Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A történész hogy kap fizetést...

A történész hogy kap fizetést itt m. országon? Mert egy munka sincs amiben történészt keresnek a végzetségem megvan meg minden ami kell de ezzeel hogy lehetne munkát vállani itt m országon?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer azt mondta nekünk a Szegedi Egyetem rektora, hogy egész Európában kb. 400 történészre van szükség évente a kihalások miatt. Ennél csak Magyarországon is sokkal többet képeznek. Emiatt történészként elhelyezkedni szinte lehetetlenség. Nem is értem, hogy szakválasztásnál ezt miért nem veszik figyelembe az emberek.
2011. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el írni az emlékirataidat, majd az utókor helyesen ítél meg :P
2011. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A történészek 99%-a elvégzi a tanári szakot is, és elmegy történelmet tanítani az iskolákba. A maradék 1% marad bent az egyetemeken kutatómunkát végezni. Mindannyian közalkalmazotti fizut kapnak.
2011. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nővérem történész, szintén a Szegedi egyetemen végzett. Évek óta nem kap munkát. Taníthatna is, de egyszakos tanárként sehol nem alkalmazzák.
2011. aug. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mert akik már elkövették azt a kapitális hibát, hogy olyan szakot végeztek, amire abszolút nincs igény, akkor legalább el kéne kezdeni atomgyorsan korrigálni.

Vagyis elfelejteni azt, hogy történészek, és olyan állásokra jelentkezni, ahova csak egyszerűen felsőfokú végzettség kell. Számtalan ilyen állás van a közigazgatásban, rengetegféle ügyintéző, vagy akár a rendőrséghez is lehet menni vele. És megjegyzem, köztisztviselőként, kormánytisztviselőként, vagy rendőrtisztként jóval többet is keresnének, mint tanárként...

Csak egy kis kreativitás kéne hozzá, hogy egyszerűen egy ugródeszkának használják a diplomát (mint felsőfokú végzettséget), na de ezt a legtöbben nem teszik meg, inkább várják a szakirányú munkalehetőségeket.

Aztán persze, hogy évek óta munkanélküliek. Azok is maradnak így.

2011. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

"A történészek 99%-a elvégzi a tanári szakot is, és elmegy történelmet tanítani az iskolákba."


Ez sajnos nem igaz. Nincs i ennyi tanár munkahely.

Nem véletlenül vannak a McDonad'sos viccek a végzett bölcsészekről.

2011. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 09:25!


Ne haragudj de te nagyon tájékozatlan vagy.

Közszféra! Az egy dolog, hogy a bérek a 2008-as szinten vannak befagyasztva. Sokan dolgoznának szerintem, ha lenne rá lehetőségük, még ha csak kevés pénzért is.

De azt nem tudom hol hallottad, hogy a közszférában akkora hatalmas munkaerőhiány lenne. Ugyanis nincs. A kedvezőtlen gazdasági folyamatok miatt éppen hogy ellenkezőleg, évek óta leépítések és elbocsájtások vannak, nem hogy új embert vennének fel.

Mit gondolsz mért volt százszoros, vagy ezerszeres túljelentkezés az utcaseprési állásokra, amiről a híradásokban is beszámoltak? Elárulom neked, hogy azért a fizetésért én is nagyon szívesen söpörnék utcát a természettudományi-mérnöki diplomámmal, 5,0-s tanulmányi átlaggal, külföldi publikációkkal és két nyelvvizsgával, amivel a szakmában sehol sem kellek.

2011. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát, lehet hogy tájékozatlan vagyok, de én a közigben dolgozom nettó 150 körüli fizuért, és pályázat útján kerültem be.

Szóval nem lehetetlen, bár azt nem vitatom, hogy nincs munkaerőhiány.

De ha úgy állsz hozzá, hogy na ide se vesznek fel senkit, meg oda se, akkor valóban nem.

Úgy kell csinálni, hogy tanári állásokra, meg sima köziges állásokra is folyamatosan pályázni, és akkor valahova összejöhet.

Mivel mindenhol munkatapasztalatra kíváncsiak elsősorban, a helyzet az, hogy az ELSŐ munkahelyét nehéz megszerezni mindenkinek.

Utána már könnyebb, ha nem csak annyit tudsz beírni, hogy x egyetem.

A tanulmányi átlagodra meg a kutya se kíváncsi sehol, ez egy kőkemény tény.

2011. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ennek ellenére mégis kénytelen leszek a történelmet megjelölni első helyen. Pszichológia nem nekem való, mert nem bírom elviselni a sok elmebajost, és amúgy is teszek más, idegen ember bajára, ha nem kötődök hozzá érzelmileg. Szociológián gondolkoztam még, de azzal sem lehet elhelyezkedni. Jogot nem akarok tanulni. Marad a töri :D

Megpróbálok jó kapcsolatokat kiépíteni és elhelyezkedni az adott egyetem berkein belül :D

2013. júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
90%
Már három éve érkezett a kérdés, de nekem lenne hozzá észrevételem. A szegedi egyetem lektorának véleményére mondanám azt a 2013. évben készült felmérést, melyben a nyugat-európai és amerikai munkaerő-piaci helyzetet elemezve kijött egy olyan átlag, hogy a történész diplomával rendelkezők 6. helyen állnak az elhelyezkedési sikerrátán. Előttük csak informatikus és mérnöki végzettségek vannak. Másrészről igen, most már több diploma kell, ha szeretnél elhelyezkedni, lehetőleg több irányú. Én most csinálom a 6. diplomámat (nem is panaszkodom a fizetésemre, de közel húsz éve december-január és május nekem nem a pihenés hónapjai). Sokat számít, ha nem itthon mész történész szakra, én most első magyarországi hallgatóként mentem egy román egyetemre tanulni, köztük a román történelmet is. Az ott élő magyar emberek helyzetét is jobban megérted, ha ismered a románok történelmét (szemléletét) is. De van rendvédelmi, jogi, közigazgatási, diplomáciai és Európa-politikai végzettségem is. Közben én is kutatok és publikálok. Egy diploma ma már nem elég az előrejutáshoz, vagy nagyon nehéz.5 év alatt feleződik a nem használt tudás, én ezért próbálom szinten tartani.
2014. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!