Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez mire lenne elég?

Szerintetek ez mire lenne elég?

Figyelt kérdés

Ajánlottak munkát Budapesten 70.000 Ft-os fizetésért.

Kapcsolódna kicsit ahhoz, amit tanultam, és az a lényeg, hogy lenne továbblépési lehetőség később, a valódi szakmámhoz amit nagyon szeretek.


Szerintetek meg tudnék belőle élni, ha ebből még albérletet is szeretnék fizetni, persze több fiatallal együtt? És jutna mondjuk néha gyümölcsre is?

Meg mosdjuk 2 naponta tejet inni?


Sikszor azon gondolkozok, lehet hogy jobban járnék anyagilag, ha itthon maradok, és elmegyek alkalmi munkákba kapálni, meg ilyenek.


Mikor egyetemista voltam Kb. 40.000 Ft elég volt, albérletre az volt 20.000 Ft.

Meg nagyjából kajára, és arra hogy minden héten hazautazza.

Ehhez anyáék még küldtek kaját reggelire.

Kenyeret, tejet, kolbászt, gyümölcsöt.


Meg volt még 10-15 ezer Ft ösztöndíjam, amit félreraktam, meg abból lehetett iskolai költségeket, telefonfeltöltést, egyéb pluszt fizetni.


Ezek szerint elégnek kéne legyen, de az mégis csak más volt, mert volt még diákkedvezményem, meg ingyen bérlet.

És nem Pest volt, tehát olcsóbb volt az albérlet. Meg azóta már az árak is nőttek.


Most jóval ritkábban járnék haza, meg ilyen olyan kaját pl egy szál kolbász egy üveg lekvár, nyáron egy kis gyümölcs kapnék otthonról, mikor hazamennék.


persze tudom, hogy egy Pesti egyetemistának kevesebbpénze van ennél valószínűleg, de nekem akkor is kevésnek tűnik. Főleg ha azt nézzük, hogy mások a jobb fizetésért költöznek Pestre.


2011. máj. 13. 08:06
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Otthon most van hogy sokszor sokáig alszok azért, mert akkor kevesebbet unatkozok.

Bár most nyárára akad egy kis alkalmi munka.


De ezt hiszem ennél lassan bármi jobb.

2011. máj. 16. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!