Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezzel a "költözz a munkához"...

Ezzel a "költözz a munkához" kijelentéssel azt akarják elérni, hogy még több legyen a válás, és még kevesebb a gyerek?

Figyelt kérdés
Mert nekem például van férjem, de ha egy nap azzal jönnék haza, hogy elköltözöm az ország másik végébe, és csak egy hónapban egyszer találkoznánk, biztos, hogy azonnal elválna tőlem. Mert nem azért házasodtunk össze, hogy egy hónapban csak egyszer találkozzunk, hanem, hogy együtt éljük meg a hétköznapokat is. Arra az esély szinte nulla, hogy a pár mindkét tagja ugyanabban a városban találjon munkát, tehát ez sem kedvez egy házasságnak. A másik ha otthon nem tud valaki egy albérletet fenntartani egy fizetésből, akkor az ország más részén sem fogja tudni. De melyik házastárs bírja azt elviselni, hogy a másik idegenekkel van egy lakásban, míg ő otthon van egyedül? A gyerekeknek meg milyen élete lesz? Minden évben más iskola, más osztálytársak, más tanárok, más követelmények. Hát ha nekem ilyen lett volna az iskolás életem, hát az élettől is elment volna a kedvem, nemcsak a tanulástól. A külföldi munkáról ugyanez a véleményem. Ezt akarják?
2012. márc. 11. 10:36
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
67%

"Igen, de ezért a helyzetért nem mi vagyunk a felelősek."


Bocs, ha túl filozófikus leszek, de szerintem igen.

Ha közvetlenül nem, de közvetve mi kollektívan, mint egy ország népe (közösség?), akik nem adóznak, akik nem dolgoznak pedig megtehetnék, akik nem tartanak össze, akik gyűlöletet keltenek, akik butítanak minket, akik csak az egyéni érdekeiket nézik, mi akik a rossz vezetőinket kitermeljük, és megválasztjuk.

Sokkal jobb is lehetne ennél a helyzet.

2012. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem ezt Széchenyi szebben fogalmazta meg, én az utolsó pár szavára asszociáltam főleg:


“Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba …”

2012. márc. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Végül is igazad van. Csak én, meg szerintem te sem tartozol egyik csoportba sem, amiket felsoroltál. Mi csak az ő tetteik levét isszuk. És sajnos mi vagyunk az elenyésző kisebbség, akik az ő tetteik levét isszák. De ez már tényleg filozófia eszmefuttatás.
2012. márc. 11. 12:15
 24/35 anonim ***** válasza:

Digo:

"akik nem dolgoznak pedig megtehetnék"


Szerintem sokkal kevesebb ilyen van, mint gondolnád.


Éppen ma filozofáltunk ezen apámmal, hogy mi a helyzet azokkal a falvakkal, amelyek még a kisebb városoktól is 20-30 km-re vannak, a nagyobb városoktól meg 70-80-ra, hiszen minimálbér közeli melónál a felső határ 20 km, aminél még talán megéri bejárni, de az is sokszor napi 3 óra oda-vissza. Apám szülőfaluja 1800-as volt, mikor ő ott lakott, mára 500-an maradtak, nagyrészt idősek, az általános iskola 1-4 osztálya megmaradt, de 6 gyerekkel és 2 tanárral. A házak többsége már lakatlan. És ez Nyugat-Magyarország, a szomszéd falvak is hasonló helyzetben vannak, vagy egy, amelyik 500-as volt, mára kevesebb mint 100-an maradtak. A falusi turizmus nem fogja ezen falvak 90%-át megmenteni(pedig gyönyörű helyen fekszenek), így még van 20-30 évik, és végleg szellemfaluvá válnak. Jelenleg 1 millióból házat lehetne venni arrafelé.


És ezzel szemben ott van Borsod, ahol annyi a különbség, hogy ott sok a cigány, ők miután bezárt a TSZ vagy a gyár, nem voltak hasonlóan mobilak, nem hagyták ott a falut, segélyből, lopásból meg alkalmi feketemunkából élnek, és nagyon sok gyereket csináltak, így ezek a falvak nem halnak ki, ellenben második generáció nő fel, akik nem láttak még munkát.


Biztos, hogy ezt akarjuk? És nem csak a kis falvakról van szó. Vidéken még a megyei jogú városok lakossága is jelentősen csökkent az elmúlt 20 évben, közben egyre nagyobbra duzzad Budapest és Győr agglomerációja, mert mindenki igyekszik odaköltözni, ahol van munka. Szülővárosom, Sopron is azon kivételek közé tartozik, amely lakossága nőtt az elmúlt 20 évben(kb. 54 ezerről 61 ezerre), de a valóság az, hogy nem a helyi lehetőségek miatt, hanem sokkal inkább Bécs közelsége miatt.


Szóval nem történik más, mint nő a vízfej, a vidék meg szépen lassan kihal. Mondjuk érdekes lesz 30 év múlva körbejárni az országot, végigjárni a romokat Dunántúlon és Dél-Alföldön, Észak-Magyarországon meg csak fegyverrel lehet majd elhagyni a kultúrövezeteket(ami ki fog merülni az autópálya környékében és néhány nagyobb város, pl. Miskolc nem zűrös negyedeiben). De csak legyünk mobilak, LOL...

2012. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Igen, valahol mindenki megérzi ezeket a dolgokat, még a segélyen élők, és a nem adózók is, amikor pl el akar menni kórházba és nem lesz orvos aki ellássa, mert mind külföldre ment. Csak ezt a kedves adócsaló nem fogja fel, hogy ő is okozója ennek a helyzetnek.
2012. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

ma 12:36


Én is Soproni vagyok! :)

2012. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
54%
Kedves kérdező! Neked milyen végzettséged van, hogy a házasságoddal takarod a munkanélküliségedet, nem pedig saját magaddal. Semmi köze a házasságnak ahhoz, hogy kinek van munkája és kinek nincs. Olyan végzettséget kell szerezni, ami piacképes vagy rugalmasan állni a lehetőségekhez.
2012. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

27:

Senkit sem tesz piacképesség a végzettség, már rég nem azokat az időket éljük, amikor így volt. Egyedül a szakmai tapasztalat a mérvadó, első munkahely megszerzése éppen ezért nehézség. Aztán tényleg az van, hogy van, ahol bizonyos szakmákban szinte lehetetlen elhelyezkedni.

2012. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Én nem takarok semmit semmivel. Amúgy pénzügyi ügyintéző vagyok. És amikor eldöntöttem 14 éves koromban, hogy közgáz szakközépbe megyek, akkor még piacképes volt. Csak hát azóta már mindenki csak a k@rvájának ad munkát. Én meg nem vagyok az. De ha ilyen okos, vagy akkor, mond meg nekem, hogy 4 év múlva mi lesz a piacképes szakma?
2012. márc. 11. 12:49
 30/35 anonim ***** válasza:

Egyébként teljesen egyetértek veled abban hogy ez nagyon nem jól van így. A legjobb lenne ha mindenki ott találna melót ahol lakik, ott járatná iskolába a gyereket, a falvakban meglenne az az élet ami ezelőtt 20-30 évvel.

A probléma sokkal messzebb vezet sajnos, és lokálpatriótiznustól nem lakott még jól senki, gondolom te sem maradnál egy olyan faluban fiatalként ahol 6 gyerek jár az első osztályba, minden 2-ik ház üres, és az egyetlen munka a pultosé a kocsmában.

2012. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!