Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 10 emberből hányan adnak...

10 emberből hányan adnak hálapénzt a nőgyógyásznak? És mennyit adnak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 17:37
 1/8 A kérdező kommentje:
jah és szülészorvosnak?
2009. máj. 6. 17:37
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nézd, az én orvosom, mint a legtöbb másik nőgyógyász elvárja. Tehát konkrétan megmondta, hogy mennyit kér egy vizsgálatért, szülésért. Nem volt döntési lehetőség, hogy adok-e vagy sem. Megmondta, hogy mennyit adjak. Van olyan, aki rádbízza, de ugyanúgy elvárja. A vizsgálatok 4-8 ezer között mozognak ált., a szülés meg 70-100 körül a legtöbb esetben. Hozzáteszem nem magánkórházban szültem.
2009. máj. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 éves vagyok, 18 éves korom óta járok nőgyógyászhoz (tb által finanszírozott rendelésre), egy műtétem és egy szülésem volt. Soha senkinek nem adtam egy fillért sem, és ezután sem szándékozom. Soha nem volt semmilyen negatív élményem, h' ne láttak volna el rendesen, normális stílussal.
2009. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Az én nőgyógyászom nem mondott konkrét összeget. Ha nincs semmi gondom 1-2 évente megyek hozzá, ilyenkor 5000 Ft-ot szoktam neki adni.
2009. máj. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Én mindenben (nőgyógyász, fogorvos, szemész) is az sztk-t preferálom, többek között azért fizetek adót, hogy ellássanak. Nem azt mondom, hogy elsőre megtaláltam azokat a szakembereket, akikre rá merem minden esetben bízni magam, keresgélni kellett, de megérte.


Amikor az első babámat vártam, elég sok komplikáció, bonyodalom volt, megbeszéltük a férjemmel, hogy akkor lennék nyugodt, ha a nőgyógyászom lenne jelen a szülésnél: ő ismer minden előzményt, neki nem kell magyaráznom, hogy mi merre hány méter. Amikor felkértem a dokit, hogy legyen jelen a szülésnél, akkor annyit mondott, hogy rendben, ott lesz. Mivel ismeri az anyukámat (kollégák voltak), így nem mondott árat. A többi kismamától tudom, hogy általában 100eFt-ot szokott kérni egy szülésért + a magánrendelőben várja a kismamákat, ami alkalmanként 5-8eFt. Mi 70-et adtunk neki. A második babánál is így fogunk cselekedni. Az még azért hozzátartozik, hogy ő pesti orvos, vidéken kedvezőbb a tarifa - úgy hallottam.

2009. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én soha nem adtam, jelenleg is kórházban vagyok innen írok, de soha semmi hátrányom nem volt még abból, hogy nem dugtam sunyin a doki zsebébe semmit.
2010. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok! A hálapénzről részletesen ír egy szülészfőorvos ebben a tanulmányban: Szülészeti Zárójelentés. Érdemes átolvasni. Itt elérhető:

[link]

2011. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elso valaszolo vagyok. Azert vicces, hogy a sajat tapasztalatomat, ezt a rank kenyszeritett dolgot lepontoztatok, pedig csak az igazat irtam. Nagyon ugyes a lepontozo. Majd megtudja az igazat, ha megy szulni, le fog esni az alla...
2011. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!