Szerinted működne? Gazdaságfellendítés.
"Ez nem jelentene havonta nagyon nagy terhet a munkáltatónak"
Itt tévedsz. Ha a bevétel nem növekszik, akkor nem tud több kiadást vállalni, mert tönkremegy. Ezzel a módszerrel azt lehetne elérni, hogy az infláció irdatlan magas legyen.
Nem titok a gazdaságélénkítés módja. Annyi a lényeg, hogy az adott területre pénz áramoljon be más területekről. Ezért hívják ide a multikat, mert pénzt hoznak. Csak pár év után ez megfordul és viszik a pénzt. Egyszerű példa: a Tesco a profitja jelentős részéből nem Mo-n ruház be, hanem más országokban. Kiviszi tőlünk a pénzt és viszi máshová. De ez nem a gonosz Tesco hibája.
Nincs értelme a luxusélelmiszerek áfáját megemelni, mert többe kerülne az adminisztráció, mint a bevétel. Ezekből kevés fogy, ha kétszer annyi lenne rajta az áfa, akkor se lehetne észrevenni a bevételnövekedést az egészhez viszonyítva. Az meg nagyon proli gondolkodás, hogy na, legyen rossz a gazdagnak (is), mert nekem az jó.
A legtöbb vállalkozó nyugodtan tudná mellőzni ezt a kiesést pár hónapig. Sírnak mindig a vállalkozók, de a nagy részének igen jól megy, simán megtehetné, hogy többet adjon a munkavállalójának.
De, ha nem fog nőni a fizetés, akkor is csődbe megy majd a vállalkozó, mert a kutya sem fogja megvenni az áruját, illetve igénybe venni a szolgáltatásait.
A multikról meg jót, vagy semmit. Kizsigerelik a munkavállalókat, majd, ha kihasználtak mindenkit, a nyereséget tényleg elviszik innen, tehát hosszútávon csak kárt okoznak. Behozott alapanyagokból, importált cuccokból tudnak olcsó árat tartani. Ergo a hazai előállítók tönkremennek.
Azért a Teszkót sem kell félteni...
Nem mondom, hogy legyen rossz a gazdagnak, de ha már annyira jó neki, akkor abból többet is kellene adózni. Azzal pedig nem értek egyet, hogy az adminisztrációs költség olyan magas lenne, ha a luxuscikkeken magasabb lenne az ÁFA.
Vannak olyan lelkiismeretes vállalkozók, akik jóval magasabb bért adnak a munkavállalóiknak, mert nézik valamibe őket, és még így is marad neki nem is kevés. Ezért cserébe kap egy megbízható embert, akire rábízhatja az adott munkát. Az 5%-ot pedig finanszírozza meg a munkaadó, mert hosszútávon - a kérdésemben leírtak miatt - neki is megtérül ez az akció. Továbbá azt ne mondd nekem, hogy minden egyes gazdag ember tisztességesen szerezte a vagyonát, minden fillér után rendesen adózott, illetve éveken át "rendes" bért fizetett ki az alkalmazottainak. Ha van ilyen, akkor az megérdemli a pénzét, de a többi az igen is törlessze vissza a be nem fizetett adót. Ennek legjobb formája szerintem a fogyasztási cikkek áfájának megemelése, mert ezáltal - ha boltban hivatalosan veszi meg - legalább fizet adót.
Csak egy példa: én nem hiszem el, hogy Demjánnak hivatalosan lett 155 milliárdja...
Akkor neked rosszul tanították, barátom! Mint már mondtam, a vállalkozó kockázatot vállal, TŐKÉT fektet be, munkahelyet teremt és keresletet elégít ki! Neki ezért JÁR a jog! Egy alkalmazott mit kockáztat a munkába állásával? A szabadidejét, amit mellesleg pénzkeresésre is fordíthatna ahelyett, hogy 40 évig robotol éhbérért. A te és a többi alkalmazott munkája pontosan annyit ér, amennyit fizetnek érte. Ha szerinted nem annyit ér, akkor irány a főnökhöz és mondd el neki. De te még ezt a kockázatot se vagy hajlandó bevállalni. Szerinted a vállalkozó mennyit tesz kockára? Likviditási tervezés mond valamit? És elhiheted, hogy az olyan munkahelyek, ahol lehet sztárfizetést adni, ott adnak is, de ha te egy kisközértben vagy eladó, akkor ugyan milyen profitból adnának neked meg a többinek fizetésemelést úgy, hogy év végére már 100 helyett 180 ezret keress? Számold ki, hogy az mennyi pénz, ha havonta 5%-ot emelnek neked! És mindezt fedezze neked a vállalkozó az élelmiszereladáson szerzett 3-4% profittal? Álomvilágban élsz.
Ha megemeled az ÁFÁ-t, akkor az kinek lesz rossz? A vállalkozónak, vagy a fogyasztónak? Inkább a fogyasztónak, aki ugyanannyi fizetésből kénytelen lesz többet fizetni a termékekért, mert az ÁFÁ-t végső soron a fogyasztó fizeti ki, a vállalkozó meg visszaigényli, ha tudja. Neki ez is JÁR, amiért kockáztat!
Az meg, hogy a gazdagok nem tisztességesek... ez tipikus csóró önigazolás. Te tisztességes lennél, ha 100 ezer forint értékű munkáért 180 ezret kérnél? A gazdagság nem csak úgy jön a semmiből, azt ki kell érdemelni és meg kell tartani. Na ebben mások a gazdagok!
Adok egy tanácsot: gondold magad egy vállalkozó helyébe: van 50 milliód a bankban, és szeretnél nyitni egy éttermet. Hol nyitnád meg? Hogy nézne ki? Milyen árakon adnád az ennivalót? Honnan szereznél profi szakácsot, aki 100 ezerért megfőz úgy mindent, mint egy olyan, aki 500 ezret kér érte havonta? Mit csinálnál, ha a nagyker felmondaná a szerződésedet? Mit csinálnál, ha egy rossz hónapban egy 40 fős társaság elmenne fizetés nélkül és téged 120ezer kár érne? Hogyan adóznád le az ételekből származó bevételt? Bejelentenéd, hogy maszektól veszed a zöldséget, hogyha az ételek 60%-ánál úgy használnád fel, hogy csak ezzel tudod biztosítani a kereslet számára megfelelő árszintet?
Mert egy vállalkozónak mindenre fel kell készülnie. Ez az ő kötelessége! Ezek után neki JÁR a jog!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!