Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha ilyen szerencsé...

Mit tegyek, ha ilyen szerencsétlen vagyok?

Figyelt kérdés

2 éves felsőfokú banki szakügyintéző képzésre járok. Most lett vége az 1. évemnek és elkezdtem 1 hete a kötelező nyári gyakorlatomat, ami 6 hétig tart.


Egy bankban sikerült elhelyezkednem, ahol összesen 4-en dolgoznak (mindannyian nők). A problémám viszont az, hogy nem vagyok túl beszédes, velük meg főleg nem tudok semmiről beszélni. Nagyon kellemetlen, mert ott vagyok egész nap, de semmi témánk nincs, egyszerűen félek megszólalni. Legtöbbször amikor adnak nekem valamilyen feladatot, meg se tudom jegyezni elsőre mert folyton az jár a fejemben, hogy tuti rajtam röhögnek, hogy mennyire szerencsétlen vagyok. Nem merek kérdezni se, nehogy kiröhögjenek, hogy semmit nem tudok megcsinálni.


Itthon is folyton azt hallgatom a szüleimtől, hogy mennyire buta vagyok, 2 összetett, értelmes mondatot se tudok magamtól elmondani, és jobb ha csendben maradok, abból nem lehet baj.


Nem érzem jól magam semmilyen társaságban (se az iskolában, se a "munkahelyen")... Hogy lehet így dolgozni?


Tudtok nekem adni valami tanácsot? Milyen munkát keressek így?


21/L


2011. jún. 21. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A szüleidet "tiszteltetem". Jól elültették benned az önbizalom hiányát.

Meg kellene próbálnod nyíltan megmondani a kolléganőidnek, "sajnos, nem vagyok bőbeszédű és igen izgulok az új helyzetben, hiszen, sosem volt munkahelyem"

Nagy valószínűséggel nem kinevetni fognak, hanem elfogadják, hogy ilyen vagy. Talán, ha szerencséd van és emberileg olyanok, segíteni is fognak neked szívesebben.

2011. jún. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt majd kihevered.Én is így indultam,aztán most 1éve dolgozok,és csodálkoznak,hogy van szám!:)
2011. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!