az egyik legrugalmasabb, legkevésbé helyhez kötött szakma.


Szóval ez nagyon nincsen jól, ahogy van, én csak erről beszélek, nyilván saját döntéseinket ennek tudatában kell meghoznunk, nem változtathatunk. Egyébként én most arra törekszek, hogy lehetőleg olyan fejlesztő csapat része legyek, ahol nem elvárás a helyhez kötöttség, így barátnőm ha végez a gyógyszerész szakon, oda tudjunk költözni, ahol ő kap jó munkát. Jó esetben ez lehet egy kellemes kisváros is.

2012. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Előző: én pont a fordítottját tapasztaltam ennek Budapest-vidék viszonylatban. Ami tudással a fővárosban esélytelen lenne munkát találnom (bölcsészdiploma három felsőfokú nyelvvizsgával), azért vidéki kisvárosban keresnek, megbecsülnek, jól megfizetnek.
2012. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

33:

Én írtam, hogy elsősorban az informatikus szakmára gondolok, de szerintem több szakmában egyszerűbb elhelyezkedni Budapesten, mint vidéken. Ha nem így lenne, nem nőtt volna az elmúlt 20 évben ennyivel az agglomeráció(sokkal többel növekedett Budapest agglomerációja, mint amivel maga a város lakossága csökkent).

2012. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Én az első válaszadóval értek eggyet. Nem bírnék egy munkahelyen több évet eltölteni, világot szeretnék látni, különböző kultúrákat, embereket megismerni. Szerencsére a párom is ilyen, ha valamelyikünk kapna egy jobb munkát akármelyik országban, a másik menne vele. Idén pl megint más országba költözünk, mert neki ott több lehetősége van. Én nem beszélem a nyelvet annyira, de majd ott megtanulom, iskolát már néztünk. Persze nem mindenki ilyen, valakinek jobb a stabilitás. Kicsiny kis országunkban nagyon földhöz ragadtak az emberek. Ahogy az első hozzászóló is írta, külföldön az embereknek az a természetes, hogy oda költözik ahol a munka van. Nagyon meglepődtem ezen a felfogáson, mikor először találkoztam vele, de már természetes és szeretek így élni. Amúgy a gyerekek hamarabb beilleszkednek mint a felnőttek, és nekik is jót tesz ha több kultúrával is megismerkednek.
2012. márc. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!