Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezzel a "költözz a munkához"...

Ezzel a "költözz a munkához" kijelentéssel azt akarják elérni, hogy még több legyen a válás, és még kevesebb a gyerek?

Figyelt kérdés
Mert nekem például van férjem, de ha egy nap azzal jönnék haza, hogy elköltözöm az ország másik végébe, és csak egy hónapban egyszer találkoznánk, biztos, hogy azonnal elválna tőlem. Mert nem azért házasodtunk össze, hogy egy hónapban csak egyszer találkozzunk, hanem, hogy együtt éljük meg a hétköznapokat is. Arra az esély szinte nulla, hogy a pár mindkét tagja ugyanabban a városban találjon munkát, tehát ez sem kedvez egy házasságnak. A másik ha otthon nem tud valaki egy albérletet fenntartani egy fizetésből, akkor az ország más részén sem fogja tudni. De melyik házastárs bírja azt elviselni, hogy a másik idegenekkel van egy lakásban, míg ő otthon van egyedül? A gyerekeknek meg milyen élete lesz? Minden évben más iskola, más osztálytársak, más tanárok, más követelmények. Hát ha nekem ilyen lett volna az iskolás életem, hát az élettől is elment volna a kedvem, nemcsak a tanulástól. A külföldi munkáról ugyanez a véleményem. Ezt akarják?
2012. márc. 11. 10:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Más országokban, ha valaki jobb munkát talál egymásik városban,akkor szépen felpakol a család és költöznek. Én laktam már 6 országban,kezdve az egyetemi szemeszterektől. Szerintem ez a természetes. Senki nem mondta, hogy a férjed költözzön. Költözzetek mind. Ez csak itthon furcsa.
2012. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
És ahova költözik, ott hogy fog egy fizetésből megélni egy család?
2012. márc. 11. 10:52
 3/35 anonim ***** válasza:

nem, ott majd te is keresel munkát.

Nálunk is volt, hogy a férjem kapott egy jóü állást, akkor én kerestem ottmásikat, és volt, hogy én és akkor ő jött velem.

aki 3-4 évnél hosszabb ideig dolgozik egy helyen az soha nem fog előrelépni

2012. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Szerintem manapság az emberek nem előrelépni akarnak a munkahelyükön, hanem azt, hogy kapjanak annyi fizetést, amiből meg tudnak élni.
2012. márc. 11. 11:00
 5/35 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem az ad értelmet az életnek, hogy mindent 3-4 évenként újrakezdünk, hanem az állandóság. Legalábbis szerintem már ezért is házasodunk. Ha mindent újra akarnánk kezdeni minden 3-4 évben, akkor minek házasodtunk?
2012. márc. 11. 11:02
 6/35 anonim ***** válasza:

én előrelépni is szeretnék és olyan munkát végezni ami érdekel, ami kielégít. És szerintem azért a többség így van vele.

És ha esetleg valaholnem lenne ilyen munka, akkor gondolkodás nélkül váltanék.

2012. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Én ha már megházasodtam, nem tudok ilyen könnyen "ugrálni", mert nekem első a házasságom, és azt semmilyen körülmények között nem fogom veszélyeztetni. És ha ő nem tud velem jönni, akkor én sem megyek.
2012. márc. 11. 11:06
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

nekem is az első házasságom 25 éve tart 3 gyerek ma már egyetemisták. Nem értem mi köze a hátasságnak az egy helyben lakáshoz. Gyerekekkel együtt költöztünk, 2 gyerekmost is kint van, az egyik egy szemeszter csinál, hogy megtanuljon jól franciául, amásik pedig elment karitatív munkára sérült gyerekekhez, ahol szintén nyelvet is tanul. Majd hazajönnek.

Én nem tudnám ugyanazt a munkát csinálni évekig, megőrülnék az unalomtól. az új feladatok szélesítik a látókörödet, a tudásodat.

néha tényleg azt gondolom sokan csak a falujuk határáig látnak és inkább éhenhalnak, de ott maradnak

2012. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

"Nem értem mi köze a hátasságnak az egy helyben lakáshoz."

Csak annyi, hogy ha nem találunk mind a ketten ugyanabban a városban munkát, ahogy eddig még egyszer sem sikerült, akkor már nem lehet egyben tartani egy házasságot. Mert ha nem lakunk egy helyen, akkor semmi értelme. Mert ha én Pécsen találok munkát, ő meg Debrecenbe, akkor minek vagyunk házasok?

2012. márc. 11. 11:19
 10/35 anonim ***** válasza:
65%
azért lehet állást találni minden városban.
2012. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!