Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezzel a "költözz a munkához"...

Ezzel a "költözz a munkához" kijelentéssel azt akarják elérni, hogy még több legyen a válás, és még kevesebb a gyerek?

Figyelt kérdés
Mert nekem például van férjem, de ha egy nap azzal jönnék haza, hogy elköltözöm az ország másik végébe, és csak egy hónapban egyszer találkoznánk, biztos, hogy azonnal elválna tőlem. Mert nem azért házasodtunk össze, hogy egy hónapban csak egyszer találkozzunk, hanem, hogy együtt éljük meg a hétköznapokat is. Arra az esély szinte nulla, hogy a pár mindkét tagja ugyanabban a városban találjon munkát, tehát ez sem kedvez egy házasságnak. A másik ha otthon nem tud valaki egy albérletet fenntartani egy fizetésből, akkor az ország más részén sem fogja tudni. De melyik házastárs bírja azt elviselni, hogy a másik idegenekkel van egy lakásban, míg ő otthon van egyedül? A gyerekeknek meg milyen élete lesz? Minden évben más iskola, más osztálytársak, más tanárok, más követelmények. Hát ha nekem ilyen lett volna az iskolás életem, hát az élettől is elment volna a kedvem, nemcsak a tanulástól. A külföldi munkáról ugyanez a véleményem. Ezt akarják?
2012. márc. 11. 10:36
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olyan a végzettségem, amiért kapkodnak. És mivel nem vagyok teljesen egészséges, a műszakozást nem tudom vállalni.
2012. márc. 11. 11:28
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha otthon maradtok és egyikőtöknek sincs munkája akkor egyben lehet tartani a házasságot?
2012. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Ha egyiküknek sincs munkába, akkor nem maradunk ott. Most sem a szülővárosomban élek, mert neki itt lett munkája, de én nem találok, és már kinyílik a bicska a zsebemben, amikor azt mondják, hogy költözzek külön másik városba.
2012. márc. 11. 11:30
 14/35 anonim ***** válasza:

Egyébként ez mindenkinek a saját döntése, senki sem akarja hogy elköltözzetek, a helyzet hozza. Otthon is lehet maradni, de ha máshol könnyebben boldogultok akkor el lehet költözni.

Rengetegen vannak úgy hogy a férj külföldön dolgozik, a feleség meg itthon neveli a gyereket abból a pénzbl amit a férj küld haza. Ez szerintem sem egészséges, akkor már jobb ha kiköltözik a család is, persze ez nem mindig egyszerű.

De ez nem valakinek az akaratából van, egyszerűen ha ott nincs munka akkor keresni kell máshol.

2012. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
50%
ha nincsmunkád, akkor tanulj valamit amivel majd lesz.
2012. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, remélem nemsokára két nyelvvizsgám is lesz. Az már sokat fog remélem dobni a szakmámon.
2012. márc. 11. 11:45
 17/35 A kérdező kommentje:
Digo azt írod, a helyzet hozza. Igen, de ezért a helyzetért nem mi vagyunk a felelősek. Ezért írtam ki a kérdést. Nem mi zártuk be a munkahelyeket. Nem mi kértünk ilyen ócska fizetéseket, hanem ránk kényszerítették. Erről mi a véleményed? És másoké is érdekelne.
2012. márc. 11. 11:48
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagy igazság van abban, amit a kérdező mond. Ez a fajta mobilitás leginkább csak szingliknek működik. Egyáltalán nem igaz, hogy egy városban egy házaspár mindkét tagja talál munkát. Eleve kezdjük azzal, ha nagyon triviális a szakmája az egyiknek, mondjuk tanár, akkor is egy 100 ezres városban is akár évek kérdése lehet, mire megüresedik egy olyan szakos tanári állás, és akkor sem biztos, hogy őt választják. Ha az iparban dolgozik mérnökként, nem biztos, hogy az új városban van olyan ipar, mint az előzőben volt. Ráadásul sok állásnál a kapcsolatok számítanak, és mégis hogy legyenek egy újonnan érkezőnek kapcsolatai?


Magyarország ráadásul ezen a téren különleges, mert van egy minden más városhoz képest aránytalanul nagy főváros. Ez elvileg előnyös lenne, mert Budapesten nagy eséllyel mindenki talál állást, csakhogy lássuk be, az emberek két csoportra oszlanak, az egyik el tudja viselni Pestet, a másik meg nem, aki az utóbbi csoportba tartozik, annál viszont nagy probléma ez, hiszen más olyan várost nem lehet mondani, ahol biztosan van minden szakmából állás.


És hogy nézzük a gyerekek szemszögéből, én is nehezen viseltem volna, hogy 3-4 évente teljesen új helyre költözünk, a régi barátokat otthagyva(jó talán fácse meg ilyesmik segítenek manapság, de nem az igazi). Nekem ma még az is gondot okoz, hogy 18 éves koromig éltem A városban, utána egyetemre jártam B városban, most pedig C városban élek, és néha össze kell hozni az összeröffenést az A és B városban élő haverokkal, akik ráadásul ugyanúgy szétszélednek az országban. Mi lett volna mondjuk ha 4-5 helyről lennének így a barátaim?

2012. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Pontosan, ez csak addig működik ameddig szingli vagy. De ha így van, akkor nem akarjanak több házasságot, meg több gyereket.
2012. márc. 11. 11:58
 20/35 A kérdező kommentje:
bocsánat: ne akarjanak
2012. márc. 11. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!