Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem válaszolnak a...

Miért nem válaszolnak a munkaadók a "szerencsétlen" munkanélkülinek?

Figyelt kérdés

Tele van a f....om a szemét álláshirdetőkkel !!!!

3 hónapja nincs állásom,ha nem 500 (!!!!!) e-mail-re írtam,akkor egyre sem !!

Ne vegyen fel,oké !! DE LEGALÁBB ÍRJON VISSZA A PARASZT, hogy nem vagy jó nekem !!!

Nincs igazam?


2011. jún. 19. 12:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A Kaptárt csak akkor nézdmeg, ha szereted a horrort. Választ pedig ne várj. Ahonnan nem írnak egy héten belül, az felejtős, ennyi.

Egyszer végigkövettem egy felvételit a munkahelyemen. Úgy képzeld el, hogy nagyjából két héten keresztül jöttek az ímélek, átlag 3-4 percenként. Komolyan, elolvasni nem volt idő, főleg hogy kis cég volt, mindenkinek megvolt a maga munkája. Fizikai képtelenség lett volna radásul mindenkinek válaszolni, több munkanapot elvett volna. Csak azok kaptak választ, akik voltak interjún.

Persze álláskeresőként ez nem jó érzés, de hidd el, a legtöbb cégnek egyszerűen nincs erre kapacitása.

2011. jún. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Amikor legutóbb hirdettem állást 3 órán belül 2-en jelentkeztek. Utána levettem a hirdetést, és még így is kaptam vagy pár pluszjelentkezést.


21-üknek (hardmadnap) még meg tudtam válaszolni, hogy ezúttal mást választottam.


Elképzelem, hogyha 1-2 napig hirdetek akkor már nem lett volna energiám 100 emailt megválaszolni (talán valami automatizált módszerrel).

2011. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen zseniális ötlet! Ha muszáj lenne megválaszolni ezeket az e-maileket, máris sok cég kénytelen lenne egy embert felvenni a célra, vagyis rengeteg munkanélkülinek jutna állás. :)
2011. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én egy vidéki cégnél dolgozom, nem sokan vagyunk. Feladtunk egy adminisztrátori hirdetést, megjelenési napon már reggel 7kor égtek a vonalak, izzott az e-mail. Nem tudtuk lekövetni,hogy kinek válaszoltunk, kinek nem. Szakmunkásoktól kezdve a burkoltan magukat is felkínálókon keresztül a többdiplomásig jelentkeztek. Mindenféle protekciót próbáltak bedobni. Akkor döbbentünk rá milyen elkeserítő a helyzet. 2 hónapja hirdettünk,és pénteken még csörgött a telefon, mi a helyzet az állással. Mi sem üzentünk vissza mindenkinek, napi 100-200 e-mail, már követni sem tudtuk, pedig ez kisváros.
2011. jún. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"Ha unottan, kínszenvedve telnek a napjaid a pult mögött, az asztalok között, menekülsz a helyekről, egyik sem az igazi, mindig csak Téged piszkálnak a takarítással, nincs semmi forgalom a munkahelyeden - akkor nem Te vagy a mi emberünk.



Nekünk igazi Kolléga kell.Aki szembe mer nézni egy új étterem kihívásaival. Aki nem finnyog, ha feladatot kap.30 felett van, imádja a szakmáját, szeretne hosszú távon gondolkodni.



Van ilyen?"


Ezt a hirdetést ma reggel találtam. Hozzá kell tennem,hogy már két hete elküldtem neki az önéletrajzomat,fényképpel.Akkor ezek miért szórakoznak?

Az ember már akkor is örül,ha talál egyáltalán egy számára testhezálló hírdetést....és tessék,szórakoznak!!!!

2011. jún. 20. 06:59
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
És miért olyan nehéz visszaírni mindenkinek akit nem vettek fel. A CV-ben ott az e-mail cím és amikor megnézik beírják egy listába, ahol a végén az összes fog szerepelni. A végén akit felvettek azt kitörlik és egy bűnbánó szöveget elküldenek mindenkinek. Azaz egy szöveget, egyszer kattint a SEND gombra viszont mindenkinek egyszerre küldi. Ez kb össz-vissz fél óra. Ennyit csak megérdemelnek a jelentkezők. Csak persze meg se bsszák (romantikusan kifejezve) a dolgozni akaró embereket.
2011. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Na,én is így gondolom,kedves utólsó !!! :)

Erről beszéltem.

2011. jún. 21. 15:51
 18/21 anonim ***** válasza:

tegnap 20:19

Azért nehéz mindenkinek elküldeni a "sajnáljuk az állást nem ön töltötte be" e-mailt.Mert a legtöbb CV olvasatlanul a kukában landol.Azokat az önéletrajzokat amiket elolvasnak,és nem veszik fel a jelentkezőt szintén a kukában landol.Aki meg érdekes az kap választ.Ez a titka.

2011. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha állást kell keresnem, majd meghirdetek egy olyat amire én is szeretnék jelentkezni és a legjobb beérkező önéletrajzokból összeollózok valamit. Ez szinte már ördögien zseniális.
2011. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mindeképp kötelezővé kéne tenni, hogy válaszoljanak a cégek még, akkor is ha a válaszuk elutasító. Így eleve teljes bizonytalanságban marad az álláskereső, mert egyrészt nem tudja, hogy melyik cég mikor olvashatta a levelét valamint hetekig azt sem tudja, hogy elutasították azaz lelkileg is kínozzák az amúgy is nehéz helyzetben levő állákeresőket.


Külföldön jobb helyeken 24 órán belül kötelesek megválaszolni MINDEN elektronikus levelet.


Ilyen törvényeket kéne hozni nem pedig olyanokat, amik eleve az amúgy is megalázott álláskeresők nyakába varrnak további terheket.

2012. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!